Деякі країни не визнають українські медичні дипломи

Деякі країни частково або повністю припинили визнання дипломів українських медичних університетів

Деякі країни не визнають українські медичні дипломи

Деякі країни частково або повністю припинили визнання дипломів українських медичних університетів, зокрема, Сирія, Ліван, Ірак, Палестина та інші, звідки до медичних вишів традиційно приїздять здобувати освіту багато студентів. Про це під час наради щодо навчання іноземців у медичних вишах України сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, рішення про невизнання українських дипломів у цих країнах пояснюють низьким балом вступників до медичних ВНЗ та відсутністю доступу до інтернатури.

«Тому нам треба визначити, які зміни зараз потрібні, щоб вирішити ці проблеми та загалом покращити якість надання освітніх послуг в медичних ВНЗ», – наголосила міністр.

Вона також зазначила, що в Україні медична освіта є найбільш рейтинговою на ринку освітніх послуг для іноземних студентів. З понад 64 тисяч іноземців, які навчаються в Україні, майже 40% здобуває освіту саме за медичними спеціальностями. Однак, останнім часом з’являються тривожні сигнали, пов’язані з визнанням українських дипломів закордоном.

У свою чергу, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголосила, що зміни мають починатися з підвищення вимог до вступу іноземних абітурієнтів до університетів – вони не повинні відрізнятися від вимог до українських вступників. Так само не повинно бути різниці до доступу до післядипломного навчання.

«Ключове питання полягає в тому, чи є інтернатура достатнім рівнем післядипломної освіти, щоб розпочати роботу лікарем? У країнах Європи, США, Канаді разом з інтернатурою діє також резидентура, під час якої випускники довший час проходять спеціалізацію. Ми плануємо змінити систему післядипломної освіти, включивши до неї резидентуру. І в підсумку ми маємо забезпечити рівний доступ для українських та іноземних студентів як до вступу в університет, так і до всіх рівнів післядипломної освіти, ліцензування лікарів», – зазначила Уляна Супрун.

Лілія Гриневич також анонсувала зміни, що вже незабаром будуть реалізовані МОН – зміну порядку надання ліцензій на навчання іноземних студентів та обов’язкове ЗНО з мови навчання для іноземців.

Освіта.ua
12.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василий Шмындрук
Ніде у цивілізованних країнах не визнають українські дипломи і не тільки медичні. А цінять лише практичні уміння та гарні знання. Бо в нашій країні навчання - світ, а дипломів - тьма.
N
Для Василий Шмындрук: Звідкіля така інформація?
Коментувати
Олекса
У заступника Кличка знайшли підроблений диплом про вищу освіту. Любі друзі від БПП, АнтиНародного Фронту визнають "липові" дипломи щоб дорватися до влади, а МОН - Гриневич-плагіатор, допомогає цим баригам. У керівника апарату Київської міськдержадміністрації Володимир Бондаренко знайшли підроблений диплом бакалавра Львівського національного університету імені Івана Франка, на підставі якого він отримав ступінь спеціаліста в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Местный
Вот это я понимаю нареформировались. Так держать. Слава Гриневич и всем толстозадым чинушкам из министерства!!!
Практик
Для Местный: ! То ли еще будет. Скоро сама Україна перестане визнавати дипломи своїх вишів, коли туди вступлять "інтегровані" учні з одним підручником з усіх предметів на три місяці!
Коментувати