Osvita.ua Вища освіта Студентські стипендії - 2017: кому і скільки?
Студентські стипендії - 2017: кому і скільки?

Урядом визначено розміри академічних та соціальних студентських стипендій

Студентські стипендії - 2017: кому і скільки?

Кабінет Міністрів України з подальшим доопрацюванням прийняв постанови, що визначають порядок виплати стипендій студентам українських вишів у 2017 році. Міністерству освіти і науки доручено за участі Мінсоцполітики та Мінфіну доопрацювати пропозиції студентства щодо механізму виплати академічних стипендій.

Відповідно до урядових постанов, розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії складає:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 415 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», крім тих, які навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 830 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1056 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1100 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1400 гривень на місяць.

Розмір соціальної стипендії для учнів професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, наукових установ з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 1000 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів, наукових установ – 2000 гривень на місяць.

Розмір соціальної стипендії для осіб, які мають право на призначення соціальних стипендій на підставі нормативно-правових актів, якими встановлені державні пільги і гарантії для окремих категорій громадян (крім тих, що зазначені у пункті 2 цих розмірів):

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 377 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» – 750 гривень на місяць;

для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр» – 1000 гривень на місяць.

Освіта.ua
10.01.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Яка тепер підвищена стипендія в ВНЗ І-ІІ рівня акредитації ?
Марія
Маю з усіх предметів 90 але не отримую стипендії. Дякую за новий справедливий закон)
Дмитро
з якого місяця починається рейтингова стипендія, в моєму ВНЗ сессія закінчилась 20 січня, чи буде стипендія за січень ?
Олена
Для Дмитро: Ні
Коментувати
юля
Для Михайло: так, міністерство соцполітики зовсім залишило дітей-інвалідів соціально незахищеними, тому,що , вважають, що дали ім пенсію. Я б хотіла б щоб вони мали б таку зарплату, як пенсія інвалідам. Тоді б зрозуміли б , що вони зробили.
Марія
Для Де логіка?: На деяких факультетах і спеціальностях вчитися не важко - прочитав, розказав, маєш 5. Або домовився з викладачем. А на технічних спеціальностях, коли самі викладачі говорять "Сам Бог знає на 5, я на 4, а студент максимум на 3. Тому такі і мають стипендію з низькими балами!
Де логіка?
Для Марія: Ви мене не зрозуміли. Мова йде про те, що давати 45% стипендій магістрантам, де на бюджеті оринилися кращі випукники бакалаврату, і стільки відсотків всім іншим якось нелогічно. Звідси й виник описаний мною курйоз. А стосується він студентів одного факультету, і різниця в складності навчання та ставленні викладачів не є суттєвою. Щодо оцінок 3 на технічних спеціальностях, то в цьому немає нічого дивного. Подивіться, з якими балами ЗНО зараховують на ці спеціальності. І таких ще треба балувати стипендією, забираючи її в тих, хто дійсно на це заслужив?
Коментувати
Де логіка?
Лише "блондинка" могла б додуматися забрати стипендії у відмінників (магістрант з середнім балом 92 зі 100 не попав у 45 відсотків) і дати її трійочникам (студент іншого напряму підготовки з середнім балом 63 у 45% попав).
Наталія
Для Де логіка?: треба було обирати інший напрям підготовки)))) Нарешті в державі стане більше інженерів і менше юристів-економістів і т.п.)))))
Мати студента Харків
Наталія, інженерів не стане більше! Магістри-інженери здали на 90-95 і не отримують стипендії???!!!
Коментувати
Лидия
Подскажите пожалуйста, у меня статус "дитина-сирота та дитина позбавленна батьківського піклівання" , я получаю социальную стипендию. Могут ли меня лишить её если я буду плохо учиться. Просто некоторые предметы мне не даны а я не могу оставаться без этой стипендии, потому что я нахожусь на полном обеспечении государства. Мне 18, учусь на 1 курсе в университете? Очень важно знать????
Ірина
Подскажите, пожалуйста,где сказано какой проходной бал должен быть. Сын сдал на средний бал 4,6 и стипендию не назначили, имеет статус переселенца.
Наталія
Для Ірина: немає прохідного балу. Серед всіх бюджетників однієї спеціальності одного курсу обирають 43 відсотка кращих, які отримуватимуть академічну стипендію. Для внутрішньопереселених осіб існує соціальна стипендія, для отримання якої потрібно писати заяву і довести довідками свій статус
Коментувати
Анастасия
Могу ли я получать соц, стипендию как переселенец, если я получаю пенсию по утрате кормильца?
Наталія
Для Анастасия: так, якщо напишете заяву і доведете довідками свій статус переселенця
Коментувати
Янчик
Статья скомуниздина отсюда: www.lawportal.com.ua/poluchenie-stipendii.html
Катя
А підвищена стипендія буде?
Антон
А інвалідам I-III груп більше соціальних степендій не будуть виплачувати?
Михайло
Для Антон: Ні
Коментувати
Михайло
Отримував соціальну стипендію як студент - інвалід.Середній бал по сесії становить : 4.Тепер через тупість міністерства соцпполітики залишуся без стипендії,в них аргумент те що я отримую пенсію
Наталія
Для юля: взагалі -то, ніхто не заважає студентам -інвалідам навчатися так, щоб отримувати академічну стипендію... А соціальну допомогу вони і так отримують. Є, наприклад, діти, які й того не мають (наприклад, якщо вони виховуються одинокою матір’ю)
Коментувати
Carter Collins
Чи є потребують фінансової допомоги? Видаємо позику на 2% з інтересом ставка, якщо ви зацікавлені, зв’яжіться з нами по електронній пошті: (Cartercreditunionoffer.link@gmail.com) для більш докладної інформації. * Комерційні кредити. * Персональні кредити. * Бізнес-кредити. * Інвестиції Кредити. * Розвиток кредити. * Придбання кредитів. * Будівельні кредити. * Бізнес-кредити і багато іншого: Г-н Картер Коллінз
Irina Finyak
Де можна дізнатися про принципи нарахування стипендій,як формуються рейтинги?
Іван
Сервер Верховної Ради теж продублював Постанову з помилками...
лена
Самая последняя инфа по стипендии - www.lawportal.com.ua/poluchenie-stipendii.html
Volodya
А стипендія для осіб які начаються ВВНЗ якось змінилась?
Максим
А є офіційна інфа, чи стипендії нові будуть уже цієї зими, чи з наступної сесії? Відколи нараховуватимуть "по-новому", так би мовити?
12
Для Максим: З лютого
Коментувати
Світлана
Мало того, що з помилками написали, то ще й не зазначили категорії осіб, які мають право отримувати соціальну стипендію, які документи для цього потрібно подати і т.п.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!