МОН закликає виші боротись з плагіатом

Виші мають дотримуватись академічної доброчесності своїх працівників та здобувачів освіти

МОН закликає виші боротись з плагіатом

Міністерство освіти і науки закликало заклади вищої освіти створювати і забезпечити ефективне функціонування системи запобігання та виявлення академічного плагіату. Про це йдеться у листі відомства до керівників вишів.

У Міносвіти наголошують, що у вересні 2017 року набрав чинності закон «Про освіту», який запровадив єдині для всіх рівнів освіти види порушень академічної доброчесності, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво та необ’єктивне оцінювання.

Посилаючись на норми нового законодавства в освітньому відомстві зазначають, що  заклади вищої освіти зобов’язані вживати заходів, у тому числі шляхом запровадження відповідних новітніх технологій, щодо запобігання та виявлення академічного плагіату в наукових роботах наукових, науково-педагогічних, педагогічних, інших працівників і здобувачів вищої освіти та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Також у МОН повідомили, що заклади вищої освіти зобов’язані мати внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, яка передбачає забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти.

«Міністерство освіти і науки України рекомендує включити у внутрішню систему забезпечення якості процедури та заходи для реалізації принципів академічної доброчесності та розробити відповідну нормативно-правову базу (кодекси, положення, правила, пам’ятки тощо). Важливо, щоб вона забезпечувала виконання усіх норм статті 42 закону України «Про освіту». Водночас можуть бути створені структурні підрозділи з організації і контролю за додержанням принципів академічної доброчесності (до прикладу, група сприяння академічній доброчесності, комісія з питань етики та академічної доброчесності тощо)», - йдеться у зверненні МОН до керівників українських вишів.

Освіта.ua
27.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Илона
Исполнители — специалисты своего профиля. Готовая работа оценивается по целому ряду критериев: • уникальность — никакого плагиата и переписывания; • актуальность; • грамотное изложение материала; • ссылки на источники; • вложения — графики, фото и видеоматериалы при необходимости. Все это у нас http://zakazat-kursovik.kiev.ua/
sngorlov
Боротьба з плагіатом - це завдання МОН України, а закладів вищої освіти та їх вчених рад це стоюється лише в тій мірі, в якій дозволяє саме МОН. Фактично бездіяльність останнього та його атестаційної комісії і призводить до приниження науковців України на міжнародному рівні, несприймання наукових ступенів і звань по причині їх державного призначення, що стимулює і розвиває корупцію саме на державному рівні. В США наукові ступені і звання присуджуються вищими навчальними закладами, а контроль за плагіатом - це завдання уряду США. В Україні, схоже, від корита не бажають відмовлятися. Успіхів в реальних реформах, а не в псевдореформах.
Владимир
Призывы в никуда. Вся система высших учебных заведений построена на плагиате и это поддерживается всеми руководителями вузов, т.к. вузовская система рейтингов сотрудников построена на количестве публикаций и никого не волнует качество и авторство работ.
Тет-а-тет
Для Владимир: Мало того, ще потрібно самому знайти видавця, оплатити витрати на друкування, а потім ще 2-3 роки самому продавати власні посібники, щоб повернути потрачені кошти. А якщо не взяв у співавтори зав. кафедрою або декана матимеш довічного ворога. Плагіат є нормою у ВНЗ гуманітарного спрямування, менше у медицині та фізматах.
Коментувати
Деррек
В такой страны с такими правителями нет будущего!
Василь  Шминдрук
Для Деррек: А звідки візьметься майбутнє, якщо нікчемне сьогодення?
Коментувати
Самдум
Херня Повна! Ггрошей немає ні на що: експерименти, відрядження, реактиви, прилади І т. І. Гвалту із за цього немає. Зарплати мізерні.... жити ні на що.... але ці дурні йдуть до кафедр. Вчать , працюють, досліджують... і тут Грантоіди- протиукраінці придумали де можна заробити дивіденти: плагіат!!!! І пішло- поїхало: " в Україні не має науки, бо плагіат . Немає якісної освіти - бо плагіат.... Плагіат - це біда , запозичення ідей , формул, рішень, експериментів.... Але не це нищить науку, а нищить її Сорос з бандою- грантоідів. Уряд недолугий.Їм потрібна пустка.дешева робсила, з е м е л ь к а!!!!! Не піддавайтесь на лажу і брехню!!
Казанка
Для Самдум: не в брову, а в око!!! Згідний на всі 100%!!! В нас в Миколаєві не топлять в корпусах, за науку забули, катріджі всі купуємо самі, так і папір....натомість чуємо про дурні реформи.
Коментувати
Tet-a-tet
Катастрофа! МОНУ закликає ВНЗ боротися з тим, на чому воно тримається упродовж останніх 25 років,та й раніше також. Тепер ще більше буде гвалту, що МОН хоче розвалити ВО, ВНЗ і взагалі їх потрібно всіх розігнати, щоб не заважали жити. Найцікавіше, що робитимуть з тими ректорами, які і не збираються різати гілку на якій самі сидять?
Деррек
Для Tet-a-tet: Це примус до самоліквідації!)))
Вчитель
Як що робитимуть? Дали відповідь- закликатимуть боротися, навіщо санкції, треба зробити 101 китайське попередження, а потім знову по кругу. Hезультат буде 100 відсотків, а якщо не допоможе- можна знову закликати
Щура
Повні придури. Намахані задрипанці.
Коментувати