Виші отримають доступ до Scopus

Доступ до електронних наукових баз дозволить вченим працювати з актуальною інформацією

Виші отримають доступ до Scopus

Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть майже 100 українських вишів та наукових установ Міністерства освіти і науки. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха під час конференції «Використовуй інформацію на 100 % – від ідеї до патенту».

Вищі навчальні заклади та наукові установи були відібрані спеціально створеною комісією, до якої увійшли представники МОН, Державної-науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН.

За інформацією Міносвіти, комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, можливість надання такого доступу іншим організаціями, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus, тощо.

«Невдовзі через бібліотеки провідних вишів країни кожен матиме можливість користуватись ресурсами, які надають бази даних Scopus та Web of Science. Вони будуть доступні в кожному обласному центрі. Такі бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для наукових установ», – наголосив Максим Стріха.

Ці ресурси, наприклад, дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.

За словами директора департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитра Чеберкуса, доступ до електронних наукових баз даних дозволить українським вченим працювати з найбільш актуальною інформацією.

«Це сприятиме тому, що якість досліджень і розробок у наших ВНЗ та наукових установах підвищуватиметься», – розповів Чеберкус.

Освіта.ua
18.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Хотілося б отримати перелік цих вишів, яким пощастило.