МОН розробить стратегію реформи професійної освіти

Концепція реформи професійної освіти знайде відображення у законі «Про професійну освіту»

МОН розробить стратегію реформи професійної освіти

Міністерство освіти працює над концепцією реформування професійної освіти, яка знайде своє відображення, зокрема, в новому законі «Про професійну освіту». Про це сказала міністр Лілія Гриневич під час участі у семінарі «Майбутнє ПОН в Україні: на шляху до концепції ПОН».

«Я дуже вдячна нашим партнерам з ETF (European Training Foundation) та ЄС за підготовку звіту, в якому ґрунтовно описано проблеми професійної освіти України, а також надані рекомендації щодо її реформування. Я думаю, що ці напрями можуть лягти в основу створення стратегії реформування профосвіти. Більш того, у сфері новацій в професійній освіті ми вже сьогодні рухаємося саме за цими рекомендаціями», – повідомила Гриневич.

Також міністр розповіла, що уряд наразі перебуває в процесі передачі майна професійних закладів на місцевий рівень.

«Процес рухається доволі складно. Однак уже зараз ми передали повноваження з управління закладами на місця. Також передано повноваження з формування регіонального замовлення. Щодо удосконалення мережі ПТНЗ. Лише протягом 2017 року 48 закладів професійної освіти приєднано до потужніших. Але ми маємо підійти до цього процесу системніше», – зазначила міністр.

Окремо йшлося про модернізацію системи фінансування професійної освіти. Міністр наголосила, що в майбутній закон «Про професійну освіту» важливо закласти механізми для здійснення галузевого замовлення.

Щодо модернізації професійної освіти міністр відзначила, що в бюджеті 2018 року закладено вдвічі більше коштів на модернізацію профосвіти, ніж торік, а саме – 100 млн грн.

«Однак у цьому ж звіті зазначається, що зношення обладнання наших закладів коливається від 60 до 100 відсотків. Протягом 3 років ми вклали в модернізацію професійної освіти 200 млн грн, однак цього катастрофічно недостатньо. І ми сподіваємося на підтримку Європейського Союзу в цьому питанні», – зауважила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
22.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Шминдрук
Такі анонсовані наміри міністерства нагадують передвиборчі гасла. Можна на папері написати будь-яку програму, розробити стратегію чи спроектувати концепцію. Але для впровадження їх у життя, у тотально корумпованій державі, необхідно мати фахових провайдерів. А наша заскорузла бюрократична система таких, в свій ареал, на кілометр не допустить.
Pasufik
Для В.Шминдрук. Наше МОНУ як собака на сіні- сам не гам і другому не дам. На будівництві зараз непогані заробітки, але підприємець не буде платити за халтуру, яку успішно гонять випускники ПТУ в силу викладених Вами причин. Передача ПТУ на місцевий рівень нічого не вирішила, бо місцева влада зацікавлена в економії коштів, а не в їх витрачанні на професійну підготовку для приватного сектора. В світі це вже давно вирішено, фірми та корпорації самі готують для себе кадри, за своїми стандартами і на своїй виробничій базі. Учень відразу потрапляє у середовище праці, а не в імітацію навчання. Він несе відповідальність за своє ставлення до навчання і його соціальна поведінка мусить бути адекватною. Профосвіта дуже хвора, але МОНУ і ще комусь вигідно, щоб її хвороби прогресували і знаходились у хронічній формі( можна постійно витрачати кошти на ліки) Найтрагічніше, що все подається під виглядом "турботи" про нашу молодь.
Валентина
Для Pasufik: Це найбільш вірне реформування яке ви описуєте. Не укрупнювати потрібно ПТНЗ і викидати кошти, а підприємці - організовувати навчання. ПТНЗ стали місцем перебування учнів після закінчення школи бо треба кудись іти. А потім учні змінюють свою професію навчаючись на виробництві. Хіба в магазині працюють дипломовані працівники (мається на увазі з дипломом кваліфікованого робітника). А ремонти, будівництво роблять самоучки. Професійна загальноосвітня школа має готувати учнів до трудової діяльності, надавати загальнопрофесійні знання, які педедбачені стандартом ПТО, навчати масовим та поширеним в регіоні професіям, а ПТНЗ надавати такі професії як електрика, слюсара з ремонту, тощо. Досі в стандартах ПТО є інформаційні технології, які мають надати основи роботи з ПК? Та ці загальнопрофесійні вміння вони здобувають в школі. А якщо не здобули та ПТНЗ не допоможе.
Коментувати
Василь  Шминдрук
Щоб мати уяву, як реформувати чи модернізувати професійну освіту, її необхідно знати на клітинному рівні. А що можуть знати небомешканці, що населяють високі кабінети Міністерства освіти і науки, Академії педнаук, Інституту модернізації тощо, які відірвані від реальності і живуть в паралельному світі? Якщо взяти будь-який навчальний заклад ПТНЗ, то він виконує наступні функції: 1. Притон або «транзитний вокзал» для переважного загалу молоді, які ще в школі зірок з неба не хапали і не бажають, а ні вчитись, а ні працювати. Відстійник для підлітків з аморальною поведінкою, які з дитинства вживають спиртне, палять (і не тільки вичайні цигарки) і, навіть, приїхавши із сіл до міста, відриваються по повній, перевертаючи гуртожитки верх дригом. 2. Совбез для дітей соціально незахищених, з проблемних і асоціальних сімей, круглих сиріт, чи сиріт при живих батьках. 3. Школа, бо половина контингенту училищ, по закінченню, отримують атестат про повну середню освіту.
Василь  Шминдрук
І навіть на першому курсі вини вивчають !!!!!!!! 28 предметів + виробниче навчання. Якість такої середньої освіти сумнівна і це ще мʼягко сказано. 4. Робітнича професія, за значенням, знаходиться на останньому місці. Хоча і більшість учнів не приховують, що в подальшому за здобутим фахом працювати не будуть. Тому, щоб підготувати кваліфікованого робітника, необхідно ПТНЗ звільнити від зайвих функцій. Але здобути професію і стати кваліфікованим робітником, ще не значить добре заробляти. Майбутній КВАЛІФІКОВАНИЙ робітник вмотивований пристойними заробітками не у нас, а в Польщі та інших цивілізованих країнах. І не потрібно бути провидцем, щоб винести вердикт: розроблена МОНом стратегія реформи користі не дасть. Це буде піар і викинуті на вітер кошти. Усі мої 28 років педагогічної праці пронизані реформами у цій сфері, але крім деградації, ніякого позитиву не спостерігаю. Як модно зараз на сленгу говорити – одні понти.
Коментувати
Pasufik
Якась дивина. МОНУ передало на місцевий рівень управління закладами ПТУ, а тепер збирається розробляти стратегію їх реформування. З цєю стратегією буде те саме, що і з стандартами для професій. Рік збирали пропозиції від ПНТЗ, а потім написали те, що самі захотіли, ще й гірше, ніж було до того. Яку можна розробити стратегію, коли ПНТЗ не мають своєї виробничої бази, а повністю залежні від милості підприємців- хочуть беруть на виробничу практику, а хочуть - не беруть. Ми постійно робимо один крок вперед, щоб потім зробити два кроки назад.
Кузьміч
Як вже набридло це слухати! Скільки вже можна брехати.
правда
Для Кузьміч: Це вони так зарплату відробляють.І хочуть ,щоб щось змінилося на краще!
Коментувати