Студентські стипендії - 2017: кому і скільки?

Урядом визначено розміри академічних та соціальних студентських стипендій

Студентські стипендії - 2017: кому і скільки?

Кабінет Міністрів України з подальшим доопрацюванням прийняв постанови, що визначають порядок виплати стипендій студентам українських вишів у 2017 році. Міністерству освіти і науки доручено за участі Мінсоцполітики та Мінфіну доопрацювати пропозиції студентства щодо механізму виплати академічних стипендій.

Відповідно до урядових постанов, розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії складає:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 415 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», крім тих, які навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 830 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1056 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1100 гривень на місяць;
  • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі – 1400 гривень на місяць.

Розмір соціальної стипендії для учнів професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, наукових установ з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків:

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 1000 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів, наукових установ – 2000 гривень на місяць.

Розмір соціальної стипендії для осіб, які мають право на призначення соціальних стипендій на підставі нормативно-правових актів, якими встановлені державні пільги і гарантії для окремих категорій громадян (крім тих, що зазначені у пункті 2 цих розмірів):

  • для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 377 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» – 750 гривень на місяць;

для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр» – 1000 гривень на місяць.

Освіта.ua
10.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Орест
Питання щодо стипенії на магістратурі Якщо державних місць 18 і з них буде отримувати стипенію 45% То це виходить що буде отримувати 8,1 людина Так от запитання Що буде з цим 0,1 і чи є в 9 людини по рейтингу якісь шанси на отримання стипендії?
Anna
Для Орест: нет конечно, про 8.6 не ясно, а 8.1 точно вниз округляется.
Коментувати
Ira
Підкажіть будь ласка, як нараховуватиметься стипендія для магістрів? Я поступила на 5 курс, за піждрахункуми попадаю у 45%. чи я матиму підвищену якщо всі екзамени літньої сесії 4 курсу здала на 5 ?
Янинна
Для Ira: Ти вступаєш заново, на 1ший курс магістратури, буде враховуватись тільки результати вступних іспитів, по них складають рейтинг
Коментувати
Артем
правда це? - Я провчився в коледжі 3 курса ,. В зв’язку з тим що я виїжаю за кордон ,я немаю змоги довчитися, та хочу забрати документи. Мені сказали що, потрібно вернути всі гроші які виплачувала держава за навчання. Хотя багато кого отчислили до мене , і ніхто невиплачував!!!
дмитро
Добрий вечір. Я поступив до колледжу, стипендію неотримую. Мій батько шахтар з 13річним підземним стажем. Підскажить ,чи маю я право на стипедію.
Наталія
я вступила на магістратуру, до цього отримувала 4 роки степендію, вчилася досить добре. Як визначається нарахування стипендії на групу, на відділення чи на факультет,. чому люди, що отримують соціальні стипендії в одному списку з академ стипендіями? Прикро, що з 7 людей ти єдиний хто не отримує стипендію, бо 4-й в списку, а інші соціальники. Я не проти типу рейтингу і типу мотивації, але, Карл... де логіка, чи можна щось зробити окрім того, що з наступного семестру зайняти чиєсь місце?
Ф
Для Наталія: Для Ira: а почему они не должны быть там? они тоже студенты. если они будут учиться лучше вас, то будут получать академ стипендию, а не социальную
Коментувати
Аліна
чи діють пільги для дітей учасників бойових дій (а саме учасників АТО) при вступі на ОКР магістр?
Артем
Хотів спитати майже всі теми про стипендію тронуті але невсі. Я поступив після 11 класу на 2 курс на державне замовлення. Я буду отримувати степендію перші пів року навчання?
Друзілла Галицька
Для Артем: повинен за рейтингом вступників. Це раніше було прописано, що лише І курс отримують стипендію всі, а дали за результатами сесії, тому ті хто вступали на ІІ курс стипендію зазвичай не отримували. Зараз абсолютно всі за рейтингом (або за результатами сесії, або вступного балу).
Коментувати
Катя
Я поступила на магістратуру на державну форму навчання. Підскажіть як виплачується стипендія. До першої сесії усім а потім по рейтингу? Чи одразу враховують рейтинг вступу? Чи рейтинг останьої сесії?
ТАРАС
Для Катя: 45% першим вступникам. Після сесії - по рейтингу.
Вікторія
Для ТАРАС: а за яким критерієм вираховується рейтинг студентів магістратури в першому семестрі?
Коментувати
Катя
Я поступила на магістратуру на державну форму навчання. Підскажіть як виплачується стипендія. До першої сесії усім а потім по рейтингу? Чи одразу враховують рейтинг вступу? Чи рейтинг останьої сесії?
Carter Collins
Мене звуть містер Картер Коллінз, Я приватний кредитор, який видає кредит приватних і корпоративних осіб. Ви були відхилені так багато банків? Чи потрібно фінансування для створення вашого бізнесу? робити Вам потрібно фінансування для розширення вашого бізнесу? Або вам потрібно персональний кредит?. зв’яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com ФОРМА DATA позичальника 1) ВАШЕ ІМ’Я: 2) Пол: 3) ВАША КРАЇНА: 4) ВАША ПРОФЕСІЯ: 5) Ваш сімейний стан: 6) ТЕЛЕФОН: 7) ЩОМІСЯЧНИЙ ДОХІД: 8) АДРЕСА: 9) МЕТА: 10) КРЕДИТНИЙ ЗАПИТ: 11) КРЕДИТНА ТРИВАЛІСТЬ: зв’яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com З найкращими побажаннями Г-н Картер Коллінз
Ірина
Яка тепер підвищена стипендія в ВНЗ І-ІІ рівня акредитації ?
Марія
Маю з усіх предметів 90 але не отримую стипендії. Дякую за новий справедливий закон)
Дмитро
з якого місяця починається рейтингова стипендія, в моєму ВНЗ сессія закінчилась 20 січня, чи буде стипендія за січень ?
Олена
Для Дмитро: Ні
Коментувати
юля
Для Михайло: так, міністерство соцполітики зовсім залишило дітей-інвалідів соціально незахищеними, тому,що , вважають, що дали ім пенсію. Я б хотіла б щоб вони мали б таку зарплату, як пенсія інвалідам. Тоді б зрозуміли б , що вони зробили.
Марія
Для Де логіка?: На деяких факультетах і спеціальностях вчитися не важко - прочитав, розказав, маєш 5. Або домовився з викладачем. А на технічних спеціальностях, коли самі викладачі говорять "Сам Бог знає на 5, я на 4, а студент максимум на 3. Тому такі і мають стипендію з низькими балами!
Де логіка?
Для Марія: Ви мене не зрозуміли. Мова йде про те, що давати 45% стипендій магістрантам, де на бюджеті оринилися кращі випукники бакалаврату, і стільки відсотків всім іншим якось нелогічно. Звідси й виник описаний мною курйоз. А стосується він студентів одного факультету, і різниця в складності навчання та ставленні викладачів не є суттєвою. Щодо оцінок 3 на технічних спеціальностях, то в цьому немає нічого дивного. Подивіться, з якими балами ЗНО зараховують на ці спеціальності. І таких ще треба балувати стипендією, забираючи її в тих, хто дійсно на це заслужив?
Коментувати
Де логіка?
Лише "блондинка" могла б додуматися забрати стипендії у відмінників (магістрант з середнім балом 92 зі 100 не попав у 45 відсотків) і дати її трійочникам (студент іншого напряму підготовки з середнім балом 63 у 45% попав).
Наталія
Для Де логіка?: треба було обирати інший напрям підготовки)))) Нарешті в державі стане більше інженерів і менше юристів-економістів і т.п.)))))
Мати студента Харків
Наталія, інженерів не стане більше! Магістри-інженери здали на 90-95 і не отримують стипендії???!!!
Коментувати
Лидия
Подскажите пожалуйста, у меня статус "дитина-сирота та дитина позбавленна батьківського піклівання" , я получаю социальную стипендию. Могут ли меня лишить её если я буду плохо учиться. Просто некоторые предметы мне не даны а я не могу оставаться без этой стипендии, потому что я нахожусь на полном обеспечении государства. Мне 18, учусь на 1 курсе в университете? Очень важно знать????
Ірина
Подскажите, пожалуйста,где сказано какой проходной бал должен быть. Сын сдал на средний бал 4,6 и стипендию не назначили, имеет статус переселенца.
Наталія
Для Ірина: немає прохідного балу. Серед всіх бюджетників однієї спеціальності одного курсу обирають 43 відсотка кращих, які отримуватимуть академічну стипендію. Для внутрішньопереселених осіб існує соціальна стипендія, для отримання якої потрібно писати заяву і довести довідками свій статус
Коментувати
Анастасия
Могу ли я получать соц, стипендию как переселенец, если я получаю пенсию по утрате кормильца?
Наталія
Для Анастасия: так, якщо напишете заяву і доведете довідками свій статус переселенця
Коментувати
Янчик
Статья скомуниздина отсюда: www.lawportal.com.ua/poluchenie-stipendii.html