Місце молодшого спеціаліста визначить новий закон, - МОН

У МОН відбулось засідання групи з розробки проекту Концепції підготовки молодших спеціалістів

Місце молодшого спеціаліста визначить новий закон, - МОН

У Міністерстві освіти відбулось перше засідання робочої групи з розробки проекту Концепції реалізації державної політики щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня  молодшого спеціаліста. Про це повідомили у прес-службі МОН.

У відомстві зазначають, що відповідно до закону «Про вищу освіту», у 2016 році здійснено останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Передбачалося, що питання стосовно подальшої підготовки фахівців за цим рівнем буде врегульовано новим базовим законом «Про освіту», однак наразі проект цього закону ухвалений лише в першому читанні.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом, у квітні-травні, проект закону «Про освіту» буде ухвалено в парламенті в другому читанні. Це розблокує подальше реформування системи освіти в Україні, адже є питання, які неможливо вирішити без ухвалення базового закону. Наприклад, саме в законі «Про освіту» має бути прописано, до якої сфери належить ОКР «молодший спеціаліст», а також базові траєкторії розвитку цього напряму підготовки», – зазначив перший заступник міністра Володимир Ковтунець.

За його словами, сьогодні потрібно вирішити питання щодо переліку спеціальностей, умов та правил прийому, системи фінансування в 2018 році.

«Це – найбільш нагальні проблеми у сфері підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Вони мають бути вирішені до кінця березня, щоб до кінця навчального року ми не тільки затвердили Концепцію, а вийшли на конкретний план її реалізації», – відзначив Ковтунець.

Освіта.ua
06.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Для багатьох галузей молодший спеціаліст-це не що інше, як керівник середньої ланки( бригадир - будівельник, зав. магазином, адміністратор ресторану, шеф-кухар,майстер цеху і т.д), кваліфікації бакалавра тут достатньо і її з успіхом можуть давати професійні коледжі або коледжі при ВУЗах. Коли нарешті МОН визначиться і ліквідує технікуми і ВПТУ. які дублюють один одного і засмічують своїми назвами освітнє поле? Коледжі повинні обов*язково аидавати ще й диплом кваліфікованого робтника( не нижче 5го розряду), тоді користь від цього буде ще більшою. Як можна керувати іншими, не маючи фахової підготовки даних спеціалістів. Чиновники МОНу! Перестаньте балакати, а почніть щось реально робити для покращення якості освіти. Як самі не знаєте то порадьтеся з практиками, з підприємцями, а головне не марнуйте час і бюджетні кошти.
люда
А якщо не буде ухвалений закон то що тоді? Вступ буде зірвано
очень странно
А в какой стране мира существует такой уровень квалификации "молодшого спеціаліста"? Специалиста, очевидно дали пойнять - нигде.
Олена Фоміна
Для очень странно: Для работодавця важливо не як випускник називаться, а що він вміє робити. Вважаю, що коледжі дають гарні знання і професійні навички, тому їх просто необхідно зберегти і розвивати надалі.
Голосzнарода
Для Олена Фоміна: але ж фахівець із дипломом молодшого спеціаліста ніколи не буде отримувати зарплатню європейського рівня, бо для цього він не буде мати необхідної освіти. І може краще в роботодавців запитати, чи вони вважають, що коледжі дають гарні знання та професійні навички, бо більшість із них самі змушені перевчати таких фахівців працювати із сучасною апаратурою.
Олександр
Питання фахівець із дипломом бакалавра або магістра отримує зарплатню європейського рівня ??????????????????????7
Коментувати