МОН хоче знати як виші виплачують стипендії

Відомство звернулось до вишів з проханням надати повну інформацію про стан виплати  стипендій

МОН хоче знати як виші виплачують стипендії

Міністерство освіти і науки звернулось до керівників вищих навчальних закладів з проханням поінформувати відомство про стан виплати студентських стипендій. Відповідний лист підписаний першим заступником міністра Володимиром Ковтунцем.

Зокрема, у відомстві просять керівників вишів надати інформацію про виплату академічних та соціальних стипендій в очолюваному ними навчальному закладі.

Інформація має бути подана до 8 лютого із зазначенням частини студентів, які мають право отримувати академічну стипендію та соціальну стипендії та відсоток здобувачів вищої освіти, яким вона виплачена.

У випадку невиплати стипендій у Міністерстві освіти просять вказати її причину.

Як відомо, Кабінет Міністрів наприкінці грудня прийняв постанови, якими визначається порядок виплати академічних стипендій студентам українських вишів у 2017 році.

Роз’яснення МОН щодо призначення стипендій

Освіта.ua
07.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Есть мнение, что теперь,
когда лишь процент первокурсников станет получать стипендию, студенты НЕ станут помогать друг другу в обучении, помогать понять определённые темы, поскольку грызня начнётся ещё та. Старшие курсы, те, которые уже сформировали свои отношения, те доучатся, помогут по - дружбе. Возможно. А вот взаимопомощи в дальнейшем украинцы оказывать друг другу не будут. Как правильно заметил один из преподавателей, университетское образование заканчивает воспитательный марафон...
ну что же,
средний балл для получения стипендии 5.0. Было бы знать в начале семестра, было бы проще. Теперь - либо работать и учиться (пройдя практику учёбы и спорта - это финиш), либо родителям помогать студенту (пройдя путь бесплатной работы накопить не удалось). Многие учителя будут отдавать себя полностью работе? Или, станут искать дополнительный заработок?
Віталій Малех
Багатьох студентів надзвичайно засмутила новина про те, що тепер лише 40-45% від бюджетників будуть отримувати стипендію. Відтепер все вирішує рейтингова система. Навіть склавши всі форми контролю на відмінно, є ризик позбутися стипендії, особливо у "сильній" групі. Студенти перестануть вчитись і масово підуть на пошуки роботи, щоб хоть якось виживати... Що буде далі - невідомо.
по поводу"что будет"
Для Віталій Малех: Есть мнение, что теперь, когда лишь процент первокурсников станет получать стипендию, студенты НЕ станут помогать друг другу в обучении, помогать понять определённые темы, поскольку грызня начнётся ещё та. Старшие курсы, те, которые уже сформировали свои отношения, те доучатся, помогут по - дружбе. Возможно. А вот взаимопомощи в дальнейшем украинцы оказывать друг другу не будут. Как правильно заметил один из преподавателей, университетское образование заканчивает воспитательный марафон...
Коментувати
думка
Шоб вони вдавилися б грішми, які забрали у студентів:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Мама
Донька здала сесію на самі пятірки, староста групи, але в рейтингу третя - стипендія їй не нарахована. Куратор порадила шукати роботу, щоб вижити. Навіщо тоді ходити до вишу, і нащо тоді вчитися, а головне - коли, якщо робота дійсно знайдеться.
007
Для Мама: Есть группы, в которых 80 % студентов имеют не просто пятерки, а рейтинговый бал выше студентов всех остальных групп не только факультета, но и всего курса. Как уверяли нас, в стране сделали жизнь лучше, а лучшие за бортом за ненадобностью. А теперь умники и умницы пусть рассуждают о социальной справедливости, но им пофиг главное чтобы им хуже не стало.
007
....... да и министерству пофиг.
Коментувати
студент
Як відомо за законодавством стипендію будуть отримувати від 40 до 45 відцотків студентів, на моєму факультеті у моїй групі навчається 21 людина (кожна група має свій рейтинг) на державній формі, звідси маємо 8-9 людей повинні мати стипендію, однак лише семеро немає проблем з здачею заліку і лише ці люди отримуватимуть стипендії, а це лише 33.4 відсотки від групи, тобто 7 особ, назріває питання куди йтимуть ті гроші, які б мали бути виплачені ще 1-2 особам? Особисто мене це дуже обурило так як я є четвертим в рейтинзі і отримував би стипендію, однак маю проблему з заліком (доречі з усієї групи 21 державне місце та 8 платних лише 7 людей здало залік з перошого разу, через упереджене та без підставно негативне ставлення викладача до студентів). Цікаво було б дізнатися як будуть використані ці кошти, які не отримають студенти з дуже високими балами.
плановик
Для студент: Читайте http://osvita.ua/vnz/54301/ , а якщо кошти не будуть використані згідно постанови, вони повертаються до бюджету.
Коментувати
юля
Діти старалися поздавали сесію без трійок, а вони позабирали стипендію, та чекають звітів вишів, кому нарахована стипендія. А що виходить ці студенти, що навчалися на 4, 5 нищий сорт і їм стипендії не потрібні. Шановні депутати, поділіться своею зарплатою, та всім студентам дайте стипендії
007
Для юля: С 5-ми сидят без стипендий
Татьяна Хапко
уряд яценюка забрав в мене роботу (закрив філію проф.тех.закладу)я в 53 опинилась за бортом , переїхали в село, тому що в місті виживати дуже важко , цей уряд - в сина стипендію , літню сесію син здав все на 5 , ця сесія без трійок (четвертий курс) стипендія була завжди, зараз в 42.3% не ввійшов...як виживати? чого і їм бажаю...
Коментувати
плановик
Міністерству треба було би знати, що соціальні стипендії виплачують органи соціального забезпечення із своїх коштів, а то знову вузи повинні знатит кому виплатили.
студент
Вузи взагалі степендії не платять..... говорять немає з міністерства
Флеш
Хочуть вони... Не виплатили ще, хоча відомості готові, все розписане!