Osvita.ua Вища освіта МОН планує створити агентство кваліфікацій
МОН планує створити агентство кваліфікацій

Планується, що агентство трансформуватиме перехід професійних стандартів у освітні

МОН планує створити агентство кваліфікацій

Створення Національного агентства кваліфікацій є пріоритетом роботи Міністерства освіти і науки. Про це йшлося під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження Національної рамки кваліфікацій.

Планується, що Національне агентство кваліфікацій трансформуватиме перехід професійних стандартів у освітні.

Зокрема, Національне агентство не тільки координуватиме розроблення освітніх та професійних стандартів, але й формуватиме вимоги до процедур присвоєння кваліфікацій та визнання результатів неформального та інформального навчання.

«Сьогодні нашим завданням є створення практичної спрямованості освіти. Наразі це має бути нова модель підготовки кадрів, яка була б ефективною. Саме Національне агентство кваліфікацій допоможе поєднати ринок праці та освітньої сфери», – наголосив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

За його словами, нові стандарти оцінювання будуть визначати рівень компетентностей, яким мають володіти випускники після отримання відповідного рівня освіти. Для цього потрібно створювати кваліфікаційні центри з незалежним тестуванням, де буде проводитись визнання кваліфікацій.

Ковтунець також відзначив, що впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) сприятиме міжнародному визнанню кваліфікацій, отриманих в Україні.

«Ми маємо створити ту рамку кваліфікацій, яка буде узгоджена з європейською. Реформи, що пов’язані з цим, спрямовані виключно на її вдосконалення», – зазначив перший заступник міністра.

Освіта.ua
13.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Так грошей на освіту немає!!! Зате агенства ростуть, як гриби після дощу... Куди котиться Україна???
труд
Для unforgiven: Спочатку методичні кабінети перейменували на РІМЦи, тепер на агенції кваліфікацій. Гнати треба цю "реформаторку" Гриневич і її посіпак. .... а вступна кампанія у виші на грані зриву.
Коментувати
НІКА
Хай таких раціоналізаторів чорт візьме. А може, це навмисно таке роблять, щоб євреям звільнити українські землі.
НІКА
Це, мабуть, своїх дітей та внуків не мають де прилаштувати. На всякі сумнівні агентства гроші є, а оклад доцента вишу - 5472 грн. Світ перевернувся. МОН знищує освіту. Хай
дійсно дурня!
Вгамуйтеся ви з своїми тестами. Вони не вартують ламаного гроша. Тести Оксфорд, Гарвард хоч один раз у своєму житті бачили? Там дійсно вміють визначати компетентність. Чого добилися ЗНО? Пониження якості знань з української мови та інших предметів. Це не власні слова, вельмишановні експерти у ЗМІ саме таку констатують інформацію.
Роман
Люди добрі, це ж маячня! Це ще одна непотрібна бюрократична ланка висмоктувачів бюджетних коштів. «…нові стандарти оцінювання» та «центри з незалежним тестуванням» мають створювати роботодавці випускників. Саме той, хто приймає на роботу має визначати/формувати компетенції для навчання та оцінювати рівень отриманих знань і умінь, і, відповідно, присвоювати кваліфікацію, а не той хто вчив (МОН). Запропонована модель існує зараз, тільки кваліфікацію присвоює навчальний заклад, який навчав, а пропонують окрему організацію від МОН.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!