Osvita.ua Вища освіта Уряд повідомив розмір соціальної стипендії
Уряд повідомив розмір соціальної стипендії

Для отримання соціальних стипендій студенти мають звернутися до своїх навчальних закладів

Уряд повідомив розмір соціальної стипендії

Розмір соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів складе від однієї до двох тисяч гривень. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Розміри соціальних стипендій - від однієї до двох тисяч грн, які будуть отримувати студенти-сироти та студенти, позбавлені батьківського піклування», - сказав міністр.

Також він повідомив, що в навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації мінімальний розмір соціальної стипендії складе 750 грн на місяць.

Міністр зазначив, що для отримання соціальних стипендій студенти до кінця лютого мають звернутися із заявами в свої вищі навчальні заклади.

«Якщо до 1 березня вони не звернуться із заявою, а звернуться після 1 березня, то стипендії призначатимуться з місяця звернення, а якщо до 1 березня, то з 1 січня», - пояснив Рева.

Відповідно до Постанови КМУ, з 1 січня 2017 року виплату соціальних стипендій здійснюватиметься через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:

  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
  • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • дітям шахтарів, які мають відповідний стаж підземної роботи чи стали інвалідами I або II групи або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві;
  • особам, які визнані учасниками бойових дій та їх дітям;
  • дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;
  • дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
  • дітям, які є внутрішньо переміщеними особами.

Також у Мінсоцполітики нагадали, що 28 грудня Кабінет Міністрів затвердив розмір мінімальної академічної стипендії на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії - 1600 грн.

Освіта.ua
30.12.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛЮДМИЛА
А ЩО РОБИТИ ДІТЯМ З МАЛОЗАБЕСПЕЧЕНОЇ РОДИНИ?КОЛИ КУЧКА ДІТОК І СТИПЕНДІЇ ЗАБРАЛИ......БЕЗСОВІСНІ ШОЖ ВОНИ РОБЛЯТЬ....ДІТИ-СТУДЕНТИ ПІДУТЬ НА ПРОТЕСТИ БУДУТЬ ЗНОВУ ЯКІСЬ ЖЕРТВИ....ВОНИ ШО ХОЧУТЬ ЗНИЩИТИ НАШИХ ДІТЕЙ?
Вікторія
Для ЛЮДМИЛА: Студенти самі ж привели таку владу. Це їм віддяка!
Коментувати
викладач
Шановні Освітяни, Батьки, Студенти та Абітурієнти. Ось тут мене БЕЗПІДСТАВНО звинувачують в нелояльності до студентів з особливими потребами. Пропоную використати нижчезгадані громадські організації для РЕАЛЬНОЇ допомоги цим студентам - узаконення ДИСТАНЦІЙНОГО навчання і ПРИРІВНЯННЯ його ДО СТАЦІОНАРНОГО ДЛЯ СТУДЕНТІВ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ. Бо ваші емоційні виступи про стипендії залишаються порожніми балачками. А от дистанційне навчання - це реально. ВНЗ вже їх використовують для "другої вищої освіти". Наприклад, НУБіП і КПІ давно використовують CMS Moodle. Для цього непотрібно коштів (тому є надія, що уряд піде назустріч). Платформи вже є (якщо немає, то легко встановити). І тоді студенти з особливими потребами, в т.ч. маломобільні, зможуть навчатись з дому. Інтернет змінив усе! Треба, щоб ці організації офіційно звернулись до ВР (комітет з питань науки і освіти), КМУ та МОН. Для цього непотрібно грошей, тому є надія, що на це уряд погодиться. Пропоную об’єднатись навколо цього!
викладач
CMS Moodle https://moodle.org/ ----- Комітет ВР з питань науки і освіти http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_komity?pidid=2632 ----- Дистанційне навчання в НУБІП http://nubip.edu.ua/node/2391 ----- Дистанційне навчання в КПІ (друга освіта, підвищення кваліфікації) http://uiite.kpi.ua/ та http://moodle.kpi.ua/ ----- КНУ ім. Тараса Шевченка (наприклад, соціологія) http://moodle.soc.univ.kiev.ua/ ----- Бачите, все воно вже є! Варто тільки захотіти!
Коментувати
Батьки студентів
Шановні батьки студентів- інвалідів і самі студенти. Дуже раджу всім Вам телефонувати і писати ел. звернення до Всеукраїнської молодіжної організаціі студентів - інвалідів "Гаудеамус", а саме до нач. служби-юристконсульт ТАЛАНЧУК Ірини Володимирівни http://www.vmurol.com.ua/index.php?idd=%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82 з проханням підготувати і направити офіційне звернення інвалідів та батьків дітей інвалідів до Національної Асамблеї людей з інвалідністю України» (НАІУ) , щоб вони це звернення направили в КМУ ( Гройсману і Порошенку ). Телефонуйте і пишіть в НАІУ юристу Олегу Миколаевичу Полозюк http://naiu.org.ua/about-naiu/ . Не мовчіть і не чекайте що хтось це зробить... Відмінивши соц. стипендії інвалідам, залишивши мізерні пенсії - КМУ, президент і ті хто їх ТУТ оправдовує цим самим тільки демонструють свою байдужість і безвідповідальність перед народом... Побувайте хоч раз у лікарнях з інвалідами 1-2 гр. ДЦП, спитайте у батьків скільки коштує зараз лікування та реабілітація...
викладач
Для Батьки студентів: Люди добрі! Ви читати і розуміти написане вмієте? По-перше, НІХТО НЕ ГОВОРИТЬ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ допомоги студентів з особливими потребами (зверніть увагу, не "інваліди", а "з особливими потребами"). Тільки ця допомога має бути не по лінії МОН, а по лінії Мінсоцполітики. По-друге, а "слабО" написати звернення у зазначені організації з вимогою ПОКРАЩЕННЯ ФІЗИЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА у конкретному ВНЗ? Ліфти, пандуси, оптимізація розкладу (щоб менше бігати між аудиторіями та корпусами), можливість дистанційного навчання (останні два можливі взагалі без додаткових вливань коштів). Ось де реальні проблеми! ЧОМУ ВИ ПРО ЦЕ НЕ ГОВОРИТЕ? ЧИ ВАС ЛИШЕ ГРОШЕНЯТА ЦІКАВЛЯТЬ?
викладач
Для Батьки студентів: Стосовно байдужості, то "чия б корова мичала"... Якщо дійсно хочете допомогти студентам з особливими потребами, то домагайтесь (наприклад, через вказані організації) узаконення для них дистанційної освіти. Це можна зробити без залучення додаткових коштів, оскільки всесвітньо відома освітня онлайн-платформа Moodle поширюється безкоштовно. І багато ВНЗ її використовують з комерційною метою. Ця платформа має такі широкі можливості ( в т.ч. стосовно автентифікації студента), що по функціоналу прирівнюється до стаціонарного навчання. Тоді студентам з особливими потребами непотрібно буде їздити до ВНЗ, пересуватися без ліфтів тощо. В мене найчастіше бувають студенти з порушенням слуху (група до 10 осіб), тому я вимушений давати їм електронні конспекти (і надавати вільний графік), оскільки лекції насичені і через перекладача жестової мови швидкість викладання падає втричі, що погано для потоку (120 осіб). А проблема вирішується повністю за допомогою дистанційної освіти.
викладач
І ще одне. Хоч тут і "квохчуть" чи "кудахчуть" про студентів з особливими потребами, але ніхто з вас не озвучив думку, що самим таким студентам дуже неприємно, коли з ними "панькаються" як з неповноцінними. ТАКОГО БУТИ НЕ ПОВИННО! Тому в своїй практиці я поводжуся з ними на рівних, як з усіма іншими студентами, наскільки це можливо об’єктивно. А ваші "сюсюкання" лише принижують їх. Згодні зі мною? Чи "ми люди прості, нам аби гроші"?
Коментувати
Mayer7000
а взагалі-то, якщо міркувати справедливо, то це дійсно якась дискримінація. чому діти, у яких немає татуся-шахтаря, мають отримувати нижчу стипендію, якщо успішність у них вища? маразм якийсь.
Mayer7000
досі не зрозуміла. невже і пільги при вступі, і соціальні стипендії дітям-інвалідам прибрали?
Вася
Треба приклада рейтингу! Який буде визначати академічну стипендію
студент
На цьому сайті нічого не знайшов про академічну стипендію про нарахування середнього балу. В мережі попалась стаття https://erudyt.net/novini/novini-vishhoi-osviti/otrymannya-stypendiji-v-2017-rotsi-komu-i-skilky.html Це вже остаточно? Як думаєте? Всіх вітаю із Різдвяними святами.
Alin
Для студент: спасибо за статью, теперь что-то немножко поняла
Коментувати
N
Взагалі для соціальної допомоги на період навчання має бути критерієм тільк рівень матеріальної забезпеченності, а не професя батьків( цей маразм з шахтарями, який переслідує в нашій країні як абітурієнтів, так тепер і студентів).Чому не піти по шляху Німеччини ?? пишеш заяву на соціальну стипендію, а потім після навчання повертаєш ці кошти. Чому наші законодавці люблять придумувати велосипед , коли весь світ на них давно їздить ???? (((((
викладач
Для N: Ще в 1920-х рр. вчені встановили, що можна пришити людині на спину третю руку і вона буде працювати (жартую, звичайно, але щось таке дійсно пробували). А от мізки, свідомість так просто не переробиш, як не старайся. Хіба що засобами психіатріі та нейрохірургії. Згадайте, для чого Мойсей водив свій народ 40 років по пустелі. Так і у описаній Вами ситуації. Тут потрібне жорстке вольове рішення тих, хто це рішення вправі ухвалювати.
Коментувати
N
Чому знову діти шахтарів ? Коли це закінчиться ? В шахтарів і зарплпати високі, і пенсії ?А якщо інвалідність, то регрес, а ще його можна і прикупити... Усі інші в країні мають набагато нижчий рівень життя.
викладач
Для N: Підкину Вам інформацію для роздумів. Кілька разів працював у приймальній комісії (з 2004 по 2011 рр.). Так там серед пільгових категорій були діти загиблих шахтарів шахти ім. Засядька (відомості кількарічної давнини). Їх виділяли в окрему категорію. Навіть поміж інших шахтарів. А Ви тут про якусь соціальну справедливість, рівність кажете...
Коментувати
викладач
І ще одне, (не)шановні "правдоруби", "ангели во плоті", "інкарнації Матері Терези"! Знаєте, в чому насправді полягає проблема у навчанні для студентів з особливими потребами? От туди б вашу словесну енергію! Найбільша проблема в тому, що освітнє середовище фізично не пристосоване для цієї категорії студентів. Немає навіть пандусів, я вже мовчу про ліфти. На території студмістечка - самі сходи, бордюри, перепади рельєфу, турнікети тощо. Чому ви на це не звертаєте увагу, лицеміри? Чи вам легше цькувати викладача, який вважає, що стипендія має бути лише за успішність? Якщо дійсно хочете допомогти студентам з особливими потребами, то добивайтесь або покращення фізичного освітнього середовища, або, принаймні, добивайтесь узаконення дистанційної форми навчання у ВНЗ.
N
Для викладач: Має бути 2 варіанти стипендій, за знання і соціальна( тільки не з таким підходом як закзначено, дітям шахтарів в цьому переліку точно нічого робити) .А ВСТУП МАЄ БУТИ ТІЛЬКИ ЗА ЗНАННЯМИ , і НІЯКИХ квот, льгот і виключень ..
викладач
Тоді нехай ці стипендії фінансуються за різними статтями.
Коментувати
викладач
Нешановні обвинувачувачі! Ви або не хочете, або не можете прочитати та усвідомити мої дописи. То ж кажу для вас тезово. 1. Через мене не вигнали жодного студента. 2. Я завжди йду назустріч студенту, коли в нього дійсно сімейні або медичні проблеми, закриваю очі на відвідування. Головне - знання. 3. Останні декілька років я не ставлю оцінки "E", а магістрам не ставлю і "D", витягую їх на вищі оцінки, щоб не псувати диплома "трояками". 4. Електронні конспекти лекцій "висять" в Інтернеті. 5. Вагітним та з маленькими дітьми без формальностей надаю вільний графік. 6. Ніколи не давав і не брав хабарів. 7. Максимально сприяю студентам з особливими потребами, але так, щоб вони не почувалися "неповноцінними". Як треба, роблю додаткові консультації тощо. Читайте мої попередні коментарі. 8. Безкоштовно допомагаю та консультую студентів з приводу захисту авторських прав. І якщо мене ще хтось буде безпідставно звинувачувати у нелояльності до студентів, то нехай ваш язик тричі на цьому зав’яжеться!
викладач
Для викладач: А от ледарів зневажаю!
Коментувати
юля
Якщо викладач вуза так говорить про дітей з особливими потребами місце його не у вузі , а в колонії суворого режиму. Пі......ц
викладач
Для юля: Я писав про фізично здорових ледарів, а не про студентів-інвалідів. Якраз із ними проблем немаэ. Читайте уважно і не кидайтесь звинуваченнями.
Слепой Пью
Для юля: Воу-воу, попридержи лошадей, красотка! По ту сторону границы уже идут на кичу за репост и топчут зону за ретвит. Строгий режим за то, что мэн не уважает лодырей? Ну, знаешь! Ты еще книги жечь предложи...
Коментувати
в
Життя прожити-не поле перейти. Так шо думайте ш. ВИКЛАДАЧ, тому що не знаете що чекае вас і ваших дітей, онуків, головне щоб вони не були б студентами з особливими потребеми. Щоб не кректав, мнався, як ви пишете про чужих дітей
викладач
Для в: Я писав про фізично здорових ледарів, а не про студентів-інвалідів. Якраз із ними проблем немаэ. Читайте уважно і не кидайтесь звинуваченнями.
Коментувати
в
Шановний викладач, ’качати права’ це у вашому стилі. А діти-інваліди вчилися на академічну стипенлію, а соціальна ще плюс грн 100 і вони себе відчували соціально захищеними, тобто держава про них не забувала, а зараз їй на.....ть на таких дітей, так як і вам викладачі ВУЗІВ. ’Качайте далі свої права’ доберутбся і до вас Шановний викдадач
викладач
Для в: Я писав про фізично здорових ледарів, а не про студентів-інвалідів. Якраз із ними проблем немаэ. Читайте уважно і не кидайтесь звинуваченнями.
викладач
Для в: Спеціально для вас, цитата... "ІЩСХ, студенти з особливими потребами жодного разу не "качали права" (принаймні, в моїй практиці). От і хто тепер інвалід?" Я всього-навсього сказав, що фізично здорові ледарі - погано, а студент з особливими потребами, який прагне навчатись - добре. Так зрозуміло?
Коментувати
викладач
Для викладачів ВНЗ пропоную "лайфхак" власного виробництва, як боротися із ледачими студентами. От, припустімо, даєш студенту завдання (виключно за програмою, а як інакше), а він починає "читати мантри", мовляв, дуже складно, я не можу, я такий безталанний тощо. А я йому відповідаю, мовляв, шановний, ти, коли подавав документи на вступ, також подавав медичну довідку 086/о. А в ній написано, що ти "здатний до навчання у вищих навчальних закладах". Тому пропоную або виконувати завдання, або я подаю в деканат клопотання про повторний медичний огляд. Це варто бачити! Студент крекче, мнеться, але якось програму виконує... ІЩСХ, студенти з особливими потребами жодного разу не "качали права" (принаймні, в моїй практиці). От і хто тепер інвалід? Думайте, шановна громадо!
Мих
Чи будуть виплачувати соціальну стипендію дітям-напівсиротам?
Volodymyr Lysechko
Для Мих: такого поняття як "напівсирота" немає.
ппп
Для Мих: Діти-напівсироти получають песію!
Коментувати
Олена
Стипендія повинна призначатись лише за успіхи у навчанні, а призначати стипендію за те, що у когось батьки шахтарі чи військові - це повна дискримінація інших учасників навчального процесу, оскільки в нас багато категорій населення, які живуть бідно. А чому, наприклад, дітям військових пільги є, а дітям поліцейських, які теж щодня ризикують життям в наших реаліях - пільг немає? І таких прикладів безліч. Зараз і інваліди відчують себе ображеними, і малозабезпечені. Для чого було заварювати цю кашу з соціальними стипендіями? Я вважаю, що правила отримання стипендії для всіх студентів мають бути однакові: виключно за успіхи в навчанні!
N
Для Олена: Має бути 2 варіанти стипендій, за знання і соціальна( тільки не з таким підходом як закзначено, дітям шахтарів в цьому переліку точно нічого робити) .А ВСТУП МАЄ БУТИ ТІЛЬКИ ЗА ЗНАННЯМИ , і НІЯКИХ квот, льгот і виключень ..
Коментувати
Учусь в шараге
На колледжи это распространяется?
Volodymyr Lysechko
Для Учусь в шараге: читаємо постанови,бл.
Коментувати
в
Дякую, пане викладач за пояснення. Але дуже-дуже багато е викладачів які брали і будуть брати взятки на сесії і дітки з багатих сімей заплатять за сесію ’ от вам і відмінники, ось їм і стипендія. Смішно так, но це правда.
викладач
Для в: Я вже колись писав (щоправда, не в цьому дописі), що хабар - це двостороння угода. Незаконна, кримінальна, але двостороння угода, за ОБОПІЛЬНОЮ ЗГОДОЮ. Хабарник має матеріальний зиск, а хабародавець отримує натомість змогу не напружуватись на заняттях та під час сесії. І всі задоволені! Однак, якщо когось примушують до дачі хабара, то з цим МОЖЛИВО і ПОТРІБНО БОРОТИСЬ! Спочатку скарга до завідувача кафедри (та мовою Езопа сказати, що як не допоможе, то підемо далі). Не допомогло - до декана. Аж до МОН. Повірте, в 99% випадків хабарника "приструнять" на рівні завкафедрою. Ніякому ВНЗ не потрібні міністерські чи прокурорські перевірки, тим більше з такого ганебного приводу. І не соромитись казати, що при сучасному розвитку соціальних комунікацій "замовчати" сторону студента не вдасться. БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ!!!
викладач
А ось і приклад: http://www.depo.ua/ukr/life/u-kievi-na-habari-pov-yazali-prorektora-derzhakademiyi-04012017154000
Коментувати
а
Які дали нам бомжам мінімальну зарплату 3200 , самі живуть обжираються’ їздять на Мальдіви
викладач
Для а: Порівняйте "дали зарплату" і "заробив зарплату".
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!