Прем’єр: стипендії отримають ті, хто краще навчається

За словами прем’єра, студенти, які навчаються краще, мають отримувати більшу стипендію

Прем’єр: стипендії отримають ті, хто краще навчається

Ті студенти вищих навчальних закладів, хто навчається краще, мають отримувати більшу стипендію. На цьому наголосив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі зі студентами та викладачами Буковинського державного медичного університету.

«Наша пропозиція полягає у тому, щоби академічні стипендії були справедливо розподілені за участю студентського самоврядування», - зазначив Гройсман.

За його словами, Кабінет Міністрів передбачив збільшення стипендій. Зокрема, ті студенти, хто отримував 800 грн, будуть отримувати не менше 1100, відмінник буде отримувати 1600 грн, а студенти вузьких спеціальностей, наприклад, інженери, будуть отримувати трохи більше 2 тисяч грн.

Він також зазначив, що загальний обсяг видатків на стипендії у проекті бюджету на 2017 рік дорівнює майже 6 млрд грн, а стипендіальний фонд на 2017 рік в цілому буде збільшено майже на 580 млн.

Говорячи про те, який відсоток студентів будуть охоплені стипендіями, він зазначив, що є різні підходи.

«Якщо ми будемо платити стипендію просто за навчання - це один підхід, якщо за успіхи у навчанні - це інший. І, звісно, ми маємо підтримати незахищених або стипендії соціального характеру. Моя думка - ті, хто навчається краще, мають отримувати більше», - зауважив прем’єр.

Освіта.ua
14.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
евгения
Руководством ВУЗов дана четках установка для преподавателей ВУЗов. Студентов "валить" при сдачи экзаменов. 5 ка должна быть одна, четвером - две, а остальные тройки. Степендии платить просто нечем!
Стандарт
Для евгения: Та невже так важко зрозуміти елементарні речі? При рейтинговому нарахуванні стипендії роль оцінки, яку отримали студенти при здачі екзамену буде зовсім інша. Якщо раніше для отримання стипендії потрібно було набрати за сесію середній бал не менше "4", то при рейтинговому оцінюванні це відміняється. І якщо раніше викладач "зрізав" хороші оцінки і "посадив" всю групу на бал менше за "4" то тепер це не страшно. Основне, щоб Ви зі своїми оцінками ввійшли в 43% кращих. Може бути, що у Вас середній бал за підсумками сесії 3,85, але Ви входите у 43% кращих, стипендію Ви отримаєте. При будь-яких варіантах отримання оцінок ЗАВЖДИ знайдеться 43% кращих.
Коментувати
Накипелов
Якщо ми будемо платити зарплату народним депутатам просто за кнопокодавство чи прогулювання сесій - це один підхід, якщо за успіхи у законотворчій діяльності - це інший. І, звісно, ми маємо обкласти їх податком для підтримки незахищених або стипендій соціального характеру. Моя думка - ті чиновники, хто реально працює, мають отримувати більше, всіх інших потрібно перевести на громадські засади.
володимир
Уряд знайшов ще одну статтю з якої можна латати свої дирки, адже я дуже сумніваюсь що ці гроші підуть на підвищення стипендій.
pasufik
У нас спаплюжено призначення стипендії. Ті, хто вчиться на відмінно повинні відзначатися стипендією, яка має бути не нижчою мінімальної зарплати. Ті, що виконують навчальну програму, але є матеріально не захищені повинні звертатися у соціальну службу і отримувати від суспільства матеріальну допомогу(якщо вони не на платному навчанні). Чому ми вважаємо, що тому хто вчиться суспільство щось винне? Скільки молоді вчиться заочно і потім стають не менш успішними людьми. Мені здається, що у питанні стипендій більше політиканства, ніж реальної проблеми.
Марія
Моя дитина якось зовсім випадково здає екзамени на 73 бали (74 -"четвірка"), 88 балів (90 - "пять"). А от англійську - тільки 58 балів (60 трійка). І перездача, стипендія .......
Anna
Для Марія: не знаю, у нас преподаватели наоборот всегда накинут 1-2 балла если не хватает до четверки или до пятерки.
Либо работа, либо учёба
Для Марія: Не может Ваш ребёнок "абсолютно случайно" получить 58 баллов. Это значит, что Ваш ребёнок либо работал(а),но не училась, либо влюбился(ась), но не учился(ась), лиюл забил(а) на всё но не учился(ась). Даже те,кому плохо даётся иностранный при регулярной РАБОТЕ над заданиями преподавателя способны сдать его на 60 баллов и выше...
Марія
Для Anna: Щоб було 60 балів і вище 150 доларів
Коментувати
Марія
І які тепер будуть розцінки за екзамени? У скільки разів зростуть?
Володимир Мініч
Маніпулюючи поняттями і словами, уряд просто хоче скорочувати поступово видатки на стипендію. При нашому рівні життя для відсотків 80-90 студентів, які отримують стипендію(академічну), вона і є за своєю суттю соціальною. Саме цей відсоток студентів і виживає за неї певний період. Решту дають батьки, в яких самих кишені напівпорожні. Рівень доходів критично низький. Високі гасла - це добре. Але ми не в Європі, і не скоро там будемо. Ясн, що діти чиновників прицьому ніяк не постраждають. З їхніми то деклараціями! Куди ми котимося? А може нас спеціально туди заганяють?
Пахота Оксана
Для Володимир Мініч: Я цiлком згодна, сама студентка 1 курсу. Знаю як це жити на одну лише стипендiю.
мати студента
Для Володимир Мініч: погоджуюся з вами на всі 100%. Скільки ще народу труни носити, щоб скінчився цей геноцид і нас припинили вважати за бидло?!
хочу знати
Якби вони самі вчилися чесно у ВНЗ, то тоді б самі розуміли поняття "відмінник" "невідмінниК", що таке успіхи у навчанні .
Коментувати