Президента просять зберегти стипендії

Освітянська профспілка вимагає від президента Порошенка застосувати право вето на закон № 5130

Президента просять зберегти стипендії

Профспілка працівників освіти і науки підтримала вимоги студентських організацій щодо накладення вето президента на законопроект № 5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким звужено права студентів на стипендіальне забезпечення.

У профспілці повідомляють, що студентська акція непокори розпочалась з ініціативи профкомів студентів та працівників вищих навчальних закладів Одеської області, що відбулась у формі флешмобу, вуличної ходи та прес-конференції. За інформацією профспілки, до одеських ВНЗ долучилися інші регіони країни та столиця України.

«Бюро президії Профспілки працівників освіти і науки України підтримало молодіжну ініціативу і акцію протесту «Врятуємо освіту – № 5130 ВЕТО» щодо недопущення звуження обсягу прав студентів на стипендіальне забезпечення та обмеження трудових і соціально-економічних прав членів профспілки», - йдеться у повідомленні.

Також у Профспілці повідомили про спрямування звернення до президента Порошенка з вимогою застосувати право вето при підписанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130.

Як відомо, наприкінці листопада у Міністерстві освіти презентували нову модель виплати стипендій, яку планується впровадити з 2017 року.

Пізніше була оприлюднена позиція Міністерства фінансів з зазначеного питання. Зокрема, у фінансовому відомстві вважають, що в країні мають бути збережені соціальні стипендії для студентів вищих навчальних закладів, яким необхідна матеріальна підтримка, а академічні стипендії мають отримувати лише ті, хто показує високі результати навчання.

Освіта.ua
14.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТАРАС
Дураки. Шатун. В 5130 стипендії займають до 1%. Студентів використовують.
lubow
напевне за рахунок стипендій влада закриє дірки в бюджеті?Для всіх сімей.де є сьогодні молодь -пролематично здобувати освіту-що на бюджеті.що по контракту.В нинішніх умовах при мізерних зарплатах,галопуючих цінах- отримувати освіту складно.
Надія
А хто отримує високі бали? Це діти викладачів або "мажорів". Знову закон "під себе".
Тетяна
Для студента педуніверситету. Я маю двох дітей студентів: син навчається на контракті, а дочка на бюджеті, тому доводиться економити на всьому, щоб і дітей вивчити, і щось на харчі щоб залишилося. А працювати і якісно вчитися дуже важко. Тому в нинішніх умовах позбавляти студентів стипендій - це дуже необдуманий крок. Ми все запозичуємо в когось, а не зважаємо на те, що живемо, як злидні.
Студент педуніверситету
Для Тетяна: Згоден з вами- все правильно кажете. Саме цікаво, що ця проблема назріває кожного року-чи платити стипендію чи ні. Не можуть вже прийняти закон раз і назавжди і не змінювати його- стипендію отримають 66% студентів кожної спеціальності , в яких середній бал 4,0 (без пільговиків) + 10% пільговиків (тобто 75% студентів мають отримати стипендії), і поставити на цьому жирну крапку і не піднімати більше це питання зовсім.
Коментувати
Володимир Мініч
Студенти - не бидло, мовчати не будуть. Забирають останні копійки. Рука не відсохне?
Тетяна
Краще б депутати собі зарплати урізали, бо з такими статками, можна обійтися і без них.
Студент педуніверситету
Для Тетяна: Без стипендії студенту буде прожити фактично не можливо- я спеціально вступив на стипендію, бо мої батьки не дуже багаті.
Коментувати
Студент педуніверситету
Це добре, що передали.Можливо президент піде на поступки, і накладе вето на цей законопроект. Кожний рік ці розмовми. Скільки депутати ще будуть знущатися. Краще собі зарплату скоротять.