КМУ надав 50 млн на освіту швачок і трактористів

Кабінет Міністрів виділив гроші на підготовку робітників за найбільш дефіцитними професіями

КМУ надав 50 млн на освіту швачок і трактористів

Кабінет Міністрів виділив 50 млн грн на створення та оновлення матеріально-технічної бази 25-ти навчально-практичних центрів з підготовки робітників за трьома найбільш дефіцитними професіями. Відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду.

Зокрема, передбачається відкриття двох центрів, на базі яких готуватимуть фахівців за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. На ці потреби буде виділено майже 20 млн.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вітчизняна професійно-технічна освіта повинна мати випереджувальний і інноваційний характер.

«Ми мусимо витрачати гроші на створення адекватної матеріально-технічної бази навчальних закладів. Інакше наші професійно-технічні навчальні заклади і надалі вчитимуть професійним навичкам, які актуальні для ХХ, а не ХХІ століття», – зазначила Лілія Гриневич.

Також, рішення уряду передбачає обладнання сучасними пристроями 10 центрів, що проводять підготовку монтажників санітарно-технічних систем та устаткування та 13 центрів з підготовки робітників за професією швачка.

Упродовж двох тижнів Міністерство освіти затвердить перелік техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, що планується придбати.

Освіта.ua
30.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Сидить у МОНі купа спеціалістів і не можуть розібратися, скільки швачок потрібно Україніі. Насправді ніякого дефіциту немає, випускники після закінчення дружно виходять заміж або йдуть працювати туди де легше, перекантувавшись один-два роки за державний кошт. Швейні підприємства приватні, усе механізовано, сиди за машинкою і тягни рівно шов. І цьому треба вчити рік або півтора? Платять мало і учні ще на стадії навчання вже знають, що не працюватимуть у місцях направлення, принесуть довідки і дьору на кращий хліб. Ну де ви ще знайдете таке марнотратство. Раз швейні приватні то нехай собі самі навчають швей-мотористок, працівник хоч трохи залежатиме від роботодавця. А тут шара повна, платить бюджет, підприємства не турбуються про зменшення плинності працівників, готуймо ще, може прийдуть дурніші і будуть на нас(власників) за півдарма працювати. Чому МОН не вводить норму, за якою учень має відпрацювати три роки за обраною професію якщо він навчався за бюджетні кошти?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!