Osvita.ua Вища освіта Європейці надали Україні рекомендації з розвитку науки
Європейці надали Україні рекомендації з розвитку науки

Українському уряду надано ключові меседжі від європейських експертів щодо розвитку науки

Європейці надали Україні рекомендації з розвитку науки

Європейські експерти провели аудит української системи досліджень та інновацій та надали 7 ключових меседжей для українського уряду. Про це під час виступу на презентації звіту про результати аудиту науково-інноваційної системи України повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

Зокрема, за висновками европейців, науково-технологічна та інноваційна система України потребує сміливої реалізації амбіційних реформ, спрямованих на підвищення її ефективності та впливу. Також країна повинна «внести інновації у свій шлях до зростання», розробивши міжвідомчу Стратегію розвитку науково-технологічної та інноваційної системи.

Також, на думку европейських експертів, українська наука має забезпечувати переваги та вигоди для суспільства та економіки. Потрібно терміново ухвалити необхідні для визначення пріоритетних завдань України в науково-технологічному та інноваційному секторі рішення. Їх вироблення має спиратися на передовий світовий досвід.

«Установи, принципи фінансування та процедури функціонування у науково-технологічному й інноваційному секторі потребують докорінної інституціональної перебудови», - йдеться у звіті.

Серед іншого европейці рекомендують Україні упевнено рухатися на шляху інтернаціоналізації та відкриття світові її науково-технологічної та інноваційної системи.

«Уряд та академічне й інноваційне співтовариство зобов’язані взяти на себе відповідальність та інформувати суспільство про розпочаті реформи науково-технологічної та інноваційної системи та їхні позитивні результати для країни», - наголошують експерти.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, ключові меседжі європейських експертів дають важливий аргумент у полеміці з тими людьми в системі української влади, які не розуміють значення науки і розцінюють її як витратну сферу, де можна проводити чергові бюджетні скорочення.

У Міністерстві освіти також зазначили, що звіт про результати аудиту науково-інноваційної системи України з використанням інструментів програми «Горизонт-2020» має на меті допомогти Україні покращити свою діяльність в області наукових досліджень і інновацій. Рекомендації були розроблені групою експертів та посадових осіб високого рівня з восьми держав-членів ЄС, на прохання Міністерства освіти і науки України.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗІ ЗВІТОМ

Освіта.ua
20.12.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
RENE
Так ніби ми цього самі не знаємо? Аж необхідно, щоб Європейські експерти провели аудит?
Nedolya
Для RENE: Це не простий аудит і рекомендації є обов’язковими для виконання, щоб приймали в Європі очільників освіти та науки. Тому будуть виконувати, це не нас з Вами слухати, хоча про це вже говоримо років 10 - 15. Гадаю що виконання буде під європейським "тиском", вибачте, рекомендаціями.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!