МОН визначило як формувати стипендійний рейтинг

Порядок формування рейтингу має використовуватись вишами, що здійснюють підготовку студентів

МОН визначило як формувати стипендійний рейтинг

Міністерством освіти затверджений примірний порядок формування рейтингу успішності студентів для призначення академічних стипендій. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Затверджений порядок формування рейтингу успішності має використовуватись вишами, що здійснюють підготовку студентів при розробленні власних Правил призначення академічних стипендій.

Документом передбачено, що вищі навчальні заклади розраховуватимуть обсяг коштів, необхідних до забезпечення виплати академічних стипендій на основі рейтингу успішності студентів у помісячному розмірі.

Порядок формування рейтингу також передбачає створення ліміту стипендіатів, яким призначатиметься стипендія, тобто відсоток стипендіатів, які отримуватимуть академічну стипендію на основі здобутого ними рейтингового бала.

Конкретна кількість стипендіатів, які навчаються на певному факультеті, курсі за певною спеціальністю і яким на наступний навчальний семестр буде призначена академічна стипендія, визначатиметься стипендіальною комісією вишу відповідно до вимог примірного порядку формування рейтингу успішності студентів.

Рейтинги успішності студентів складатимуться за результатами семестрового контролю на кожному факультеті або курсі та за кожною спеціальністю на підставі підсумкових оцінок з дисциплін, захистів курсових робіт, звітів з практики з урахуванням участі у науковій та науково-технічній діяльності, громадському житті та спортивній діяльності.

Документ також визначає інші особливості формування рейтингу успішності та формулу розрахунку рейтингового бала кожного студента.

Вищим навчальним закладам доручено до 22 лютого затвердити власні правила призначення академічних стипендій.

Дізнатись більше

Освіта.ua
22.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Elena Biletskaya
Нарешті Міністерство визначилося. А те, що стипендія у дітей повинна була бути 16-18 числа - нічого? Затримка коштів на даний час тиждень((( Новий порядок призначення не те, що несправедливий - жахливий! І коефіціенти значущості предметів - теж. Наприклад, філософія важливіша за програмування на спеціальності Програмна інженерія! І взагалі - у списку складних технічних спеціальностей відсутня спеціальність Програмна інженерія. Програмування не складне??? Обурені несправедливістю((
Парс
проте.. Міністерству стало значно легше рахувати кошти, які необхідно на стипендію ))) Данні по контингенту в них є .. 40%-45% від нього визначили помножили на розмір стипендії і все готово ))
Парс
та бредова система однозначно.. магістри для прикладу в межах ліміту не всі відмінники будуть отримувати стипендію.. в той же час, за окремими спеціальностями бакалаврату стипендію будуть отримувати значно слабкіші студенти, (навіть із трійками)...
Доцент
А яка різниця по якій системі???????????
Rene
За рахунок пункту - "участі у науковій та науково-технічній діяльності, громадському житті та спортивній діяльност" - будуть непрозоро формуватися додаткові бали тільки тим студентам, яким необхідно підтягнути рейтинг. Що не реформа, то ще більше маневру для фальсифікації створюється!
volena
Как распределить стипендию если в группе все отличники? Высчитывать сотые и тысячные балла? Так обидеть детей. Бессовестные! Сделайте не усредненную четверку,а балл к которому студент будет стремиться, не думая об отметках своих товарищей.
Михайло Чиж
Для volena: Саме про це вже місяць пишу, коментуючи статті даної теми. Мало того, що ніхто не прислухається, так знаходяться люди, що бачать в цьому "здорову конкуренцію".
)))
Яка четвірка? По якій системі ви вчитесь?
Доцент
А яка різниця по якій системі????????????
Коментувати