Громадська рада МОЗ проти зниження вступного порогу

Підвищення бала ЗНО для вступу на медичні спеціальності викликало обурення медичних вишів

Громадська рада МОЗ проти зниження вступного порогу

Нещодавнє рішення Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти та науки про підвищення бала ЗНО для вступу на медичні спеціальності до 150 балів викликало обурення керівництва медичних вишів та декількох десятків народних депутатів, які вимагають його скасування. Про це йдеться у відкритому зверненні членів Громадської ради при МОЗ України.

«Ми, члени Громадської ради при МОЗ Україні, які були обрані представляти інтереси пацієнтів та лікарів, вважаємо недопустимим скасування цього наказу. На наше глибоке переконання, нинішній стан медичної освіти в України є незадовільним і становить загрозу національній безпеці», - йдеться у зверненні.

У Громадській раді при МОЗ назвали лікаря ключовим елементом будь-якої системи охорони здоров’я, оскільки саме від нього залежить здоров’я та життя пацієнта.

«Якість медичної допомоги вирішує не кількість лікарів, а їх фаховість. Тому ми вважаємо за доцільне підвищення вимог до абітурієнтів, студентів, інтернів та науково-педагогічного складу навчальних закладів. В свою чергу, користуючись навчальною автономією, медичні ВНЗ мають покращувати програми навчання», - наголошують у громадській раді.

Автори звернення зазначають, що можливе зменшення кількості студентів має бути компенсоване збільшенням видатків на підготовку одного лікаря, як за рахунок збільшення видатків з бюджету, так і за рахунок збільшення вартості навчання.

«Водночас, ми вважаємо, що вказане рішення є недостатнім саме по собі, окрім нього Міністерство охорони здоров`я має запровадити з наступного навчального року міжнародні стандарти в оцінюванні підготовки лікарів та прозору систему розподілу та працевлаштування лікарів-інтернів», - йдеться у відкритому зверненні, що пов'язане зі скасуванням підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» на рівні мінімального значення 150 балів з кожного конкурсного предмета.

Як відомо, 23 червня народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський взяли у участь у засіданні уряду, у ході якого, за їх словами, домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія».

За словами Богомолець, «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».

 

Освіта.ua
26.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужа людина
Останній дзвоник. Випускні вечори. Діти закінчили школу. Це велике свято для кожної родини. Вчорашні пташенята перетворились в гарних, білих голубів. Школи випустили їх на життєві простори, кожен має долетіти до свого гнізда, до своєї мрії! Долетять всі. Всі крім наших... Ви підрізали їм крила!!!!...жах і ганьба!
ку-ку
Замість того щоб переглядати прохідний бал краще б переглянули програми, залишили б 8- 10, а то і менше основних предметів і дали змогу у 10-11 класі нормально підготуватися до ЗНО. Кому, скажіть, потрібні Київщинознавство, основи здоров’я і ще різна ... в 11 класі, все це має бути вивчене ще у 9 класі. Тоді як математики, фізики, зовсім трохи, а з хімією взагалі 11 клас - 1 год. Оце вам і прохідний у мед, де в селі взяти хіміко-біологічний профільний клас.
мы
О, БЕЗМОЗГЛЫЕ ЗАТКНУЛИСЬ, наверное побежали документы подавать в МЕД.
Мозок
Для мы: Вы безмозглые, потому что сами обзываете людей безмозглыми.
Коментувати
Юля
Дивно, що Гриневич не компетентна в тому, що вступники до медвузів здають не 3 , як вона сказала на прес-конференції, а 4 предмети, тому вибір у цих дітей є, інший варіант, що вони усі предмети склали нижче 150.
9q
Які дужe хитрі? Порізали шкалювання, так щe й поріг в наглу хочуть збільшити при вступі. Народ, ви відчуваєтe, шкала доволі змінилася. І я вважаю так— якщо ранішe, наприклад матeматика коштувала за 30 тeстових балів 170, то тeпeр цe 146. Тобто, тeпeрішні 130—цe старі 150. Тому я за поріг з профільного прeдмeту на рівні 130 балів за новою шкалою.
9q
Які дужe хитрі? Порізали шкалювання, так щe й поріг в наглу хочуть збільшити при вступі. Народ, ви відчуваєтe, шкала доволі змінилася. І я вважаю так— якщо ранішe, наприклад матeматика коштувала за 30 тeстових балів 170, то тeпeр цe 146. Тобто, тeпeрішні 130—цe старі 150. Тому я за поріг з профільного прeдмeту на рівні 130 балів за новою шкалою.
Просто людина
Які всі дуже хитрі! Під прикриттям порушення прав абітурієнтів, хочуть далі набирати всіх підряд у медвузи! Ну, а те, що говорять що бракуватиме медиків і тому треба зменшити поріг вступних балів ЗНО, то це скоріше прикриття своіх планів де майбутні випускники вивчившись за рахунок держави потім планують все рівно виіхати з Украіни за кордон! Це не турбота про державу, а захист власних шкурних інтересів!
все продажны
НАВЕРНОЕ ЕЕ ДОЧЬ НЕ УЧИТСЯ С ДЕБИЛАМИ Продолжила династию медиков дочь заслуженного врача, а теперь и нардепа от Блока Петра Порошенко Ольги Богомолец. 20-летняя Катерина Богомолец-Шереметьева — студентка Университета Земмельвейса, одного из старейших медицинских вузов Венгрии. Обучение в 2015 году в этом вузе будет стоить от 185 до 277 тыс. грн, в зависимости от факультета.
Лилия
https://strana.ua/news/77601-abiturienty-mediki-smogut-oprotestovat-v-sude-novoe-trebovanie-o-minimalno-prohodnyh-ballah.html
Инна
Я считаю, что Ольга Богомолец сделала правильный анализ всей этой ситуации каторая сложилась, и Владимир Гройсман подисал это закон! А мнений будет очень много....
Наталья
Для Инна: Я тоже поддерживаю! Сейчас очень распереживались те, кто написал на 151,151,151 и это считается лучше да, чем 149, 180, 190? И вообще, условия должны быть равными для всех. Утвердили правила приема на 2017 год еще в декабре, все с ними ознакомились, то нечего накаляться сейчас ситуацию, делать нужно все вовремя! Хотите поменять условия, то меняйте в следующем году! И не для каждого конкурсного предмета, а средний проходной балл сделайте 150 или 160.
9q
Согласeн. Поздравляю с побeдой. Супрун—в отставку, за неверное решение.
Коментувати
Инна
это нарушение прав ребенка, потому что законы должны принимать вовремя, а не тогда, когда дети сдали уже два экзамена...))я хочу чтобы завтра очень неожиданно для всех подняли бал, проходной 150 во все педагогические вузы страны... Как вам????
Леонідович
Для Инна: Дуже добре. Давно пора.
Просто людина
Для Инна: тут два варіанти - або ваші діти туповаті, або вони не готувалися до ЗНО і навіть не думали про макстмум балів!
Коментувати
фемида
Для Юля: Однако. Справедливость восторжествовала. 1. Закон о проходном балле подписан "с колена". 2. Недостаточное финансирование мед университетов. 3. Результаты вчерашних школьниковв - не показатель для всей медицины.
Юля
Однако. А справедливость была такой близкой. Мы были рады, что одноклассники сына, двоечники-сыночки стоматологов и главврачей пролетят с поступлением. Да не тут то было . ,,спасибо в шапочку" звёздам ,,революции". В нашей стране коррупция непобедима.
Юля
Для Юля: А потім батьки голосять , що вчителі не вчать, а для чого вчитися дітям, коли вони у вічі заявляють , що і так поступлять. Про яку мотивацію до навчання можна говорити, якщо здав ЗНО на 100 балів, батьки проплатили навчання, купили посаду і все в ажурі.
Коментувати
Elenka
ЗНО не показатель знаний!!!! Если у ребенка мечта быть врачем, то нельзя отбирать у него этот шанс. Все видно будет в медвузе. Уже там , по итогам сессии, должен быть отбор. А что касается детей "богатеньких" - они учатся заграницей. Для них наши вузы не престижные.
ооо
Для Elenka: а если у меня мечта стать президентом, то что?В медицине должны быть только отличники.Мало мечтать. Нужны знания. А с баллами ниже 160-170 на бюджет дорога закрыта. Судя по комментам ноют денежные сынки богатеньких родителей.
professor
Для ооо: Хотите - становитесь. Никто вам не запрещает этого. А баллы ЗНО - это профанация. Говорю как преподаватель. Реальной оценки знаний оно не показывает. Да и вообще: какая связь между ЗНО и врачем?? Студенту ДОЛЖЕН учиться на врача и СТАТЬ хорошим врачем. пусть даже у него и баллы за ЗНО меньше 150. А вдруг вы таким образом гения медицины зарубили??? Лучше ужесточить экзамены в ВУЗах и там отсеивать нерадивых
ooo
Для professor: а вы за карман свой переживаете ПРОФЕССОР.Те у кого 150 баллов и ниже в принципе не способны воспринимать знания. Какие там врачи,если у них IQ ниже среднего.
Коментувати
Людина
Бали ЗНО не вирішують чи буде та дитина в майбутньому хорошим лікарем!!!
елена
Для Людина: баллы ЗНО это IQ студента.
professor
Для елена: IQ и баллы ЗНО это совсем разные вещи. И никак не связанные. У ребенка могут быть золотые руки и он станет, например, хорошим зубным техником или хирургом. Но при этом может и не знать на высший балл укрaїнську мову
Anna
Для professor: ну 150 это далеко не высший бал, скорее детоктор того на сколько чеовек вообще способен воспринимать и запоминать информацию.
Коментувати
ооо
СЫНКИ БОГАТЕНЬКИХ РОДИТЕЛЕЙ,ДОЛЖНЫ ЗАСЛУЖИТЬ ЭТО ПРАВО УЧИТЬСЯ В МЕДИЦИНСКОМ УНИВЕРСИТЕТЕ
Антон
Для ооо: путем страданий обыкновенных детей? или людей которым самим приходиться работать на репетиторов еще один год потому что им закрыли ход к мечте. А "сынки богатеньких родителей" всегда найдут способ и связи без усилий поступить
Доля
Сынкам богатеньких наср...ть на ураинские меды и баллы зно,заграницу поедут без проблем.
Коментувати
Н
В холодном утреннем свете исполнение твердо принятых накануне вечером решений дается трудновато. «Все-таки утро прекрасно, оно не безжалостно, как ночь, заставляющая вспоминать то, что хочешь забыть». © Джордж Оруэлл
ooo
ПОЛНО СПЕЦИАЛЬНОСТЕЙ :БИОЛОГИЯ,ХИМИЯ,ВЕТЕРИНАРИЯ,ПСИХОЛОГИЯ,ЛАБОРАТОРНАЯ ДИАГНОСТИКА, КОСМЕТОЛОГИЯ, ФИЗИЧЕСКАЯ РЕАБИЛИТАЦИЯ,АГРОНОМИЯ,БИОИНЖЕНЕРИЯ,ФИЗКУЛЬТУРА,ЭКОЛОГИЯ и так далее и тому подобное. ЗАДРАЛИ НЫТЬ.
Антон
Для ooo: почему ты идешь на врача? ведь куча специальностей!
ооо
Для Антон: с какой это радости, у меня совсем другая профессия. Просто больно за Украину, Хочу чтобы сынки богатеньких родителей заслужили это право , учиться в Меде
Антон
Для ооо: не имея отношения к медицине вы хотите указывать людям что делать? я же не советую вам как лучше жить, а на счет сынков богатых не беспокойтесь, у них как была возможность так и будет, а этим законом вы забрали шанс у всех абитуриентов этого года, так-как никто не ожидал такого поворота. Я за повышения уровня знаний но не только для медиков а для всех поголовно, так как высшее образование не дает гарантии знаний, и относиться это не только к медицине, и в конце концов думаю было бы не справедливо забрать без предупреждений у вашего ребенка право на поступление...
Коментувати
Николь Остапенко
Ничего не пипец !!! В этом году химия была, вот это точно пипец !!! Сами поняли, что детям дали ? Например мой ребенок готовился, язык и лит-ру и биологию сдала на высокие балы, а химию, ну короче 2х балов не хватило. Вот это точно был пипец. А сколько таких детей, вот это был полный капец. А вы говорите зря отменили 150 баллов.
ЛУНА
Для Николь Остапенко: ВИХОДИТЬ ТАК, ЩО ВАШ СИН ДІЙСНО ПОГАНО ПІДГОТУВАВСЯ, НЕ НА ПОВНУ СИЛУ, ХТО ГОТУВАВСЯ ДОБРЕ, ТОЙ І НАПИСАВ ДОБРЕ. ВСІ ДІТИ БУЛИ В РІВНИХ УМОВАХ, А ВИ ШУКАЄТЕ ВСІЛЯКІ ВИПРАВДАННЯ!!!
Антон
Для ЛУНА: все школьники были в равных условиях, но не все абитуриенты школьники...
Коментувати
Ollesia
Куди вступати дітям, які нe набрали 150 балів. Що цe за знущання?
Сергей
Для Ollesia: для таких есть ПТУ
Леонідович
Для Ollesia: Вступайте в ПТУ, або готуйтесь краще до ЗНО-2018..., у вас є рік попереду на підготовку.
ooo
Для Ollesia: БИОЛОГИЯ,ХИМИЯ,ВЕТЕРИНАРИЯ,ПСИХОЛОГИЯ,ЛАБОРАТОРНАЯ ДИАГНОСТИКА, КОСМЕТОЛОГИЯ, ФИЗИЧЕСКАЯ РЕАБИЛИТАЦИЯ,АГРОНОМИЯ,БИОИНЖЕНЕРИЯ,ФИЗКУЛЬТУРА,ЭКОЛОГИЯ и так далее и тому подобное. ЗАДРАЛИ НЫТЬ.
Коментувати