Виші мають займати активну позицію, - Гриневич

У робочих групах при МОН мають бути представники від ректорів ВНЗ кожної області

Виші мають займати активну позицію, - Гриневич

У кожній робочій групі при МОН, яка працює над стратегічними питаннями у сфері вищої освіти, має бути представник від ректорів ВНЗ кожної області. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час робочої наради з представниками вишів Полтавщини.

«Вищі навчальні заклади мають займати активну позицію при вироблені рішень. Інакше ви будете лише споживачами прийнятих кимось іншим рішень. МОН не потрібно щось вам нав'язувати – ми хочемо створити систему, за якої ви будете співавторами рішень», – сказала Гриневич.

Насамперед йшлося про участь ВНЗ у формуванні нової системи фінансування вищої освіти та розробки нових стандартів. Учасники наради підняли й питання направлення коштів на капітальні видатки вишів.

За словами міністра, сьогодні МОН жодним чином не впливає на виділення грошей на ці видатки.

«Я знаю, що жоден ВНЗ Полтавщини цього року не отримав кошти на капітальні видатки. Це означає, що ви як ректори погано працюєте з народними депутатами – зараз вони найбільше впливають на формування цих видатків і мають відповідний ресурс, ми лише отримуємо данні про вже розподілені кошти. Донесіть їм інформацію про необхідність допомоги саме вашому закладу», – зауважила міністр.

Освіта.ua
25.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Позиція МОН і особисто Гриневич-плагіаторки, "моя хата скраю - нічого не знаю". МОН глухе і сліпе до проявів корупції у ВНЗ, кумівства в кадровій політиці, плагіату в наукових дослідженях. Рекомендую Гриневич-плагаторці включити у робочу групу при МОН представника від ректорів Дніпропетровської області, ректора - корупціонера ДДТУ Коробочку О.М. ,м. Камянське. У вас з ним є спільна корупційна риса - система кругової поруки, ігнорування законів України. Тобто, плювали ви на закони України. Сподіваюсь, що недовго, вам залишилось керувати освітянами по "понятиям" компетентних-корупціонерів, чиновників від освіти.
Pasufik
А може краще піти на укрупнення ВНЗ,а не тринькати бюджетні кошти на розбудову того, чого і так забагато? Якщо НЗ державної форми власності напевне потрібно підійти по-державницьки. Навіщо місту торгівельний інститут коли є така ж академія? Та й згідно з Болонським процесом інститут є науково-дослідницьким закладом, а не ВНЗ. І таких та подібних прикладів по Україні можна привести чимало, але лоббі освітянських ділків продовжує через депутатів та МОН зберігати собі тепленькі місця.
Володомир
Ну звичайно ж, ректори мають бігати і вмовляти кожного з 450 (-25) депутатів, щоб той пролобіював надання коштів на університет. А потім у разі отримання "двох копійок" ректор буде розглядати ряд звернень народних депутатів ".... прошу перевести містера Х чи міс Y на навчання за державним замовленням..."
Абітурієнти
Сподіваюся у МОНУ можуть надати маленьку допомогу щодо рзширення спеціальностей у ВНЗ. Дві спеціальності - основна і спеціалізація - це те, що потрібно. Інакше навіть уявити не можу, як далі буде відбуватися діалог. Зовсім маленьке сприяння дуже допоможе. І взагалі Абітурієнт"и" дуже розраховую"ть" на допомогу.
nas
Звичайно мають займати активну позицію, а якже ще. Міністерство не має право вмішуватися в фінансування вищої освіти, так як це суперечить законом України.