Уряд вдосконалив порядок надання соцстипендій

Уряд розширив перелік студентів вишів, які мають право на отримання соціальних стипендій

Уряд вдосконалив порядок надання соцстипендій

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1045 про Порядок використання коштів, передбачених для виплати соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Згідно з документом, перелік студентів вишів, які мають право на соціальні стипендії, доповнено наступними категоріями:

  • діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;
  • студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою Верховної Ради України.

Також ухваленою на засіданні уряду постановою передбачається збільшення на 20% соціальної стипендії студентам, які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються в навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського населеного пункту.

Документом уточнюється і перелік документів, що надаватимуться студентами для призначення соціальних стипендій. Якщо студент має право на призначення соціальної стипендії одночасно з декількох підстав, соціальна стипендія виплачуватиметься відповідно до однієї з підстав, за вибором студента.

Освіта.ua
08.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Почему не внесли изменения в Постановление №1050!!!!!!!!!! Ведь именно оно определяет порядок назначения стипендий!!!!!!!! В итоге социальную стипендию инвалидам вузы не могут назначить! Так как постановление №1045 не для вузов!
думка
Коли вузи будуть впроваджувати це положення, коли діти-інваліди зможуть почути нормальну відповідь у бухгалтеріях, " ато ми нічого незнаемо, нічого нечули і такого розпорядження до нас не доходило" . Скажіть, будь ласка , а де тоді шукати ПРАВДУ
юля
Уряд вдосконалив порядок надання соцстипендій.....Чому не доходить цей документ до вузів????????????????.???
Елена
Для юля: потому что уряд внес изменения в постановление №1045, а надо было вносить эти изменения в постановление КМУ №1050, которое непосредственно и является порядком назначение стипендий для вузов! К сожалению, всё как обычно у нас в стране через ж....
Коментувати
Anna
Какое отношение ВУЗ имеет к социальному положению студента?? Если человек инвалид или малообеспеченный, то государство должно платить ему помощь независимо от вуза, стипендии за учебу и только за нее. Тоже самое касается льготных посуплений.
Влада
Скажите пожалуйста. Я студент ІІ курса дневной формы. На академическую стипендию не вышла. Но моя семья (многодетная - 1 школьник и 2 студента дн. формы) малообеспеченная. Мы не получаем никакой помощи, кроме субсидий. Имею ли я право получать социальную стипендию? Если да, то такой пакет документов нужно предоставить?
юля
Чому документ не доходить до вузів.Шановна ПаНІ ГРИНЕВИЧ, прослідкуйте , будь ласка, щоб ці зміни до постанови 1045 виконувалися. Наперед дякую
Іванка
Я інвалід 3 групи і сьогодні в бугалтерії мені відмовили у стипендіїї, сказали, що положення такого немає, то чи будуть ці зміни підтвердженні законом і куди звертатись?
Віталій Малех
З однієї сторони, перелік студентів, вказаний у статті, потребує підтримки від держави. Але, з іншої сторони, деякі з цих дітей навчаються гірше (і при цьому отримують стипендії), ніж діти, які сумлінно стараються і згодом не отримують фінансової допомоги. Емоційним студентам часто важко пояснити, чому так виходить... Варто було б зайнятися вирішенням такої несправедливості.
думка
Діти-інваліди повинні бути захищені державою і це правильно, що їм буде стипендія. А ви не нийте і не ’завідуйте’, бо ви в їхній шкурі не були.
Александр
Да все правильно.Учись и получай академ стипендию.А социалка это тем ктому не за что пожрать купить и не нойте вы тут.
Геннадий
Супер, дети-инвалиды и пенсию по инвалидности получают и стипендию... Не много? Малообеспеченные и пособие получают и стипендию,тоже не хило. А обычный ребёнок, который просто хорошо учится, кстати намного лучше инвалидов и малообеспеченных, стипендии лишён. Справедливость на грани фантастики))))))
Андрій
Для Геннадий: пенсія дається інвалідам на підтримання свого здоров’я, і вона далеко не завжди відповідає затратам на профілактичні та лікувальні заходи/засоби. Дитині інваліду може бути важче досягати критерію стипендії через витрату часу на догляд за собою. Отож не потрібно скаржитись, що людині дають гроші на студентські справи. Якщо "обычный ребёнок" добре вчиться, то в переважній більшості має академічну стипендію.
Юля
Для Андрій: Стипендия должна начисляться только за знания. А социальным должно быть только пособие, а не стипендия. И ещё, знаем мы как делают инвалидность, куча примеров перед глазами.
олег
Юля, ви знаете, що зараз дитина-інвалід, яка хворіе повинна ще комусь доводити свою хворобу, а здорові діти, яким батьки можуть за великі гроші купити пенсійне посвідчення ще й шикують, тому що у них і так грошей куча, та ще й на ліки не потрібно витрачати. Ганьба МСЕКАМ
Коментувати
Провокатор
Тріїчники стали отримувати степндію, дуже розумно....!
КСЕНИЯ
Чи претендує на отримання соціальної стипендії дитина,батько якої є інвалідом війни 2 групи.
Серце віддаю дітям
С - справедливість. Студент сумлінний, який високо в рейтингу, степендії не отримує. А двієчник, батьки якого працюють неофіційно, її отримає. Як пояснити це студантам?