Osvita.ua Вища освіта Сім вишів отримали кредит на енергоефективність
Сім вишів отримали кредит на енергоефективність

Європейський інвестиційний банк надасть 120 млн євро на енергоефективність вишів

Сім вишів отримали кредит на енергоефективність

Європейський інвестиційний банк надасть 120 мільйонів євро для покращення енергоефективності в українських вишах. Відповідна фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком була ратифікована українським парламентом.

Проект ініційований та розроблений Міністерством освіти і науки України спільно з ЄІБ, щоб допомогти українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси.

Відповідно до угоди, загальна вартість проекту становитиме 160 млн євро. З них 120 мільйонів кредиту надає Європейський інвестиційний банк, ще 10 млн – це інвестиційний грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а залишок у 30 млн погодилася надати як позику Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Кошти кредиту залучаються на 20 років з 5-річним пільговим періодом.

Для участі у першому етапі було відібрано 7 українських університетів: Національний технічний університет «Львівська політехніка», Полтавський національний технічний університет ім. Кондратюка,Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, НТУ «Харківський політехнічний інститут»та Вінницький національний технічний університет.

У цих університетах був проведений енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт по кожному проекту.

За інформацією Міністерства освіти, сьогодні триває підготовка конкретних рекомендацій та проектно-кошторисної документації. Загалом роботи планують провести в 147 будівлях, вони будуть спрямовані на енергозбереження та оптимізацію управлінських процесів енергоспоживання.

Очікується, що за підсумками проекту університети-учасники зможуть досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу та знизити рівень енергоспоживання.

Угодою також передбачено другий етап проекту, спрямований на покращення  енергоефективності та придбання обладнання для наукових лабораторій університетів. Конкурс для відбору його учасників МОН оголосить найближчим часом.

Освіта.ua
09.11.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим Мирошник
Цікаво скільки з тієї суми піде на власне обладнання - думаю і третини не буде. Все інше на "монтаж" спишуть. А ні - тут підказують що на оснащення цієї суми не вистачить. Це гроші лише на розробку проекта економії енергії індивідуально для кожного закладу - просто видадуть бумажечки з рекомендаціями і планом робіт - за то за підписом якогось інженера... ну норм чо.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!