Професійна освіта співпрацюватиме з бізнесом

МОН співпрацюватиме з Будівельною палатою України для створення сучасних освітніх стандартів профосвіти

Професійна освіта співпрацюватиме з бізнесом

Міністерство освіти і Будівельна палата України мають намір налагодити співпрацю з метою розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Про це йдеться у меморандумі про співробітництво, підписаному установами.

Цілями спільної роботи двох установ стануть створення сучасних освітніх стандартів для будівельних спеціальностей, забезпечення виплати підприємствами учнівських стипендій, упровадження виробничої практики та посилення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, в країні вже є приклади успішної співпраці між будівельним бізнесом та професійно-технічними навчальними закладами, тому необхідно зробити цю роботу більш системною.

«Перше – це у розробці сучасних стандартів освіти, що відповідатимуть вимогам ринку праці. Друге – у створенні спільних навчально-практичних центрів за будівельними спеціальностями. Зараз у нашій професійній освіті 160 спеціальностей будівельного спрямування, і ми маємо провести консультації за всім спектром їх викладання. Зокрема, працювати з новими технологіями мають навчитися і виробничі майстри професійного навчання, що навчають наших дітей», – підкреслила міністр.

Також Гриневич додала, що у більшості європейських країн соціальні партнери відіграють важливу роль у розробці програм професійної освіти і в управлінні навчальними закладами.

«Залучення соціальних партнерів гарантує відповідність навчальних програм актуальним вимогам ринку праці, забезпечує ринок висококваліфікованими кадрами, а учням системи професійної освіти – безпроблемний перехід від навчання до працевлаштування. Це стимулює дітей йти навчатися на професійні спеціальності, адже у нас зараз існує значний, невідповідний нашому ринку праці перекіс на користь вищої освіти. За статистикою, в Україні лише 20% випускників ідуть у професійну освіту, а 80% – продовжують навчання у вишах», – зауважила очільниця МОН.

Освіта.ua
31.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Пропозиція МОНУ. У кожному великому місті є потужні будівельні фірми. Передайте їм на баланс ПНЗ будівельного профілю і нехай вони готують собі кадри за своїми стандартами і вимогами. Чого ви як собака на сіні- сам не гам, і другому не дам. МОН ніколи не зможе забезпечити ці заклади необхідним, бо саме голе як бубен. Заклики до співпраці залишаться закликами, бо приватник завжди ефективніший ніж держава. Намагання МОНУ тримати бразди правління в своїх руках виглядає недолуго і тільки гальмують поступ, а не сприяють його пришвидшенню!
Правда
Для Tet-a-tet: а чому МОН Білорусі може забезпечити 5алежною матеріальною базою свої заклади ПТНЗ?
Tet-a-tet
А чому випускники приватних французьких та швейцарських ПТНЗ на розхват? Ще навчаючись вже мають заброньовані робочі місця!
Коментувати
Кузьміч
Чергове бла- бла-бла. Про що їй ще говорити? Якось їй потрібно нагадувати про своє існування.