В Україні стартувала акція #СтопПлагіат

Міносвіти разом із USAID підготувало рекомендації щодо підтримки культури доброчесності

В Україні стартувала акція #СтопПлагіат

Міністерство освіти і науки разом із USAID підготувало рекомендації для вишів щодо підтримки культури доброчесності, а також створило умови університетам для підписання угод з компаніями, що допомагають перевіряти тексти робіт на плагіат. Про це під час прес-конференції наголосив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Разом з тим, він зазначив що Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи», – зазначив Рашкевич.

Також у ході прес-конференції було оголошено про старт акції #СтопПлагіат.

За словами голови компанії Unicheck Україна Андрія Сідляренко, академічна доброчесність – це етичні норми і регламентні норми, що мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень.

«Ми переконані, що коли єдиним голосом всі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність є запорукою якісної освіти – це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитись до акції #СтопПлагіат», – заявив Сідляренко.

Наразі до акції доєднались понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв'язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Освіта.ua
13.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gismeteo
Рашкевіч- сам ходячий плагіат із проектів грантоідів, їхній полпред!! Гасло- принизити українську освіту! На догоду нашим конкурентам....??
000
Посмотреть бы дипломную работу этого Тараса, работников министерства и прочих лиц занимающих посты, а затем по факту выявления этого самого отправить всех куда Макар телят не гонял