Osvita.ua Вища освіта В Україні стартувала акція #СтопПлагіат
В Україні стартувала акція #СтопПлагіат

Міносвіти разом із USAID підготувало рекомендації щодо підтримки культури доброчесності

В Україні стартувала акція #СтопПлагіат

Міністерство освіти і науки разом із USAID підготувало рекомендації для вишів щодо підтримки культури доброчесності, а також створило умови університетам для підписання угод з компаніями, що допомагають перевіряти тексти робіт на плагіат. Про це під час прес-конференції наголосив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Разом з тим, він зазначив що Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи», – зазначив Рашкевич.

Також у ході прес-конференції було оголошено про старт акції #СтопПлагіат.

За словами голови компанії Unicheck Україна Андрія Сідляренко, академічна доброчесність – це етичні норми і регламентні норми, що мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень.

«Ми переконані, що коли єдиним голосом всі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність є запорукою якісної освіти – це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитись до акції #СтопПлагіат», – заявив Сідляренко.

Наразі до акції доєднались понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв'язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Освіта.ua
13.11.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gismeteo
Рашкевіч- сам ходячий плагіат із проектів грантоідів, їхній полпред!! Гасло- принизити українську освіту! На догоду нашим конкурентам....??
000
Посмотреть бы дипломную работу этого Тараса, работников министерства и прочих лиц занимающих посты, а затем по факту выявления этого самого отправить всех куда Макар телят не гонял

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!