УжНУ - учасник унікального проекту GOxChange
PR

УжНУ та Маріупольський держуніверситет впроваджують унікальний проект обміну студентами

УжНУ - учасник унікального проекту GOxChange

Ужгородський національний та Маріупольський державний університети за підтримки Міністерства молоді та спорту України і European Endowment for Democracy впроваджують перший в Україні унікальний проект обміну студентами GOxChange. Ця пілотна програма – своєрідний тест на спроможність українських вишів організувати подібну до європейського проекту Erasmus національну програму студентського обміну. У рамках проекту кілька десятків маріупольських студентів 10 днів гостювали в Ужгороді.

Вітаючи в університеті гостей зі Сходу, ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Що для студентів найголовніше? На мою думку, важливими є дві речі: щоб диплом, який студенти отримають по закінченню університету, був вагомим, і роботодавці говорили, що саме спеціалісти з цим дипломом їм потрібні, а також – студентські роки мають бути максимально наповнені позитивними емоціями та життєвим досвідом. Маю переконання, що саме такі програми, як GOxChange, дарують студентам незабутні враження на все життя».

Власне ужгородський етап – друга частина програми. А під час першої закарпатські студенти відвідали Маріуполь. Загалом програма GOxChange спрямована на подолання стереотипів між різними регіонами України шляхом обміну студентами та реалізації молодіжних проектів.

«Наша мета – більше критичного мислення, більше досвіду, менше стереотипів. Бажання створювати щось нове у своєму місті, досвід, який змінює життя, – звернулася до студентів директор Global Office Оксана Нечипоренко. – Для нас важливо розвивати критичне мислення саме у вашому поколінні, оскільки ви – наступне покоління реформаторів України, її майбутня влада та опора. Ми маємо надію, що ті стереотипи, які ви зруйнуєте під час участі у програмі, відкриють вам набагато ширше бачення проблем у суспільстві, а головне, підштовхнуть до бачення їхнього вирішення та уникнення подібних ситуацій у майбутньому».

«Студенти УжНУ активні і багато подорожують. До прикладу, торік вони відвідували Париж, Відень, Будапешт та ще ряд європейських міст. І хоча відстань до усіх цих міст є меншою, ніж до Маріуполя, це не завадило нам організувати групу з 20 студентів, охочих поїхати не в Європу, а на Схід України. Тепер наші студенти ходять на ефіри у різні медіа Ужгорода, розповідають, що ж насправді відбувається у Маріуполі та закликають руйнувати стереотипи про Східну Україну, – наголосив проректор УжНУ Ігор Король. – Власне, це є практична реалізація гасла «Схід і Захід – разом». І мені дуже подобається ця ідея, тому що дає можливість реалізувати це гасло саме на рівні студентів, які є найбільш активними громадянами. Вони – наше майбутнє. І важливо, щоб вони відчули Україну в усій її неповторності, красі і різноманітності».

Закарпатські студенти, які повернулися з Маріуполя, кажуть, що стереотипи, нав’язані роками історичного підґрунтя, політиками та ЗМІ, нівелювалися просто на очах.

« Коли ми приїхали в Маріуполь, я була дуже здивована тим, що там побачила – зовсім інше місто у протилежній частині країни. Я отримала шанс не просто познайомитися з цікавими людьми, побачити багато цікавих місць та відчути щось нове. Я отримала нагоду переосмислити багато подій, зруйнувати у своїй свідомості стереотипи, які роками отруювали мислення мільйонів українців, – каже студентка УжНУ Галина Гичка. – Я усвідомила одну надважливу річ: не слід надміру довіряти медіа і пліткам, треба самому спілкуватися з людьми, і бажано з багатьма. І чим більше думок ти почуєш, тим більше зможеш проаналізувати, і тим правильніші висновки зробиш. І не дозволиш комусь будувати між людьми штучні кордони… І хоч 10 днів – це так мало для календарного року, але для мене це поки що найбільш корисні і пізнавальні дні в житті».

«Дуже приємно, що програма, про яку ми ще зовсім недавно мріяли, нарешті реалізована! Для нас найголовніше не тільки спростовувати або підтверджувати стереотипи про міста, а й будувати зв’язки між молодими людьми з різних куточків України, – розповіла координатор програми GOxChange Юлія Федотовських. – Багато наших учасників і після поїздки в Маріуполь продовжують зустрічатись і спілкуватися, підтримують зв’язок зі студентами зі Сходу і навіть долучилися до розробки програми їхнього перебування в Ужгороді. Сподіваємось, що цей проект стане потужним поштовхом для створення національної програми обміну студентів. Ми хочемо, щоб така практика відвідування інших міст стала стандартною».

По завершенню пілотного проекту за участі УжНУ і Маріупольського державного університету є сподівання, стартує нова широка національна програма студентського обміну за участі всіх вітчизняних університетів, яка в найближчій перспективі допоможе зруйнувати міфи і стереотипи, що досі роз’єднують українців.

Освіта.ua
02.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів