Уряд передав профтехучилища областям

В Україні триває процес передачі закладів професійної освіти з державної у комунальну власність

Уряд передав профтехучилища областям

Уряд передав окремі функції з управління державними професійно-технічними навчальними закладами, що підпорядковані МОН, обласним держадміністраціям та КМДА. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час перебування у Львові.

«Зараз триває процес передачі закладів профосвіти з державної у комунальну власність. Однак цей процес тривалий й дорогий, потребує значних кошторисних видатків. При цьому фінансування закладів вже відбувається на місцях, і якщо ми не можемо оперативно передати майно, маємо дати їм бодай управління», – відзначила Гриневич.

Також міністр зазначила, що 12 закладів професійної освіти вже повністю передані на місцевий рівень.

«Ці ПТНЗ можуть поділитися досвідом того, як відбувається передача. Ми сподіваємося, що поява закладів, які вже знайомі з механізмом передачі майна, стимулюватимуть інших швидше просуватися по процедурах», – підкреслила Гриневич.

Вона окремо наголосила на важливості створення нормативної бази під новий закон «Про освіту», а також чіткого формування всіх документів, що регулюють діяльність регіональних рад.

«Сьогодні в усіх регіонах Україні створені регіональні ради професійної освіти. Необхідно законодавчо врегулювати їх діяльність, створити нові механізми координації дій зацікавлених сторін у сфері професійної освіти та у прийнятті рішень. Це не є шапковий орган, який має щось благословити, він має реальний вплив, зокрема на формування регіонального замовлення. Тому дуже важливо, щоб існувало нормативне забезпечення. Однак практично кожна норма закону «Про освіту» потребує деталізації у профільних законах та на рівні постанов уряду», – додала міністр.

Освіта.ua
26.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь  Шминдрук
Децентралізували не тільки профтехосвіту, але і тотальну корупцію в ній. Реальними реформами у цій сфері навіть і не пахне. Болото зацементувалось.
Tet-a-tet
Для Василь Шминдрук: І Ви і я вже не раз писали про бардак, який діється в закладах ПО, але віз і нині там. Пояснення дуже просте- ПНТЗ влада завжди використовувала як кормушку, тому у більшості з них керівники призначені не за фаховими здібностями, а за принципом особистої відданості. Ще не скоро щось зміниться, поки ці заклади будуть державними.Цього року знову значний недобір, багато виконали план набору лише наполовину. Те, що пише міністр свідчить лише про безпорадність МОНУ, яке не бачить шляхів кардинального покращення рівня ПТО і тому скидає усе на місцевий рівень, у те зацементоване болото, що утворилося протягом багатьох років. Тепер усе залежатиме від того, який мер у місті. Якщо господар - щось змінюватиметься на краще, якщо заробітчанин- готуймося до найгіршого.
Коментувати
bela
Профтехосвіта це такий мамонт, що жах... там навіть шкільна освіта близько не валялась