Osvita.ua Вища освіта МОН передаватиме майно ПТНЗ лише під гарантії
МОН передаватиме майно ПТНЗ лише під гарантії

МОН не передаватиме майно та земельні ділянки, поки місцеві ради не дадуть гарантії їх збереження

МОН передаватиме майно ПТНЗ лише під гарантії

Міністерство освіти і науки готове передати місцевим органам повноваження з управління професійно-технічними закладами, але майно та земельні ділянки передаватимуться лише з гарантіями, що вони не будуть перепрофільовані, приватизовані чи здані в довготривалу оренду. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час засідання парламентського комітету з питань науки і освіти.

«Як відомо, ми передали фінансування професійно-технічної освіти на місцевий рівень. Зараз деякі місцеві органи скаржаться, що разом з фінансовими повноваженнями вони не отримали повноважень щодо управління своїми закладами. На це я можу відповісти, що вже найближчим часом буде прийнята постанова КМУ, яка передасть на місця ці повноваження», - зазначили Гриневич.

Разом з тим, вона наголосила, що майно ПТНЗ буде передаємо за двох умов. По-перше, має бути підготована відповідна документація, потрібна для цього процесу. По-друге, міністерство передаватиме приміщення та землю ПТНЗ лише якщо в рішення місцевої ради буде прописано гарантії, що майно та земля не зазнають перепрофілювання, не будуть приватизовані чи здані у довготривалу оренду.

«Ми вже мали досвід з повчальною приватизацією дитячих садків у 1990-ті. В результатами сьогодні ми потерпаємо від нестачі приміщень. Ми не маємо права повторювати ці помилки знову», – пояснила Гриневич.

Вона також розповіла, що на сьогодні повністю внормовано питання з фінансуванням професійної освіти.

«У 2016 році було зроблено помилку з передачею професійної освіти на міста обласного значення. У 2017 році ми виправили цю проблему та перенесли фінансування на рівень області та міст-обласних центрів, які мають фінансові потужності для утримання цих закладів. Окрім цього, ми підтримали професійну освіту субвенцією на здобуття  середньої освіти, що гарантована державою, – 2 млрд гривень, та визначили 19 професій,  що фінансуються з центрального бюджету», – розповіла міністр.

Вона також підкреслила, що протягом 2-х років на модернізацію професійної освіти та підтримку гостродефіцитних професій виділено 100 млн грн.

Освіта.ua
20.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
св.павло
Треба зробити з ПТНЗ щось людське, те - що буде йти в ногу з часом або нах*р закрити і не імітувати бурну діяльність.
Tet-a-tet
Цього року у ПТНЗ України великий недобір учнів від запланованого, а фінансують не НЗ в цілому, а від кількості учнів. Знову буде перетримування приміщень з метою збереження, хоча давно вже очевидно, що державі стільки ПТНЗ не потрібно. Продавців, касирів,кухарів, пекарів і багато інших професій фірми успішно навчають за декілька місяців, а не за рік як це в ПТНЗ. МонУ виступає у ролі собаки на сіні-сам не гам і другому не дам.
Кузьміч
Пропоную конкурс "Хто краще збреше". Пропоную конкурс "Хто краще збреше". Пропоную конкурс "Хто краще збреше".
Працівник ПТНЗ
"на сьогодні повністю внормовано питання з фінансуванням професійної освіти" - місцева влада в обласних центрах не хоче фінансувати учнів з районів області, вимагає працевлаштування в обласному центрі та ін. Вже замучили своїми запитами про кількість вступників, кількість випускників за професіями, з них з міста, кількість працевлаштованих в місті ... Чому учні не хочуть працевлаштовуватись на комунальні підприємства міста? Зарплата 3200 (нараховано), житла немає - гуртожитки заводів та інших установ давно приватизовані, і т.д.
Працівник ПТНЗ
"визначили 19 професій, що фінансуються з центрального бюджету" - жодної копійки на ці професії в ПТНЗ не поступило!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!