Національний репозитарій запрацює в 2017 році, - МОН

Створення репозитарію розпочнеться з систематизації текстів дисертацій і матиме кілька режимів доступу

Національний репозитарій запрацює в 2017 році, - МОН

Робота Національного репозитарію розпочнеться до кінця року і сприятиме виявленню академічного плагіату. Про це під час обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року повідомив директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов.

Чиновник розповів, що створення репозитарію розпочнеться з систематизації текстів дисертацій, які нині перебувають в сфері використання УкрІНТЕІ. У підсумку на ресурсі будуть зібрані освітні та наукові тексти в тому вигляді, в якому вони піддаються обробці, перегляду та порівнянню.

У міністерстві повідомили, що репозитарій матиме кілька режимів доступу, щонайменше два: відкритий і обмежений, який встановлюватиметься згідно з чинним законодавством. Це пояснюється тим, що репозитарій міститиме наукові праці для службового користування, з грифом «таємно», обмежені авторськими правами тощо. Завдяки ресурсу чиновники мають намір відслідковувати плагіат в усіх академічних текстах.

«Це стане ще одним важливим кроком МОН на підтримку академічної доброчесності в Україні», – відзначив Андрій Шевцов.

Після запуску репозитарію, в 2018-2019 роках, планується розробка національної наукометричної системи.

«Питання створення власної наукометричної бази даних є надзвичайно актуальним для нас, і ми прагнемо, щоб її рівень був не нижчий, ніж у Web of Science або Scopus. Маємо одразу взяти вищу планку і створити систему, яка буде валідною. І тоді ми зможемо перейти до того, щоб переглянути наявну систему переліку фахових журналів», – пояснив директор департаменту.

Він зазначив, що до бази потраплятимуть не всі тексти, адже частина залишатиметься на локальних серверах, частина виходитиме в друкованому вигляді. Тому в репозитарії також вестиметься реєстр академічних текстів, який міститиме опис видання або статті. Потому цей реєстр стане основою для розробки наукометричної бази даних та визначення індексу цитування.

Освіта.ua
20.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів