КМУ надав 50 млн на освіту швачок і трактористів

Кабінет Міністрів виділив гроші на підготовку робітників за найбільш дефіцитними професіями

КМУ надав 50 млн на освіту швачок і трактористів

Кабінет Міністрів виділив 50 млн грн на створення та оновлення матеріально-технічної бази 25-ти навчально-практичних центрів з підготовки робітників за трьома найбільш дефіцитними професіями. Відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду.

Зокрема, передбачається відкриття двох центрів, на базі яких готуватимуть фахівців за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. На ці потреби буде виділено майже 20 млн.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вітчизняна професійно-технічна освіта повинна мати випереджувальний і інноваційний характер.

«Ми мусимо витрачати гроші на створення адекватної матеріально-технічної бази навчальних закладів. Інакше наші професійно-технічні навчальні заклади і надалі вчитимуть професійним навичкам, які актуальні для ХХ, а не ХХІ століття», – зазначила Лілія Гриневич.

Також, рішення уряду передбачає обладнання сучасними пристроями 10 центрів, що проводять підготовку монтажників санітарно-технічних систем та устаткування та 13 центрів з підготовки робітників за професією швачка.

Упродовж двох тижнів Міністерство освіти затвердить перелік техніки, обладнання, матеріалів та устаткування, що планується придбати.

Освіта.ua
30.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Сидить у МОНі купа спеціалістів і не можуть розібратися, скільки швачок потрібно Україніі. Насправді ніякого дефіциту немає, випускники після закінчення дружно виходять заміж або йдуть працювати туди де легше, перекантувавшись один-два роки за державний кошт. Швейні підприємства приватні, усе механізовано, сиди за машинкою і тягни рівно шов. І цьому треба вчити рік або півтора? Платять мало і учні ще на стадії навчання вже знають, що не працюватимуть у місцях направлення, принесуть довідки і дьору на кращий хліб. Ну де ви ще знайдете таке марнотратство. Раз швейні приватні то нехай собі самі навчають швей-мотористок, працівник хоч трохи залежатиме від роботодавця. А тут шара повна, платить бюджет, підприємства не турбуються про зменшення плинності працівників, готуймо ще, може прийдуть дурніші і будуть на нас(власників) за півдарма працювати. Чому МОН не вводить норму, за якою учень має відпрацювати три роки за обраною професію якщо він навчався за бюджетні кошти?