Студенти КНУ не навчатимуться по суботах

В університеті відмовились від ідеї навчання по суботах та продовження зимових канікул

Студенти КНУ не навчатимуться по суботах

Студенти Київського національного університету ім. Шевченка домоглися відміни скорочення семестру та наближення сесії. Про це, з посиланням на офіційний сайт КНУ, повідомляє Українська правда. Життя.

"Графік навчального процесу в першому семестрі 2016-2017 року залишається без змін", – йдеться у повідомленні.

Теоретичне навчання в університеті триватиме до 28 грудня 2016 року, зимова екзаменаційна сесія з 10 до 27 січня 2017 року, а зимові канікули з 29 грудня до 09 січня та з 28 січня до 12 лютого 2017 року.

Другий семестр навчального року розпочнеться 13 лютого та триватиме до 11 червня.

Літня екзаменаційна сесія буде проведена з 12 до 30 червня 2017 року.

Як відомо, у четвер 24 листопада, студенти КНУ вийшли на акцію протесту проти впровадження нового навчального плану, який передбачав навчання по суботах, зимові канікули протягом двох місяців та відсутність весняних канікул.

Крім того, студенти наголошували на погане опалення приміщень Інститутів фізики та біології КНУ.

Освіта.ua
25.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergiy
Правильно зробили. Вони хочуть здобувати кар,єру із знаннями. Навчальний план розрахований на кількість кредитів, тобто годин. Години для самостійної роботи студентів (курсові , підготовка до занять і т д) передбачають що в студентів є вільні суботи. Якщо по суботах вчаться то студентам треба працювати розумово по на 4 -5 год більше на день, а коли відпочивати, можливості організму обмежені. Керівники МОН і ВУЗів не хочуть вирішувати ці проблеми. Їм легше економити ресурси, А потім в результаті економії коштів виписати собі премії ( там десятки, якщо не сотні, тисяч гр. на особу, подивіться декларації виплат ректорів). В результаті такої оптимізації, українські роботодавці не дуже довіряють нашим дипломам. Коли ми вчились в поганих радянських вузах то нам казали, що розклад і навчальний план це святе. Якщо керівництво не може вирішувати проблеми то тоді в відставку і на пенсію. А так розмови криза, не фінансують, ніхто з керівників ВУЗів погано не живе, чи може хтось із колишніх міністрів МОН просить...
Nedolya
Для Sergiy: Не переймайтеся кредитами, їх видумали, щоб уніфікувати кількість часу, витраченого на курс і порахувати це при переведенні студентів до університетів іших країн. Тут справа в іншому 1. студенти з різних міст країни не зможуть їздити додому, якщо навчатися у суботу. 2. КНУ "надірвався" і допомогли йому цьому в МОНУ - не можна брати на навчання велику кількість студентів, якщо виш не спроможний їх забезпечити. Всі ці гонки за кількістю не привели до якості. А система відбору за вибором студента призвела до протилежних результатів: виш не в змозі, а йому дають все більше. 3. Це ще раз показує, що ліцензійні об’єми завищені і їх потрібно переглянути, особливо для великих університетів. Гадаю, що цей випадок МОНУ потрібно проаналізувати, хоча існує сумнів про таку здатність. Наступним випадком може стати фінансовий крах провідних університетів. Бо що занадто, то не здраво. І це цілком серйозно.
Коментувати
Катя
Намітингувались на свою голову! Якщо не одне то інше. Так, як хочуть студенти все рівно не буде. Виступали про ненормованого графіку, а отримали відсутність стипендії. Бідні дітки(((