За квотами в вузи України вступили 153 кримчанина

Завдяки спрощеній процедурі вступу абітурієнти з Криму стають студентами вишів України

За квотами в вузи України вступили 153 кримчанина

До вищих навчальних закладів материкової України через освітні центри «Крим - Україна» вступили 153 абітурієнти із анексованих Криму і Севастополя.

Такі дані в ранковому ефірі радіо «Крим. Реалії» озвучила завідувач сектором Департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович.

За її словами, кількість кримчан, які вступили на загальних підставах, набагато більша, проте жителі Криму не завжди під час вступу вказували свою кримську прописку через ризик виникнення проблем на анексованому півострові.

«Не всі при вступі показували свою прописку. За неофіційними даними, кримчани ставили тимчасову прописку - батькам потрібно повертатися до Криму, і там могли виникати деякі проблеми», - сказала Кретович.

Нагадаємо, що в 2016 році абітурієнти з анексованого Криму отримали нові можливості для вступу до вузів на материковій Україні. Замість здачі тестів жителям півострова запропонували атестуватися на базі освітніх центрів «Крим - Україна», що діють в 12 вузах. Пункти працюють в Києві і обласних центрах: Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Херсоні та Миколаєві.

За новою програмою, навіть ті кримчани, які не навчалися дистанційно або на екстернаті, можуть вступити в українські вузи за спрощеною процедурою. Для вступу складання зовнішнього незалежного оцінювання не обов'язкове.

Таврійський національний університет (ТНУ) імені Вернадського з 2016 року працює на материковій частині України. На базі університету створено один із 12 освітніх центрів «Крим - Україна», де кримські абітурієнти можуть отримувати українську освіту без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Навчальний рік в університеті розпочався 26 вересня з урочистого відкриття в стінах Міністерства освіти.

Освіта.ua
28.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ОХ
Cкільки можна займатися дурницями? То з криму, з лугандонії й даунбасу, то чорнобильці й шахтарі і тд. всі поступають за квотами. А як має поступити звичайна дитина? Хто заслуговує на підтримку повинен її отримати, а не квоти. Поступають за квотами без знань, займають чуже місце, а потім успішно вилітають. А дитина з знаннями, якщо батьки мають гроші йде на контракт, а не мають - то куди небуть. ВСТУП ТІЛЬКИ ПО РЕЗУЛЬТАТАХ ЗНО. Цікаво а з МОНу взагалі хтось оце, що тут пишуть читає?
Накипелов
У недореспубліках Лугандонії все свої міністерства освіти створили. Перейшли на 5-бальну систему та 100% забезпечили всі школи російськими підручниками (хз в білих камазах везли разом із снарядами для "градів"?). А нас вміють лише рахувати кримчан, які вступили в Українські вузи... З такою владою, яка замість того, щоб вийти першими на захист Української держави, користується ситуацією і набиває власні кишені, повернення Криму і Донбасу ми будемо чекати тисячоліттями...