"Дисергейт" закликає відкликати 3-х членів НАЗЯВО

Перешкодою діяльності агентства є академічна недоброчесність деяких його членів

"Дисергейт" закликає відкликати 3-х членів НАЗЯВО

Група «Дисергейт» вимагає відкликання зі складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти членів, які безпосередньо причетні до плагіату або сприяють проявам академічної недоброчесності.

Про це йдеться у відкритому зверненні групи «Дисергейт» до делегатів та організаційного комітету Третього всеукраїнського з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності, проведення якого планується найближчим часом.

«Третій рік поспіль відповідальні особи не можуть налагодити функціонування НАЗЯВО, що в очах світової спільноти нищить репутаційний капітал України. Однією із серйозних перешкод діяльності НАЗЯВО, яка не дозволяє сподіватися на ефективну роботу цього інституту, є академічна недоброчесність деяких його членів», - наголошують автори звернення.

У Громадській антиплагіатній ініціативі зазначають, що група неодноразово зверталася з відкритими заявами щодо недовіри деяким членам НАЗЯВО та посадовцям найвищого рангу, однак вони залишились без належної відповіді.

«Незважаючи на це, група «Дисергейт» продовжує боротьбу за виконання норм Закону України «Про вищу освіту» та вимагає відкликання зі складу НАЗЯВО його членів, які безпосередньо причетні до плагіату або сприяють проявам академічної недоброчесності», - йдеться у зверненні.

Зокрема, представники громадської ініціативи «Дисергейт» виражають недовіру та вимагають відкликати членів НАЗЯВО: О. Волосовця, С. Вижву та Р. Гурака.

Разом з тим, група «Дисергейт» вимагає перевірити на плагіат дисертації інших членів НАЗЯВО, щодо яких існують заяви інших осіб про наявність плагіату в їхніх дисертаціях, зокрема, С. Бабака та С. Бондарчука.

Також представники ініціативи «Дисергейт» висловили недовіру ректорам, які на їх думку, не дотримуються норм академічної доброчесності, закону «Про вищу освіту» та причетні до справ із захистом дисертацій з некоректним текстовими запозиченнями і не здатні організувати якісний контроль за діяльністю підпорядкованих кадрів. Серед них: ректор КНУ ім.  Шевченка Леонід Губерський, ректор Дніпропетровського національного університету ім. Гончара Микола Поляков та ректор Національного університету біоресурсів і природокористування Станіслав Ніколаєнко.

«Закликаємо Організаційний комітет Третього всеукраїнського з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності провести перевірку на дотримання норм академічної доброчесності всіх кандидатів, яких висунули трудові колективи державних ВНЗ України та зачитати це звернення під час роботи цього з’їзду», - йдеться у відкритому зверненні громадської антиплагіатної ініціативи «Дисергейт».

Як відомо, президією Спілки ректорів, засідання якої відбулось 12 січня, було прийняте рішення про ініціювання скликання з’їзду вищих навчальних закладів державної форми власності, на якому буде розглянуто питання організації роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
02.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
sngorlov
Три роки не працює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти? І ще n-у кількість років не буде працювати при сьогоднішньому уряді. Загалом, є хтось відповідальний за організацію роботи даного Національного агенства? Чи в нас лише майстри збільшувати собі зарплату і виписувати премії за "гарну" роботу? Думаю, що в МОН України і в уряді все ж можуть розрізнити демагогію від реальних справ. Пора щось і робити.
северин чуб
Коли вводили "новий" закон про Вищу освіту треба було провести ротацію усіх !! без винятку керівників. ДЕКи і Спецради хоча б у 30% формувати з принципових не місцевим вчених, вводити "чорного" опонента і автоматичну відповідальність опонентів А так це все бла-бла. Ректор що діє понад 10 років - пам’ятник! Працівник що має 1 річний контракт - Раб
Nedolya
Список ректорів та відповідальних осіб не повний. Гадаю, що реальний список дуже великий і з цим потрібно щось робити.