Osvita.ua Вища освіта Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей
Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей

Після підвищення зарплат у середній школі прем'єр розраховує зробити те ж у вишах

Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей

Вища школа України потребує нового рівня підтримки, і вона його отримає – по мірі зростання можливостей економіки і подолання існуючих економічних викликів, передусім війни та значного боргового навантаження. Про це сказав прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, коментуючи перспективи ухвалення парламентом освітніх законопроектів, зокрема, щодо розвитку закладів вищої освіти та наукових осередків.

За його словами, вища школа має отримати новий рівень підтримки.

«Ми почали з середньої школи – там відбулося підвищення зарплат. Наступний крок – зробити те ж саме для викладачів вишів. Я б хотів мати градацію справедливості. Але я обмежений у своїх можливостях. Тягне (кошти) війна і 400 млрд боргів. Якщо ми їх не віддамо, це призведе до дефолту, а отже, знецінення доходів кожної родини». - наголосив Гройсман.

Освіта.ua
02.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Иванович
Для Ніка: Да не обращайте на неё внимания, это по-видимому очередная "внедрялка-реформаторка". Пусть сначала получит хоть какое-то минимальное педагогическое образование, а потом критикует занятия преподавателей высшей школы, которые ко всему ещё и высшую квалификацию все имеют. Языком чесать легко!! А вот пусть попробует, как мы, 120 учебных часов изложить за 12 лекций (24 учебных часа), тогда я на неё посмотрел бы!! Отвели остальное из этих 120 часов на самостоятельное изучение, вот теперь пусть учат, и полюбуйтесь результатом, господа!! И нечего преподавателей ругать!! Станьте сначала сами ними и поработайте за эту зарплату!! Она результат сначала хочет, а потом будет деньги давать ))) Ха-ха-ха!! "Утром деньги - вечером стулья, вечером деньги - утром стулья...", Ириша. Вспомни Ильфа и Петрова!! Видали мы уже таких шаровичков!! "Вы нам дайте качество, а деньги как нибудь потом... если получится..." Пойди на базаре товар наперёд возьми ))) А деньги завтра занесёшь ))) Ха-ха-ха!!!
Ніка
для Ірини, не байдужої матері: Скажіть, будь ласка, а робота вчителів стала кращою? Ні! То чому їх уряд підтримує, а викладачів зневажає? Ви були на всіх лекціях в університетах, що так легко чешете усіх під один гребінець? Хіба нормально, що доцент має нижчу зарплату, аніж вчитель? І не вина викладачів, що скорочуються години у вишах (підтримую "ВИКЛАДАЧА" повністю).
СОВЕСТЬ
Растет благосостояние украинского народа. По крайней мере, отдельных его представителей. Доходы президента Петра Порошенко в 2018 уже в 5 раз превысили его заработок за весь 2017. В частности, он внес в электронную декларацию об имуществе данные на еще на 3,5 млн гривен. С начала 2018 дивиденды Порошенко от "Прайм Эссетс Кэпитал" составили 68,7 млн гривен, а процентный доход от МИБ - 11 млн гривен. Кроме того, в 2018 году президент задекларировал 0,8 млн гривен дохода от продажи недвижимости. Итого: 80,5 млн гривен (16,3 млн гривен в 2017). Там еще незадекларированные есть, но это недоказуемо.
Kate
Денег нет, но вы держитесь (с)
Педагог
Для Kate: ха-ха-ха! В яблучко! Бачив чудове відео на ютюбі "Бидло - це найкращий електорат". Подивіться - зрозумієте, чому всі ці гройсмани почуваються безкарними і нагліють з кожним днем.
Коментувати
Северинка
Ова!! Владці вже страх втратили! Впевнені в повній безкарності! Цупити з всіх дірок : газ, субсидії, дороги, ліцензії ... А на зарплату викладачам- дзуськи. Зліквідуйте набу , назк. Наполовину скоротіть чиновництво,Апу,Кбм,Мон .... п Погано , що немає в парламенті ,немає справжніх лівих. Нікому і пику цим начальникам набити.
Обурений викладач
Якщо заробітна плата викладача вищої категорії зі званням старший викладач у коледжі в 5,370- це нормально...., тоді виникає питання, а жити як і коли? Що викладачі вищів розв’язувати війну та брали в борг.? В чому наша провина?
Ірина не байдужа мати
Для Обурений викладач: Ваша провина, в безразличие к поколению которому Вы "как бы" преподаете. Сейчас столкнулась с системой преподавания в университетах Киева. Большинство преподавателей работают по "старинке", имея про запас отговорку, что много материала дается на самообучение. Так почему Вам зарплату должны платить по-новому? Большинство преподавателей ВУЗов занимаются репетиторством со ставкой от 150 грн-300 грн. в час. Так зачем им обучать студентов на лекциях и практиках!? Они тогда останутся без работы! А так очень удобно " плакаться" про маленькую зарплату. Зарплату повышать этой категории преподавателей необходимо после анализа работы данного преподавателя(то есть сколько студентов ВУЗа) пользуются услугами репетиторов!?, как читается лекция(насколько много и доходчиво подается материал на лекциях или это тупое (бессмысленное) конспектирование лекции на которое уходит большая часть времени. А только после этого общество будет готово поддержать данный призыв по увеличению ЗП преподавателям ВУЗов!
Викладач
Для Ірина не байдужа мати: політика самостійне і несамостійне опрацювання навчального матеріалу - це забаганка не самого педагога, а політика міністерства, яка скорочує кількість ставок таким чином. Вони ті лекційні години переводять у самостійні, а викладачу лишають таку кількість, коли він за пару має розповісти по декілька тем. От і встигаєш тільки сказати тему, і сказати що треба законспектувати, все галопом, бо міністерству ставки треба скоротити. Ви краще задумайтеся про те, що якщо ще сьогодні у вузах є якась частка викладачів, то все йде до того, що вони кинуть таку роботу і ваших дітей будуть вчити такі, які і уявлення не мають, що таке викладати у вузі. З іншої сторони, не переоцінюйте своїх дітей, покоління нинішніх дітей розумні тільки для їх батьків, вони тільки вміють приїхати і поплакатися мамі, які всі погані, а вивчити щось і висловитися, то їм не по силам. Бо краще понити, бо так мама робить, то і я так навчилася. А потім шукати, як би дати хабар.
Николай Иванович
Для Ірина не байдужа мати: "...столкнулась с системой преподавания в университетах..." Ну и рассмешила!!) Системы преподавания нет, родная!! Есть система обучения!! И она у нас болонская кредитно-модульная и недоделанная на всю голову!! Поэтому и качество такое!! Как можно за 24 часа научить тому, на что по программе и учебному плану отведено 120 часов?!! Хочешь улучшить качество?? Так начни с этой ненормальной системы, а не с преподавателей, которые столько лет проучились, чтобы детей ваших учить и воспитывать, а теперь смотрят на эти учебные программы и планы и не знают что с ними делать при таком раскладе (1/5 учебного материала отведена для изучения на лекциях!! Дебилизм чистой воды!!) К твоему сведению никто не обязан заниматься репетиторством после работы!! Ещё к лекциям готовиться надо каждый день!! Ты же хочешь качество?!! Какое репетиторство?!! У преподавателя должна быть нормальная нагрузка (полная ставка) и хорошая зарплата!! А репетиторством они из-за нужды занимаются!!
Коментувати
Педагог
1 мільйон з хвостиком офіційний посадовий оклад голови НАК Нафтогаз питання: "Чи може країна у стані війни собі дозволити таку розкіш"
Юля
И хватит людям про войну чесать. Или вы всех за быдло держите? Почему то на размер ваших зарплат и деклараций никакая война не влияет.
Думки
Пане Гройсман, зменш зарплату міністрам, депутатам, собі, то може тоді вистачить на підняття зарплат та пенсій

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!