Osvita.ua Вища освіта МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ
МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ

Планується, що доступ до баз Scopus і Web of science буде безкоштовним для вишів та наукових установ

МОН планує забезпечити доступ до Scopus усім ВНЗ

МОН розглядає можливість того, щоб забезпечити передплату на бази Scopus і Web of science не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів.

Про це розповів гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час семінару «Показники ефективної наукової діяльності науковця, установи і країни: публікації, наукові видання, гранти», що пройшов 16 березня 2018 року.

Зокрема, йдеться про надання доступу до міжнародних баз даних для університетів, підпорядкованих іншим міністерствам – МОЗ, Міноборони, МВС тощо, а також наукових установ НАН та галузевих академій.

«Торік ми запустили пілотний проект: на конкурсній основі зробили передплату до Scopus і Web of science за кошти держбюджету для понад 100 вишів та наукових установ МОН. Доступ до баз був відкритий у жовтні. Тоді через підключені університети та установи пройшло близько 20 тис пошукових запитів. У листопаді кількість запитів зросла більш ніж вдвічі, а в грудні сягнула позначки майже в 100 тисяч. І далі їх кількість теж зростала. Тобто ми побачили, що користування базами є дуже потрібним та затребуваним серед українських науковців», – зазначив Дмитро Чеберкус.

Він підкреслив, що підключення забезпечене на рік, але МОН планує продовжувати цю практику і більше того – розширювати мережу підключених закладів.

«У нас часто питають: чи будемо ми в цьому році продовжувати пілотний проект? Будемо, й навіть більше. До МОН звертаються університети, підпорядковані іншим міністерствам, підрозділи академій наук, які не отримують на це фінансування, і просять, щоб ми поширили можливості передплати і на них, на всю Україну. Ми зараз ведемо консультації одночасно з Мінфіном – про виділення коштів – та з постачальниками послуг – про вартість такої передплати, щоб вона не була обтяжливою для бюджету», – повідомив очільник директорату.

Окремо він відзначив, що зараз в Україні точаться різні дискусії про показники наукометрії. Але чимало з них проходить на низькому фаховому рівні – коли говорять про порівняння, які насправді нічого не характеризують. Щоб перевести рівень дискусії українських вчених на якісніший рівень, МОН через Державну науково-технічну бібліотеку ініціював конкурс відповідних наукових робіт.

«Цей конкурс присвячений аналізу наукового середовища якраз на основі тієї інформації, яку можна взяти з баз даних, доступ до яких ми надали. Я запрошую всіх долучитися до нього, щоб у нас також формувалося експертне середовище людей, які справді розуміються на цьому. Які розуміють, що аналіз показників наукометрії – це не просто міряння індексами Гірша, що на його основі можна робити глибинні висновки і прогнози», – сказав Дмитро Чеберкус.

Подати заявку на участь у конкурсі можна до 20 березня, а надіслати роботу потрібно до 20 квітня цього року. Більше інформації – за посиланням.

Освіта.ua
16.03.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!