В Україні стало на 1086 кандидатів наук більше

У Міністерстві освіти України відбулось чергове засідання атестаційної колегії відомства

В Україні стало на 1086 кандидатів наук більше

У Міністерстві освіти відбулось засідання атестаційної колегії відомства, у ході якого були розглянуті питання присвоєння вчених звань професора, доцента та старшого дослідника, а також присудження наукових ступенів доктора і кандидата наук тощо.

За результатами засідання, колегією було затверджено рішення вчених рад вишів щодо присвоєння вченого звання професора – 33 здобувачам. Звання доцента та старшого дослідника було присуджено 31 здобувачу.

Також було затверджено рішення спеціалізованих вчених рад про присудження наукового ступеня доктора наук – 176 здобувачам. Ступень кандидата наук отримали 1086 здобувачів.

Освіта.ua
02.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Для Бадя. У нас як в щось заліз(науку наприклад) то думає не про простого українця, а за себе прекрасного. Життя полегшують собі, а не нам простим смертним, бо вважають нас дурнями і меншовартісними. От від тої зверхності і йдуть усі наші біди, коли хтось трохи видряпався на верх та й думає, що має право товктися по моїй голові. А про заповіді Божі згадують лиш на Різдво та Великдень, для вигляду звичайно, щоб дурні не здогадалися про справжнє єство користолюбивої "еліти". Чому ми не мали так довго власної держави? Бо наші рідні" пани" знущалися над своїм народом часом більше, ніж чужі. От і чекаємо до сьогодні "доброго" пана, може забреде з якої Фінляндії?
Бадя
Для Tet-a-tet: Біди - лінь, інертністьі і полохливість. Інфантилізм і патерналізм українців (не всіх, слава богу!) - оце біди...... Ну,то - таке.... Фінляндія що вам не вгодила?
викладач
Для Бадя: Ох, шановний Бадя, знову Ваша правда... Причому починають проявлятися ці "якості" зі школи, як не з садочка.І головне, що немаэ мотивації позбуватися їх, працювати над собою...
Коментувати
Ячсмить
Це все, звісно, чудово, але де наказ? Досі торгуються?
Бадя
А ще Бадю розвеселив чувак, що вітрогенератор винаходить !.... А чи не простіше було б, чим ото... стенд для випробувань, розрахунки, та сісти до тєлєка, включить канал Дискавері ( це десь між мультиками і музтіві ) і там тобі розкажуть і покажуть і стенд, і схему, і як воно працює вже готове і де продається. Бо наші дисертанти, хай мені дарують - вони мо’ й хлопці непогані, толкові, але винаходять в основному (якшо чесно) - велосипеди. Нє, Бадя конєшно ж чув і за колайдер , і за морський старт і ще дешо. Але хоче запитати : хлопці, а воно - ваше? А воно вашому народові від того - що. Де результати наукової праці, що призвані полегшувати людське життя? Я маю на увазі людське життя простого українця...
Бадя
Бадю банять нещадно, а він - упертий, ось зара’ так і встромить п’ятака... Товариші вчені! Як воно цікаво у нас в Україні : економіка на нулі, зате економістів - греблю гати, правовою державою і не пахне, зате юристів - як зір на небі, Політика у стані ранньофеодального розвалу, зате політиків, політологів і те пе - сила силенна. Виробництва свого - катма, переробки -чортма, ширвжитку - бог дасть ( китайський бог, звісно), куди не глянь - усе суцільний імпорт. Так, лікарі свої, проте обладнання та інструментарій завізні. І так далі і таке подібне у будь-якій галузі... Наука своя ? Наука може і є, АЛЕ ДЕ ПРАКТИКА? Тисяча кандидатів - це тисяча винаходів корисних і різних. П’ять тисяч докторів - це 5000 винаходів світового масштабу. Де вони у дідька лисого є? Де той магазинчик, де можна купити вітчизняний високопередовий глибокотехнологічний широкозастосовуваний універсальносклепаний продукт досягнень нашої високої. як тут нєкоторі верещали, науки?
викладач
Які ж ви всі заздрісники! "Купили", "хабарі", "ліжко" тощо. Певно, судите по собі! І ніхто не привітав молодих кандидатів наук. Ви навіть не уявляєте, наскільки важко зараз захистити реальну дисертацію, особливо з технічних наук. Без натурного експерименту та потужного математичного апарату - то не дисертація, а порожні балачки. А установку дисертант робить за свої грошики. Ну, хіба що якийсь грант отримає чи замовника знайде. Але в переважній більшості випадків - таки за свої гроші. Перед тим, як комусь "лізти в труси та ліжко" (Івану - привіт), поцікавтесь, скільки зараз коштує якісна металообробка і скільки буде коштувати, наприклад, експериментальний стенд - вітрогенератор, прес чи верстат. І це все треба сконструювати, виготовити, дослідити, обробити інформацію та зробити певні висновки. Про наукову бюрократію я взагалі мовчу.
викладач
І ще одне. Якщо за науковий ступінь та/або вчене звання передбачені якісь доплати, то, по-перше, вони не такі вже й великі (25% за кандидата наук і 15% за доцента, якщо не помиляюсь), а, по-друге, витрачені нерви якось погано відновлюються такими "великими" грошима. Чому це ніхто з вас не згадує?
викладач
Про наукову бюрократію. У відділі аспірантури жартують, що обсяг супровідних документів по дисертації дорівнює приблизно 60% від її обсягу. Це різні відгуки, висновки, рецензії, витяги тощо. І всі з печатками та серйозними підписами. Так от, це не жарт!
Голосzнарода
Для викладач: люди погано відносяться до науковців, бо за останні 20 років міліони людей пройшли через навчання у вузах та всі мали справу із липовими та брехливими кандидатами наук, які не мають реальних винаходів, тільки завищену самооцінку та високі розцінки на оцінки, тобто у більшості населення країни негативний досвід співпраці із "професійними науковцями". І поняття заздрості для справжнього науковця не існує, тому що він, як творець, не розуміє того, що хтось інший не здатен творити так же, як і він.
Коментувати
Голосzнарода
атестаційна колегія схоже провела чергові прибуткові жнива ...
Felix
Ого, скільки липових кандидатів наук отримали звання!
викладач
Для Felix: Кандидат наук - це науковий ступінь, а не звання! Вчені звання - це доцент, професор, а також старший дослідник. Те, що нешановний пан не розрізняють поняття "ступінь" та "звання", але при цьому дозволяють собі огульно хаяти новоспечених науковців (переважна більшість з яких чесно досягли успіху), свідчить, що він - заздрісний нікчема, далекий від науки та її проблем. Чи не так?
Андрій
Для викладач: Все одно не до кінця розумію чому вже не надавати наукового ступеню доктора філософії. Закон вже діє як декілька років, а міністерство і далі надає кандидата наук. Потім ті люди будуть звертатися в міністерство з проханням поміняти назву ступеня на сучасніше - доктора філософії.
викладач
Для Андрій: Насправді, так і маэ бути, бо вони починали підготовку як майбутні кандидати наук. Зі студентами така сама ситуація. 2-й, 3-й та 4-й курси навчаються на бакалавра за старими шифрами спеціальностей 6.хххххх, а от 1-й (на бакалавра після шоли) та 5-й курси (магістри на базі бакалаврату), які вступали 2016 р., навчаються за новими (тризначними) шифрами спеціальностей. Крім того, закон про вищу освіту передбачаэ видачу диплому доктора філософії особі, яка вже маэ кандидата наук, за заявою. Ну і насамкінець, в сучасні дипломи кандидата наук двомовні та мають запис типу "прирівнюэться до доктора філософії". Кажуть, що ці дипломи визнають більше эвропейськах країн, а старі дипломи кандидата наук треба нострифікувати. Такод кжуть, що Польща визнаэ і старі дипломи. Коротше кажучи, складно, але все таки правильно.
Коментувати
Pasufik
Вже мало не бути кандидатських, а тільки докторські. Говорили балакали, сіли та й заплакали.
викладач
Для Pasufik: Ну, не зовсім так, ще якийсь час будуть присуджувати ступінь кандидата наук. Це стосується тих осіб, які вступали до аспірантури або офіційно почали підготовку дисертації (в якості здобувача) до набуття чинності теперішнього Закону України "Про вищу освіту".
Коментувати
Іван
Ступені, котрі здобуваються через хабарі чи ліжко - не показник вченості...
викладач
Для Іван: Ну от для чого ляпати язиком! Для чого ображати дисертантів, які чесно, своїми знаннями та важкою працею здобути науковий ступінь? Ви що, свічку тримали? Якщо у Вас є докази академічної недобросовісності, то надайте їх! Інакше вважатиму Вас балаболом.
Коментувати