КМУ запускає проект стажування студентів у міністерствах

Планується, що проект дозволить залучити молодих фахівців до роботи на державній службі

КМУ запускає проект стажування студентів у міністерствах

Кабінет Міністрів запускає пілотний проект щодо впровадження Національної програми стажувань в центральних органах виконавчої влади. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду.

Планується, що проект у перспективі дозволить залучити молодих, амбітних фахівців до роботи на державній службі.

За словами міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнко, взяти участь у конкурсному відборі на стажування можуть студенти закладів вищої освіти, які завершують навчання на ступінь бакалавра, магістра, або отримали диплом бакалавра чи магістра менш ніж за 5 років до реалізації програми.

Претенденти мають вільно володіти державною мовою та однією з офіційних мов Ради Європи.

Окрім того, в рамках проекту, буде створено Секретаріат Національної програми стажування в центральних органах виконавчої влади, який буде координувати створення офіційного веб-сайту проекту, оголошення та здійснення конкурсного відбору, розповсюдження інформації в ЗМІ та соціальних мережах, проведення онлайн-тестування, організацію співбесід з кандидатами, проведення тренінгів для стажистів.

Подаючи документи, претендент на стажування має обрати свою спеціалізацію – тип роботи який саме його цікавить. Наприклад: юрист, аналітик, організатор, комунікатор тощо.

Тривалість стажування складатиме не більше 3 місяців та буде проводитись до 30 вересня 2018 року. Також буде опрацьоване питання надання стипендій стажистам Національної програми.

Координувати пілотний проект буде Міністерство економічного розвитку і торгівлі, яке виступило ініціатором проекту.

«Проект дозволить відібрати найкращих з тих, хто бажає не на словах, а на ділі якісно і ефективно працювати на держслужбі, впроваджувати стандарти роботи світового зразка та вести країну до світлого майбутнього», - сказав Олександр Саєнко.

Освіта.ua
23.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сенатор
Це ще одна лазівка для верхівки пропхати своїх дітей у міністерство. Мабуть вони бачать, що їх нащадки до бізнесу не придатні (пропють, програють в карти чи рулетку), то нехай хоч керують. Цього року ці "молоді і амбітні" показали себе у всій красі під час розгляду акредитаційних справ ВУЗів (хто не знає, вул. Металістів, 5А). Виходили в якихось лосінах ці "найкращі, хто бажає не на словах, а на ділі" із зали засідань, не криючись збирали в представникі вузів мзду і всім обіцяли посприяти позитивно вирішити проходження акредитації. Це мабуть тільки в Україні можливі випадки, коли процесом керують ті, які уяви не мають про сам процес. Хоч би не заважали! Але ж ні, керують.
N
Потрібно ще запустити проект стажування робітників МОН у школах, вишах, коледжах та ПТУ - теж буде корисне.