Україна відчуває суттєвий відтік науковців, - міністр

Наступного року МОН планує збільшити обсяги фінансування конкурсу наукових робіт молодих вчених

Україна відчуває суттєвий відтік науковців, - міністр

Наступного року МОН планує збільшити обсяги фінансування конкурсу наукових робіт молодих вчених. Про це, за інформацією прес-служби відомства, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«На жаль, зараз Україна відчуває суттєвий відтік молодих науковців за кордон, де вони можуть стажуватися на сучасному обладнанні, продовжувати наукову кар’єру. Ми намагаємося змінити цю ситуацію, і одним з інструментів цього є спеціальний конкурс, який ми запровадили виключно для колективів молодих вчених у 2016 році», - зазначила Гриневич.

За її словами, Міністерство освіти вже надало підтримку більш ніж 200 роботам на суму майже 38 млн грн.

«Наприклад, в цьому році в межах конкурсу ми передбачили кошти не лише на оплату праці, але й закупівлю матеріалів, дозакупівлю обладнання, наукові відрядження. Наступного року ми хочемо продовжити цей проект, і в майбутньому наростити обсяги фінансування конкурсу до 10-15 відсотків від загального бюджету Міністерства на наукові дослідження», – розповіла міністр.

Вона додала, що метою конкурсу є не лише фінансування проектів, а й можливість дати шанс якомога більшій кількості молодих вчених хоча б раз стати керівником наукового проекту та отримати новий досвід.

Освіта.ua
10.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Вона буде і надалі всіляко сприяти експерту "молодих мізків" на Захід. Титут "неукраїнський міністр освіти" Л.М.Гриневич носитиме заслужено
Знак
В галузі IT початківець отримує від 8000 грн., а бажаючх в аспірантуру поступати просто немає з стипендією 3500 грн. Захисти дисертацію і відпрацюй 5 років асистентом на зарплату 4500 грн. А ще з власної кишені оплати конференції, статті та видай посібник та через 5 років спробуй на сташого викладача по всіх вимогах пройти і так далі. Такого чуда у жодній країні немає. Певно, що віддік молодих науковців за кордон, аж бігом. Нічого, ще декілька років викладачі пенсійного віку потягнуть освіту, а далі що? Зайдіть на любий кафедральний сайт технічного Вузу, там половина викладачів 65 - 80 років. Шановні, а хто наших і ваших дітей буде вчити за декілька років?
Віктор
Для Знак: Вчити чому? Тому, що вже зараз нікому не потрібно?
Викладач
Для Віктор: Нікому це Вам? За кордоном їх беруть на роботу не за красиві очі, а тому що витримують конкуренцію із випускниками тамтешніх вузів. Значить тут все ж таки чомусь вчать.
Коментувати
Лісовенко
П. Ліліє!! Вирвіться із обіймів соросівських радників. Ідіть у виші - радьтеся. Там мудрі люди. Вас зрозуміють, ви ж маєте розум. Будьте жорсткішими з фінеконом міністрами, ви перший, а не другий міністр...
1
З такими рехвормами скоро в університетах залишаться або зовсім старі люди, або псевдонауковці.
Ніка
Молодим шанс дають, а старші хай з голоду здохнуть? Шановна пані Ліліє, а Ви б не хотіли вступити своє місце міністра комусь іншому? Ну, не виходить у Вас, хіба не бачите? Всі викладачі вишів Вас проклинають за низькі зарплати, за знищені надії. А може, у Вас мета така -- знищити науку в Україні?
Утопія
Для Ніка: Молодим ніякого шансу в Україні. За все треба платити купу грошей. За В2 - платити, причому було б ще виправдано, якби В2 з англійської мови, а то здав В2 з угорської і вже маєш право на доцента чи професора? Хто розмовляє у Європі угорською, крім самих угорців? Може в них наука на високому рівні? Це ж стосується і іншої мало поширюваної мови Євросоюзу. Для молодих науковців це зайва перепона. Замість того, щоб робити дослідження, треба вчити мову. За статті треба платити, за захист треба платити, не кажучи вже про конференції, на яких треба висвітлювати результати свого дослідження, а поїздки теж коштують грошей. Тому сподіватися, що молода талановита молодь залишиться за таких умов розвивати науку в Україні це утопія.
Коментувати
да едут они
для того,чтобы Родина ИХ детей была цивилизованной. Наука это то, что НИКОГДА НЕ даёт результатов здесь и сейчас. Да,вероятно кто-то что-то имеет по-быстрому.Но для того,чтобы сздать ту самую таблицу,которой сегодня пользуются, Менделееву точно не один год необходимо было изучать всё, с нею связанное.Что, сегодня существуют все исследования,которыми следует пользоваться для применения в практической части жизни? Тогде это НЕ наука, а ремесло. Ну и ремЁсла необходимы рАзвитой стране.А мы - страна аутсайдер.Мы НЕспособны на бОльшее,чем торговать.И торгуем мы всем.И своей страной в первую очередь.В отличие от евреев (в смысле - израильтян).Вот вопрос-можна ли быть успешным в НЕуспешной стране?
Тет-а-тет
Підтримка наукових робіт це добре, але де практична віддача від них? Займатися наукою заради науки можуть дозволити собі лише дуже багаті люди(як у старі часи), а сьогодні вкладені кошти потребують практичного результату. От саме за цим і їдуть наші талановиті кадри на Захід, бо там наука давно зрощена з виробництвом і приносить користь фірмам та людям. Може й нам вже потрібно піти цим шляхом, залучаючи до інвестування в науку український бізнес? А то усі тільки перепродають готову працю інших.
serj
Для Тет-а-тет: Чому наші ВУЗи у світовому рейтингу пасуть задніх? Також тому, що не мають ніяких відкриттів із обов’язковим їх практичним впровадженням.
Тет-а-тет
Зате кандидатів наук та докторів катма, а реформу освіти та здоров*я запропонувати немає кому. Зате критиків хоч відбавляй. В одній АПНУ скільки сидить мудрагелів, де ж їх відкриття? Понаписували псевдодисертацій, поскладали їх на полички і ходять надуті мов індики, аж розпирає від пихи. Дивляться молоді вчені на цей цирк і розуміють, що життя йде і краще його використати з користю, ніж доказувати, що Земля має кулясту форму.
Коментувати
Дякуємо!
Відучись шість років в інституті, в армії відслужи 1,5 роки, знайди роботу без стажу, одружись та утримуй сім’ю (на які гроші, молодого- безгрішного) і займайся наукою!!! Ось і схема! Щось не працює! А чому ?