НАЗК виявило конфлікт інтересів у двох вишах

Міністру освіти винесено приписи щодо запобігання конфлікту інтересів у двох вищих навчальних закладах

НАЗК виявило конфлікт інтересів у двох вишах

Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про внесення двох приписів про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів міністру освіти і науки Лілії Гриневич. Про це йдеться у повідомленні Національного агентства.

У НАКЗ зазначають, що приписи внесено стосовно ректора Одеської національної академії харчових технологій Богдана Єгорова і директора Краматорського вищого професійного училища Михайла Купрікова.

Зокрема, за результатами перевірки, здійсненої департаментом моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК, встановлено, що Богдан Єгоров, перебуваючи на посаді ректора Одеської національної академії харчових технологій, має неврегульований потенційний конфлікт інтересів, зумовлений перебуванням у його підпорядкуванні близьких йому осіб, в розумінні положень абзацу четвертого частини першої статті 1 закону «Про запобігання корупції».

Під час перевірки уповноважена особа НАЗК встановила, що Михайло Купріков та керівництво департаменту освіти Донецької області не вжили заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів, чим порушили вимоги статті 28 закону «Про запобігання корупції». У Михайла Купрікова наявний приватний інтерес, зумовлений сімейними стосунками з рідною донькою, що є ознаками потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер.

«Зазначені обставини можуть вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття посадовцями рішень, або вчинення чи не вчинення дій під час виконання відповідних службових повноважень», - наголосили у НАЗК.

Згідно з приписами, Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає усунути порушення законодавства, провести службові розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, і розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності. Припис НАЗК є обов’язковим до виконання.

Освіта.ua
08.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів