Науковці можуть отримати грант на патент винаходів

МОН закликає вчених подавати документи на грант для отримання прав на свої винаходи

Науковці можуть отримати грант на патент винаходів

Міністерство освіти і науки закликає українських вчених не поспішати витрачати власні кошти і подавати документи на грант для отримання прав на свої винаходи. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр.

За словами очільника директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, в умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери міністерство працює над тим, щоб запропонувати вченим додаткові інструменти підтримки – насамперед фінансової.

«Завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа», – зазначає очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

За інформацією МОН, програма була започаткована ще наприкінці 2015-го, і щороку в Українському науково-технологічному центрі передбачено грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак за останній рік лише 3 наукові установи скористалися цією можливістю, одержавши 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного строку для 25 українських вчених.

«Водночас передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік. Тому МОН запрошує наукові установи активніше подавати заявки на грант», – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Дізнатись більше

Додаткова інформація за номером (044) 287-89-30.

Освіта.ua
10.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів