Osvita.ua Вища освіта УжНУ - учасник унікального проекту GOxChange
УжНУ - учасник унікального проекту GOxChange
На правах реклами

УжНУ та Маріупольський держуніверситет впроваджують унікальний проект обміну студентами

УжНУ - учасник унікального проекту GOxChange

Ужгородський національний та Маріупольський державний університети за підтримки Міністерства молоді та спорту України і European Endowment for Democracy впроваджують перший в Україні унікальний проект обміну студентами GOxChange. Ця пілотна програма – своєрідний тест на спроможність українських вишів організувати подібну до європейського проекту Erasmus національну програму студентського обміну. У рамках проекту кілька десятків маріупольських студентів 10 днів гостювали в Ужгороді.

Вітаючи в університеті гостей зі Сходу, ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Що для студентів найголовніше? На мою думку, важливими є дві речі: щоб диплом, який студенти отримають по закінченню університету, був вагомим, і роботодавці говорили, що саме спеціалісти з цим дипломом їм потрібні, а також – студентські роки мають бути максимально наповнені позитивними емоціями та життєвим досвідом. Маю переконання, що саме такі програми, як GOxChange, дарують студентам незабутні враження на все життя».

Власне ужгородський етап – друга частина програми. А під час першої закарпатські студенти відвідали Маріуполь. Загалом програма GOxChange спрямована на подолання стереотипів між різними регіонами України шляхом обміну студентами та реалізації молодіжних проектів.

«Наша мета – більше критичного мислення, більше досвіду, менше стереотипів. Бажання створювати щось нове у своєму місті, досвід, який змінює життя, – звернулася до студентів директор Global Office Оксана Нечипоренко. – Для нас важливо розвивати критичне мислення саме у вашому поколінні, оскільки ви – наступне покоління реформаторів України, її майбутня влада та опора. Ми маємо надію, що ті стереотипи, які ви зруйнуєте під час участі у програмі, відкриють вам набагато ширше бачення проблем у суспільстві, а головне, підштовхнуть до бачення їхнього вирішення та уникнення подібних ситуацій у майбутньому».

«Студенти УжНУ активні і багато подорожують. До прикладу, торік вони відвідували Париж, Відень, Будапешт та ще ряд європейських міст. І хоча відстань до усіх цих міст є меншою, ніж до Маріуполя, це не завадило нам організувати групу з 20 студентів, охочих поїхати не в Європу, а на Схід України. Тепер наші студенти ходять на ефіри у різні медіа Ужгорода, розповідають, що ж насправді відбувається у Маріуполі та закликають руйнувати стереотипи про Східну Україну, – наголосив проректор УжНУ Ігор Король. – Власне, це є практична реалізація гасла «Схід і Захід – разом». І мені дуже подобається ця ідея, тому що дає можливість реалізувати це гасло саме на рівні студентів, які є найбільш активними громадянами. Вони – наше майбутнє. І важливо, щоб вони відчули Україну в усій її неповторності, красі і різноманітності».

Закарпатські студенти, які повернулися з Маріуполя, кажуть, що стереотипи, нав’язані роками історичного підґрунтя, політиками та ЗМІ, нівелювалися просто на очах.

« Коли ми приїхали в Маріуполь, я була дуже здивована тим, що там побачила – зовсім інше місто у протилежній частині країни. Я отримала шанс не просто познайомитися з цікавими людьми, побачити багато цікавих місць та відчути щось нове. Я отримала нагоду переосмислити багато подій, зруйнувати у своїй свідомості стереотипи, які роками отруювали мислення мільйонів українців, – каже студентка УжНУ Галина Гичка. – Я усвідомила одну надважливу річ: не слід надміру довіряти медіа і пліткам, треба самому спілкуватися з людьми, і бажано з багатьма. І чим більше думок ти почуєш, тим більше зможеш проаналізувати, і тим правильніші висновки зробиш. І не дозволиш комусь будувати між людьми штучні кордони… І хоч 10 днів – це так мало для календарного року, але для мене це поки що найбільш корисні і пізнавальні дні в житті».

«Дуже приємно, що програма, про яку ми ще зовсім недавно мріяли, нарешті реалізована! Для нас найголовніше не тільки спростовувати або підтверджувати стереотипи про міста, а й будувати зв’язки між молодими людьми з різних куточків України, – розповіла координатор програми GOxChange Юлія Федотовських. – Багато наших учасників і після поїздки в Маріуполь продовжують зустрічатись і спілкуватися, підтримують зв’язок зі студентами зі Сходу і навіть долучилися до розробки програми їхнього перебування в Ужгороді. Сподіваємось, що цей проект стане потужним поштовхом для створення національної програми обміну студентів. Ми хочемо, щоб така практика відвідування інших міст стала стандартною».

По завершенню пілотного проекту за участі УжНУ і Маріупольського державного університету є сподівання, стартує нова широка національна програма студентського обміну за участі всіх вітчизняних університетів, яка в найближчій перспективі допоможе зруйнувати міфи і стереотипи, що досі роз’єднують українців.

Освіта.ua
02.04.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!