У МОН хочуть зберегти переміщені виші

Відомство розгляне пропозиції, як покращити діяльність кожного з таких університетів

У МОН хочуть зберегти переміщені виші

Міністерство освіти і науки створило комісію, яка має визначити, якої реальної допомоги та підтримки потребують сьогодні переміщені університети та як зробити їх конкурентоспроможними серед інших вишів.

За інформацією МОН, до кінця листопада члени комісії проведуть опитування керівників та співробітників переміщених закладів, а також з’ясують ситуацію щодо контингенту вишів, стану навчальних приміщень і гуртожитків, вивчать лабораторну базу й освітні програми, поспілкуються зі студентами. За результатами цієї роботи будуть розроблені пропозиції, як покращити діяльність кожного з таких університетів.

«Серед переміщених закладів – 19 ВНЗ та 2 інститути післядипломної педагогічної освіти. Є потужні університети, які успішно відновили роботу на нових місцях, але є й такі, що потребують вирішення низки проблемних питань, і в кожному конкретному випадку це має бути окреме рішення на різних рівнях виконавчої влади. Наше завдання – знайти ці рішення та допомогти університетам їх застосувати», – зазначає перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

У МОН повідомляють, що переміщені заклади вищої освіти мають фіксований обсяг державного замовлення і вступати до них можна за спрощеною процедурою – через освітні центри. Під час вступної кампанії 2017 року вони діяли на базі цих університетів другий рік поспіль. Але, як засвідчує практика, переміщені університети все одно відчувають велику конкуренцію з боку інших закладів.

«Ми повинні не просто зберегти ці університети, а й допомогти їм залишатися успішними до того часу, коли вони зможуть повернутися додому», – додає Ковтунець.

У відомстві повідомили, що сьогодні найбільший контингент мають Луганський національний університет ім. Шевченка – 8 916 студентів, Східноукраїнський національний університет ім. Даля – 6 635 студентів та Донецький національний університет ім. Стуса – 5 331 студент.

Освіта.ua
08.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Луганчанка
О чем Вы говорите. Какая поддержка? Я проработала 3 года в вынесенном ВНЗ. Кроме постоянного сокращения зарплаты, ужасных условий преподавания и безразличия к нам ничего другого не видела. Это не учебный процесс, это пародия. Грустно...
Олена Кащеєва
Мій син є студентом 1 курсу Донецького медичного університету (м.Маріуполь).Ми дуже задоволені рівнєм викладання,викладачам, відношенням до студентів.Дякуємо всім!