Почався третій конкурс МОН для молодих науковців

МОН оголосило третій конкурс наукових робіт для молодих учених з річним бюджетом 23 млн гривень

Почався третій конкурс МОН для молодих науковців

Міністерство освіти і науки оголосило третій конкурс наукових робіт для молодих учених, на фінансування якого планується виділити 23 млн грн.

«Фінансування проектів переможців «третьої хвилі» почнеться з наступного року. Загалом у межах нашого конкурсу на роботи молодих вчених у проекті Держбюджету на 2019-й передбачено 75,7 млн гривень. З них на продовження раніше розпочатих робіт закладено 52,7 млн грн, а на нові – 23 млн грн. До 2020 року ми плануємо довести бюджет нашого конкурсу до 100 млн гривень», – розповів очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Участь у конкурсі можуть брати молоді вчені, які працюють або навчаються у вишах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Подати проекти їм потрібно до 20 вересня 2018 року через єдину інформаційну систему «Наука в університетах».

Проекти приймаються за такими пріоритетними напрямами: розвиток транспорту та військової техніки, енергоефективність, екологічно чисте виробництво, оновлення агропромислового комплексу, якісне медичне обслуговування, робототехніка, національна безпека, соціально-психологічна реабілітація учасників бойових дій тощо. Повний перелік тем наведений в наказі.

Проект, що подається на конкурс, повинен мати тривалість виконання до 36 місяців. Його керівник мусить бути або кандидатом наук віком до 35 років або докторантом (доктором наук) віком до 40 років. Граничний вік виконавців проекту – 35 років.

Початковий відбір проектів проводитимуть в самих університетах чи наукових установах, після чого подані роботи оцінюватиме Експертна рада МОН. Експертизу кожного проекту проводитимуть 5 експертів. Загальна кількість балів рахуватиметься як середнє арифметичне значення оцінок від трьох експертів, що знаходяться у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто, найвища та найнижча оцінки не враховуються. Це має забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

На основі висновків ради конкурсна комісія МОН на чолі з міністром Лілією Гриневич має до 10 грудня визначити переможців.

«Цільовий конкурс саме для молодих вчених в університетах та наших наукових установах ми започаткували 2016 року. Відтоді він став важливим інструментом підтримки молодих науковців в Україні. Звісно, ми розуміємо, що цього замало, й розвиток університетської науки не повинен залежати лише від конкурсного фінансування. Ми йдемо до того, щоб, як в розвинених країнах світу, дати закладам вищої освіти базове фінансування на науку. Й минулого тижня в контексті цього Урядом було прийнято дуже важливе рішення – визначено порядок атестації наукової діяльності ЗВО. За результатами такої атестації буде визначено найкращі виші, яким надаватиметься базове фінансування на науку. Ми зараз працюємо над тим, щоб це відбулося вже 2019 року», – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Освіта.ua
28.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів