Osvita.ua Вища освіта У МОН роз'яснили як нараховувати стипендії
У МОН роз'яснили як нараховувати стипендії

Ліміт стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, у різних вузах може відрізнятись

У МОН роз'яснили як нараховувати стипендії

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що вищі навчальні заклади при однакових рейтингах успішності студентів та інших показників їх діяльності ухвалюють різні рішення щодо виплати стипендій, мотивуючи такі рішення лімітом стипендіатів. Про це йдеться у роз'ясненні відомства, що викликане зверненнями представників вишів щодо особливостей нарахування академічних стипендій.

Зокрема, у Міносвіти звертають увагу керівників ВНЗ, що відповідно до примірного порядку формування рейтингу успішності студентів для призначення академічних стипендій, затвердженого наказом відомства, ліміт стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні на основі здобутого ними рейтингового бала може бути різним для факультетів, курсів та спеціальностей.

Разом з тим, у МОН зазначають, що стипендіальна комісія може приймати рішення щодо встановлення єдиного ліміту стипендіатів для студентів, курсантів, які навчаються на різних курсах та/або факультетах (інститутах) за певною спеціальністю (напрямом підготовки), якщо такі особи навчаються за однаковими навчальними планами.

Освіта.ua
14.03.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Діма
Підкажіть, будь ласка, що робити далі з приписним свідоцтвом? Потрібно десь записатись у місті навчання?
Мама першокурсника
Бюджетні місця і так цього року скоротили, тому для заохочення студентам-першокурсникам варто було б за 1 семестр зберегти стипендію, а тоді вже за результатами навчання давати у 2. Невже нашим депутатам не соромно голосувати закони про відміну стипендії, коли собі беруть компенсацію за проживання в готелях Києва. Не маю нічого проти компенсації, але якщо економимо, то давай усі разом, а то у не в усіх студентів буде можливість відсвяткувати День студента.
Татьяна Лобушко
Невже навіть для першокурсників неможна зробити це справедливо? Що заважає встановити стипендію не в рамказ ВНЗ, а по вступних балах всіх абітурієнтів по даній спеціальності? Чи справедливо,коли в одному ВНЗ 55 бюджетних місць і на 20-му зі 175 балами стипендія гарантована, а в іншому лише троє студентів бюджету, кожен з яких має понад 180 балів, але стипендію отримає лише один? Якщо визначаєте хто вступить в цілому по Україні, то й стипендію давайте так само.
ОНИ решают собственные
проблемы. А пока девочка на слова :"ты похожа на учительницу" отвечает: "ТОЛЬКО В СТРАШНОМ СНЕ", наблюдая,как брат, имея средний балл 4,3, обучаясь на технической специальности в Киеве, остался БЕЗ стипендии. Подрабатывает в макдоднальсе, работая до 2 ночи, а после (сон то ведь перегулял) ещё и занимаясь. Адекватных рулевых не видно. РЕбята, а ведь ЭТА молодёжьь вам попомнит свою "безбедную", а иногда и голодную жизнь. Так же, как те, кого выгнали за кордон, или выселили в Сибирь, попомнили свои беды детям тех, кто всё это с ними сотворил. Или кто-то наивно полагает, что то, что произошло, произошло по причине слабости экономики? Посмотрите на Китай и подумайте - слаба ли ИХ экономика?
девочки из семьи
УЧИТЕЛЕЙ. Мало того, из семьи учителей, получивших ))))))))))грамоту из рук завоно. НО кроме того, из семьи уважаемых в школе и окресностях, учителейююю
Коментувати
volena
Потрібно встановити чіткі критерії для отримання стипендії.Наприклад від 4,5 до 5 балів.Стипендію повинні отримувати найкращі студенти. А що вийшло-отримують трієчники на не популярних спеціальностях. Нехай в міністерстві думають головою,як виправити стан справ, робіть поправки, вирішуйте щось в кінці кінців.
Олена Фоміна
Для volena: Не погоджуюсь з Вашою пропозицією. Адже вийде так, що стипендію будуть отримувати лише гуманітарії, тому що гарні оцінки там легше заробити, ніж в технічних ВУЗах, де і середній бал 4 заробити досить важко. Система рейтингу - це хороша система, але звичайно ж 50% - це дуже мало.
volena
Попробуйте выучить китайский, или арабский,бюджетных мест там мало, попали на бюджет медалисты,которые сейчас не получают стипендию.Условия должны быть одинаковыми для всех.
Олена Фоміна
А що китайська та арабська мови є обовязковими для всіх гуманітарних спеціальностей??? А от вища математика для технічних спеціальностей - обовязкова для всіх!
Коментувати
Сенатор
Люди добрі! Звертаюсь до тих, хто може ближче до МОНу. Нехай перероблять це дебільне положення про нарахування академічної стипендії. Для тих, хто з цим не зустрічається, поясню. У групі з 25 студентів лише 4 місця державного замовлення. На ці місця попали абітурієнти з найкращими знаннями. Вони продовжують дуже добре навчатись і семестр закінчили на відмінно. Але лише 45% з них будуть отримувати стипендію. Тобто лише 1 з 4-х. Тепер інша ситуація. У групі 25 студентів. Всі навчаються за державним замовленням. Але оскільки заяв подано мало, то прийняли всіх (навіть тих, які і читати не вміють). Так вони і навчаються. На уроки ходить лише кілька осіб. Результат: лише 2 студенти мають середній бал вище 4-х, а всі інші набагато менший. Але відсоток стипендії залишається той же - 45%. Тому і отримують стипендію студенти з середнім балом 3,26-3,32. То де ж тут справедливість? Як результат: ті студенти, які хоч трохи навчались, зараз і вони перестали. А для чого? На стипендію вони зароблять.
Владислав
Для Сенатор: я повністю підтримую. Особисто в мене син вже студент 2 курсу, після сесії отримав середній бал 92, стипендії немає. В групі 4 бюджетника. Яка тепер в нього мотивація гарно вчитися?
мати студента
Аналогічна ситуація. У моєї дитини середній бал 93. Стипендію отримує, але звичайну. В групі на суміжній спеціальності з середнім балом 91 стипендія підвищена, тому що по рейтингу перший. В провінціальному ВНЗ донька знайомих з двома трійками теж отримує стипендію. Треба переробляти положення про стипендії.
volena
Потрібно встановити чіткі критерії для отримання стипендії.Наприклад від 4,5 до 5 балів.Стипендію повинні отримувати найкращі студенти. А що вийшло-отримують трієчники на не популярних спеціальностях. Нехай в міністерстві думають головою,як виправити стан справ, робіть поправки, вирішуйте щось в кінці кінців.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!