Osvita.ua Вища освіта В уряді планують розвивати дуальну освіту
В уряді планують розвивати дуальну освіту

Прем’єр доручив підготувати рішення про широке впровадження проектів з дуальної освіти

В уряді планують розвивати дуальну освіту

Розвиток дуальної освіти, яка по суті є партнерством між освітніми закладами і роботодавцями є запорукою правильного розвитку ринку праці і забезпечення не тільки потреб роботодавців, а й майбутніх робітників роботою та гідною зарплатою. Про це, під час засідання уряду сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Всі ставлять питання про те, що Україні не вистачає кадрів. І хоча держава витрачає великі кошти на підготовку, сама система не настільки кваліфікована, наскільки сьогодні потрібно. Нам потрібно впроваджувати систему дуальної освіти. Це партнерство між освітянами, профтехосвітою і роботодавцями», - сказав Гройсман.

За його словами, вже є напрацьовані стратегічні рішення і пілотні проекти.

«Якщо економіка зростає і попит на працю зростає, це означає, що і конкуренція за фахівців зростає, і зростає зарплата», - наголосив прем’єр.

Сьогодні в Україні існують насправді дві системи освіти – державна і підприємницька, коли випускники приходять на виробництво і знову здобувають потрібні виробничі навички.

Виправити ситуацію може запровадження напрацьованої концепції дуальної освіти, яку обговорювали протягом останніх двох років. Концепція серед іншого передбачає модернізацію програм освіти – відповідно до вимог ринку праці, а також активне залучення роботодавців до етапу освіти учнів та студентів.

«Сьогодні ми вийшли на загальне рішення, яке підтримується всіма учасниками процесу, передусім роботодавцями. Треба швидше запроваджувати ці ідеї», - сказав Володимир Гройсман.

Враховуючи це, глава уряду дав доручення протягом місяця підготувати проект постанови про широке розповсюдження пілотних проектів з дуальної освіти, а також закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту.

Освіта.ua
19.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Голос
"закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту". Пане Гройсман, куди спішити. Уже НУШ показала, шо ви стоїте. Головне гасло вашого парламенту " Давай реформи". Уже поліції медецині капут, а тепер і до освіти добралися
petya
Треба швидше запроваджувати ці ідеї». Виконати пятирічку за рік! Збільшити надої! Вперед!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!