Проекти молодих науковців у 2019 році отримають 75 млн

У 2019 році МОН має намір профінансувати 54 нові проекти молодих вчених

Проекти молодих науковців у 2019 році отримають 75 млн

У 2019 році Міністерство освіти і науки має намір профінансувати 54 нові проекти молодих вчених з університетів та наукових установ. Відповідне рішення ухвалено Конкурсною комісією з відбору проектів.

Планується, що за бюджетні кошти молоді вчені проводитимуть дослідження у сфері оборони, енергоощадних технологій, медицини та біотехнологій, нових матеріалів, робототехніки, екології, сільського господарства тощо.

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що перше місце за оцінками експертів отримав проект Львівської політехніки щодо наноматеріалів для роботизованого комплексу для потреб оборони.

На другій сходинці робота науковців з Національного університету водного господарства та природокористування, які мають запропонувати нові рішення для оптимізації процесів очищення води.

Третім став проект Сумського державного університету, присвячений розбудові розумних та безпечних енергетичних мереж.

Обрані проекти виконуватимуться упродовж трьох років. У 2019 році для їх впровадження державою передбачено 23 млн грн. Також 52 млн виділено на фінансування початих раніше робіт молодих вчених – обраних за конкурсом 2017 року.

За словами генерального директора директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, у 2019 році міністерству вдалось закласти найбільше фінансування проектів молодих науковців – загальна сума на нові та на продовження раніше початих робіт становить 75 млн грн.

«Це – 13,2% від загального фінансування МОН проектних наукових робіт. До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн грн, адже підтримка молодих вчених – це один з пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб така підтримка була на належному рівні, однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися», – відзначив Дмитро Чеберкус.

Загалом на конкурс було подано 361 проект з більш як 100 вишів та наукових установ МОН. Їх експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН.

Список проектів-переможців

Освіта.ua
12.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Серафим Острозький
Побачив, як на канадійському суржику ректор католицького університету назвав його найкращим в державі!?!? І подумав- а покажіть хоч одного успішного випускника? Чи президента , чи бізнесмена, вченого чи лауреата Нобелівської? Готують сумнівних гуманітаріїв і програмістів ?! Є вже таке горе Могилянка, ні одного успішного випускника: як міністр, так і горе...прикро що міністр мон їх тягне!! Церкви об’єдналися православні , від Москви відірвалися, а уніати наступають!! Чого не йдуть на об`єднання? Куди нас кличуть? НІКУДИ !! В прибиральниці Європи ? В обслугу і прислугу!!