МОН планує пришвидшити запуск Нацфонду досліджень

На фінансування Національного фонду досліджень у 2019 році передбачено 262 млн грн

МОН планує пришвидшити запуск Нацфонду досліджень

Для найшвидшого запуску Національного фонду досліджень Міністерство освіти планує подати на розгляд Кабінету Міністрів проект рішення, що дозволить не чекаючи процедури обрання виконавчого директора, зареєструвати фонд як юридичну особу. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

У Міністерстві освіти повідомляють, що насамперед це необхідно тому, що законом передбачена досить тривала та кількаетапна процедура обрання органів управління фонду, яка може тривати кілька місяців.

«Однак важливо, щоб Фонд якнайшвидше сформувався, отримав кошти як головний розпорядник та почав надавати грантову підтримку українським вченим», - наголошують у Міносвіти.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, реєстрація фонду дозволить відповісти суспільству на запитання: чому гроші фонду до цього часу знаходяться в бюджеті МОН.

«Як тільки це буде зроблено і він відкриє власні рахунки, закладені на фонд кошти будуть передані йому як головному розпоряднику бюджетних коштів», – наголосила Лілія Гриневич.

У МОН також повідомили, що у 2019 році в Державному бюджеті на фінансування Національного фонду досліджень передбачено майже 262, 5 млн грн, що складає близько 4% від загального фонду фінансування науки в країні.

Освіта.ua
03.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів