Наукові установи оцінюватимуть за новими правилами

Від результатів оцінювання залежатиме рівень державної підтримки наукової установи

Наукові установи оцінюватимуть за новими правилами

Цьогоріч в Україні розпочнеться оцінювання наукових установ за новими правилами. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві наголошують, що оцінювання проводитимуть незалежні експерти на основі єдиних, прозорих критеріїв, з урахуванням специфіки кожного закладу.

Планується, що від результатів оцінювання залежатиме рівень державної підтримки наукової установи.

За словами заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи, протягом останніх двох років МОН разом із науковою спільнотою провели серйозну підготовчу роботу, щоб із 2019-го розпочалась передбачена законом атестація наукових установ за новими правилами.

«Урядом було прийнято Порядок атестації, в який заклали дві найважливіші речі. Перше – оцінювати результати діяльності установ будуть не міністерства та президії академій наук, у підпорядкуванні яких перебувають ці установи, а незалежні експерти. Причому оцінюватимуть на основі прозорих і зрозумілих кількісних показників. Так ми мінімізуємо конфлікт інтересів. Друге – створено основу для того, щоб державна підтримка установи напряму залежала від ефективності її роботи: кращі отримуватимуть більше, а неефективні мають бути реорганізовані чи ліквідовані», – зазначив заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
10.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛИВ
Для факт. Разницу между науковою установою та образовательним вузом знаете? Наукова установа занимается научними исследованиями, она дипломы не выдает.
факт
То, что большую половину необходимо закрыть - это факт. пустая трата бюджетных средств, фикция обучения, продажа дипломов, засилие пенсионеров, коррупция ректоров и прочее.
Апрол
Для факт: конченный дебил так думает!
Факт
Так думают реалисты и те, кто в здравом уме, кто в теме, что творится в ВНЗ, а конченные дебилы просто боятся за свою задницу и потерять кормушку.
Коментувати