Ужгородський університет відкрив двері школярам

В УжНУ відбувся День відкритих дверей, у ході якого майбутні абітурієнти дізнались про його переваги

Ужгородський університет відкрив двері школярам

Шість сотень майбутніх випускників ужгородських шкіл цього тижня отримали можливість на один день зазирнути у майбутнє: дізнатися, яким може стати їхнє життя, якщо через рік вони вступлять на навчання до Ужгородського національного університету. Для цього тут влаштували День відкритих дверей і показали майбутнім абітурієнтам університет зсередини. Діти зізналися, що УжНУ їх вразив можливостями, які створює для студентів. А дехто з школярів одразу ж і визначився, на який факультет буде вступати.

Урочиста зустріч із школярами відбулася в ректораті вишу. На захід завітали ректор УжНУ, міський голова Ужгорода, проректори, декани та викладачі факультетів, керівники шкіл, представники крупних закарпатських роботодавців, директори обласного та міського центрів зайнятості.

Вітаючи гостей, ректор УжНУ Володимир Смоланка сказав: «Радий вітати, я сподіваюся, наших майбутніх студентів. Сьогодні ви зможете дізнатися і оцінити можливості, які дасть вам УжНУ. І це не лише знання, які необхідні, щоб стати професіоналом своєї справи. Це – ще й можливість відкривати для себе світ, подорожувати, спілкуватися з цікавими людьми з різних країн Європи і світу, знаходити нових друзів. УжНУ має понад 90 іноземних університетів-партнерів – від Угорщини і Словаччини до Сполучених Штатів Америки. Наші студенти проходять практики, посеместрове і річне навчання в різних куточках світу. Ми постійно розширюємо перелік університетів, з якими в нас діє спільна програма подвійних дипломів».

До прикладу, ректор розповів школярам, що днями представник Посольства США в Україні приїде до Ужгорода і зустрінеться з талановитими студентами, щоб запросити їх взяти участь у програмі обміну Global UGRAD і поїхати на навчання до Сполучених Штатів. Причому всі витрати і на проїзд, і на навчання й проживання компенсують США.

«Уже сьогодні наші айтішники готуються до піврічного також безкоштовного навчання у Словаччині у рамках спільної магістерської програми Ужгородського національного університету і Школи економіки та менеджменту в Братиславі. До цих хлопців та дівчат, які цього року отримають диплом бакалавра, уважно придивляються провідні європейські IT-компанії. Але багато хто з них уже працює, починаючи з 3-4 курсу. І такі приклади я можу наводити буквально по кожному факультету» - зазначив ректор.

Володимир Смоланка також привітав і вручив подарунки тим учням ужгородських шкіл, які цьогоріч стали переможцями обласних олімпіад, показали високий рівень у Малій академії наук України.

До школярів звернувся й Ужгородський міський голова Богдан Андріїв: «Ми зараз знаходимося в найбільшому, найпотужнішому науковому закладі Закарпатської області, який є гордістю не тільки міста, краю, а й усієї України. В УжНУ можна здобути різні спеціальності, а завдяки співпраці вишу з іноземними партнерами ви матимете ще більші можливості для самореалізації. Наприклад, можу сказати, що сьогодні 80% працівників Ужгородської міськради – випускники УжНУ. Нам дуже потрібні кваліфіковані випускники університету, тож ми цього року вперше започатковуємо програму стажування для студентів, найкращі з яких після закінчення вишу зможуть працювати в мерії».

Далі школярі поїхали на факультети, які їх цікавлять. Майбутні абітурієнти змогли поспілкуватися з керівництвом університету, викладачами, керівниками органів студентського самоврядування, представниками компаній-роботодавців, студентами. А також отримали інформацію про умови вступу до вишу у 2019 році, консультації щодо новацій вступної кампанії, більше дізналися про міжнародні освітні проекти і програми та студентське дозвілля.

День відкритих дверей – один із багатьох заходів профорієнтаційної роботи, яку останніми роками активно проводить УжНУ. І зокрема завдяки цьому успішно проводить вступні кампанії навіть тоді, коли багато інших університетів мають значний недобір. До прикладу, цього року до Ужгородського національного університету вступили майже 4 тисячі студентів.

Ярослав Світлик

Освіта.ua
11.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів