МОН зобов’язали змінити вимоги отримання вчених звань

У МОН кажуть, що виконають рішення, але зміни курсу підвищення якості освіти не буде

МОН зобов’язали змінити вимоги отримання вчених звань

Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, що зобов’язує Міністерство освіти змінити вимоги для отримання вчених звань професора та доцента. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Зокрема, постанова суду вимагає вилучити з Порядку присвоєння вчених звань пункти, що стосуються обов’язкового 10-річного стажу для здобувачів звань, наявності трьох обов’язкових публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, та отримання сертифікату, що підтверджує рівень знання англійської мови на рівні В2.

«Фактично, суд своїм рішенням вилучив вищезазначені пункти з вимог до отримання вчених звань. Проте МОН доповнило наказ іншими пунктами», - наголосили у відомстві.

У Міносвіти повідомили, що вимогу до кандидата «провадити навчальну діяльність не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента» замінено вимогою «мати стаж роботи не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента».

Вилучену судом вимогу про наявність у претендента на звання трьох публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, замінено на наявність двох аналогічних публікацій.

Також у відомстві повідомляють, що одержати звання професора та доцента зможуть кандидати, які на рівні В2 володіють однією з мов країн Європейського Союзу.

За словами першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця, якщо вчений не публікується у визнаних наукових виданнях, зокрема включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, його де-факто немає в міжнародній академічній спільноті.

«Слід визнати, що саме англійська – це міжнародна мова науковців. Вимогу знання англійської на рівні не нижче В2 слід включити до державного стандарту вищої освіти рівня доктора філософії, тобто засвідчувати ще на рівні аспірантури. Безумовно, вимоги до кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників слід підвищувати. Хотілося б, щоб основним критерієм були професійні досягнення в науковій та педагогічній діяльності, і пошук вимірюваних критеріїв для цього показника потрібно продовжувати», – зазначив перший заступник міністра.

Також у відомстві наголосили, що Міністерство освіти виконає рішення суду, але не допустить зміни курсу на підвищення якості вищої освіти і науки.

Освіта.ua
06.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кукла
Знать на уровне В2 и обязательно получить подтверждающий сертификат это две большие разницы
Закарпаття.ЮЕЙ
Похвально, що тільки Закарпатці, а точніше мукачівці, регулярно читають Освіта.UA. Хоч цього їх навчив Мукачівський університет.
Мария
И SCOPUS, и B2 -- это очередные, очень выгодные коррупционные схемы выкачки денег из преподавателей, которые после защиты диссертации оказались на пол-дороге. Вопросы: -измеряется ли проф. уровень преподавателя математики его познаниями в англ.языке? -почему журналы, индексируемые в SCOPUS -- это тайна за семью замками, где их обновляющийся список? -или он -- для посредников? -кому это выгодно? Сократили количество часов англ. яз. в университете, вжали все в один учебный год и хотим уровень В2. Странно всё это. Человек влезет в долги, выполнит все, а потом окажется, что или звания отменят, или доплаты за них. Занималось бы лучше МОН обычным делом: меняло бы каждый год требования к оформлению библиографии, а то вдруг точка или тире не там станет.
Ячсмить
Для Мария: СКОПУС - це взагалі фінансова піраміда. 1. Купи у нас доступ за 100500 грошей або наридай у свого керівництва. 2. Обовязково використай статті нашої бази. 3. Ми подумаємо, чи опублікувати тебе. ... 4. ПРОФІТ. Мавроді скавучить як побите щеня.
Педагог
У кого гроші, у того і Scopus, і В2 в кишені. Всі ж розуміють, що за ці папірці треба заплати, навіть, якщо людина сама напише статтю і знатиме мову. Ніхто безкоштовно ні екзамен приймати не буде, ні опубліковувати статтю.
Коментувати
Ячсмить
В этой новости прекрасно решительно все, но самое главное - читаемая между строк дуля в кармане: "Нам пофиг на суды и их решения. Мы отработаем лавэ, которое нам занесли скопус, ВОС и продавцы корочек Б2". Подавитесь своими званиями :)
Анюта
Гоблик має своют шайку Физеши ТеличкоЧерепаню всі собирають від студентів гроші кажуть гоблику
тересва
ой в знаменитом мду первый проректор Гоблик В.В. за год работы, вообще умудрился защитить докторскую диссертацию, остап Бендер такой шустрый аж противно. В жизни не преподавал в выше, не имел педстажа , ученым стал за старые связи и натуру авантюриста. стыд и срам просит асистентов и коллег, чтоб читалаи вместо него лекции, так студенты сразу вичислят его "ученый уровень", успевает не толко наукой в мду руководить, совмещая в рабочее время две должности адмиистративную и преподавательскую да как не согнется, пора уже уйти с почестями на заслуженный отдых как никак 66лет, так нет с позором будут его вытуривать, как в свое время его вытурили студенты из закарпатской ОГА, в бытность главного экономиста при старой воровской власти
Анюта
Для тересва: вы еще наверное не знаете Гоблык собирает от студентов подачки не брезгует ничем . Не деньгами ни салом )))
Коментувати
Анюта
Потрібно провірити і тих хто уже має доцента і тишком нишком дає даже відкриту пару як у МДУ))) на педагогічному факультеті