Випускники-медики самі обиратимуть місце роботи

Рада прийняла закон, що дозволяє випускникам обирати місце працевлаштування

Випускники-медики самі обиратимуть місце роботи

Рада прийняла закон, який дозволяє випускникам-медикам самим обирати місце працевлаштування. За відповідний законопроект про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників проголосувало 236 депутатів.

За словами першого заступника голови Комітету з питань освіти та науки Олександра Співаковського, метою прийняття цього законопроекту є приведення законодавчих та інших нормативних актів у відповідність з нормами Конституції України в частині забезпечення конституційних прав громадян на працю, а також норм щодо заборони примусової праці.

"Ми вперше повинні поставити крапку в існуванні примусової праці в Україні. Це норма існує ще з часів радянської влади. Децентралізація має відбуватися так, щоб місцева влада йшла в медичний університет і домовлялася з студентами, давала житло, заробітню плату, щоб вони там працювали. Але запитання, чи ви віддасте свою дитину лікарю, який працює за примусом? Такого вже давно не існує. Тому давайте поставимо крапку в примусовому відпрацюванні студентами", – сказав Співаковський.

Освіта.ua
06.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Для Тетяна: Не на тот сайт вы зашли, что бы пожаловаться на жизнь медиков, тут в основном учителя сидят, учитель не поймёт медика и наоборот. Я сколько слежу за новостями образования (у меня два сына), только какой то закон, или даже новость, что добавить зарплату должны, столько негатива, столько слёз и столько слов о трудной жизни учителей, как будто у нас в стране другим бюджетникам живётся лучше. Да и не только бюджетникам. Старший сын заканчивает в этом году учёбу, после 6 лет университета, по специальности работу найти сложно, кто тебя поставит инженером, сказали в основном идёшь работать с нуля, на ту специальность, на которую после ПТУ берут.
Геннадий
Ну и в чём тогда смысл бюджетных мест? будут теперь все бюджетники скитаться в поисках работы вместе с контрактниками....
Anna
Для Геннадий: все специальности кроме мед так и делают
Коментувати
Тетяна
Коментаторів нижче послухати-так лікарі не люди.Мало того,що ми вчимось як прокляті, що таке навчання забирає весь вільний час і ми по суті 6 років не маємо нічого,ні особистого життя ні відпочинку,щоб добре вчитись,все знати і не калічити людей,які тут нас за роботів мають.Якщо тей же бухгалтер,який вчився на бюджеті має право влаштуватись в приватну фірму,то чому ж лікар не має такого права?...Нехай тоді люди всіх професій відпрацьовують в держустановах,бо держава ж витрачала гроші на їх навчання...загалом ми теж люди!!! Ми теж повинні мати право вибору.І цей закон найрозумніше,що депутати прийняли в сфері охорони праці за останній час.
Татьяна
Для Тетяна: Чому ж 6 років, а інтернатура - 1,5- 3 роки Всього 9 років, якщо хірургічна спеціальність, а потім зарплата 1500 гривень, менша ніж у медичної сестри, що має індексацію. Романтика!
Валентина Алёхина
Для Тетяна: Щоб бути гарним спеціалістом у будь-якій галузі, потрібно гарно вчитись і весь свій вільний час витрачати на навчання!!!!!!! Я працюючи вже 26 років і весь свій вільний час витрачаю на навчання! Невже вчитель менше працює ніж лікар? У будь-якій професії людина має право на повагу і право на гарні умови праці. За цим вільним вибором сільська місцевість та невеличкі міста, державні лікарні повинні залишитись без спеціалістів? То до кого ж будуть звертатись за допомогою, наприклад, пенсіонери, у яких не вистачає грошей навіть на сплату комунальних послуг? І для чого тоді держава повинна вкладати гроші у безкоштовне навчання з наших податків, якщо їх неможливо повернути хоча б у вигляді безкоштовних послуг на відвідування терапевта чи педіатра? Не з того почали реформувати!
Викладач
Для Валентина Алёхина: Шановна Валентино, а Ви викладаєте у сільській місцевості, і чи поїхали б викладати у село, якщо був би вибір?
Коментувати
викладач
Результати тогорічної відміни відпрацювання випускників ми вже сьогодні можемо спостерігати. Відділи освіти і педагогічні ВНЗ просто ЗАСИПАНІ вимогами від сільских шкіл та навіть райцентрів дати їм хоча б будь-якого вчителя. Погоджуються навіть на студентів 3-4 курсу, аби тільки відповідного профілю, щоб хоч якось "закрити" дірки по штату. І це результат лише одного року! Тепер та ж сама ситуація буде і з лікарями.
Ольга
Для викладач: Дозвольте не погодитися! Конституція гарантує людині вільний вибір місця проживаня, а такаж гарантує безкоштовне одержання вищої освіти. Так що вимога відпрацювання - це пряме порушення Конституції. Проконсультуйтеся з юристами!
Anna
Для викладач: так пускай сельские школы создадут нормальные условия жизни в их глубинке прежде чем просить учителя к ним приехать. Насильно отправлять людей работать нарушение закона.
Коментувати
Валентина Алёхина
Тоді і вчителям давайте житло! І за іншими спеціальностями теж хочуть свій куточок мати! Та де ж стільки квартир набрати і, головне, за чий рахунок???
Anna
Для Валентина Алёхина: какие квартиры?) Дай бог может халупку какую в селе найдут и скажут идите к нам работать за 1.5к В принципе для медиков сейчас сделали тоже что всегда было на других специальностях. В итоге этот закон приведет к тому что в глубинке катастрофически не будет хватать медиков , вот и все.
Валентина Алёхина
Для Anna: Так не я ж обещаю дать жильё!?
Коментувати
Антон
Поздравляю. Вся система здравоохранения на хрен похоронена. Забудьте. Даже жалкого подобия врачей и медицины за пределами киева и областных центров существовать больше не может
ірина
Для Антон: Ура! Найрозумніший закон за весь період часу. Вчителі і лікарі не раби, щоб держава свою неспроможність забезпечити достойний рівень життя прикривала чужими долями. Адже відпрацьовувати на село їхали найбільш незахищені, ті, в кого немає "руки", владних тата і мами. Переконалась на власному прикладі, коли місця в райцентрі знайшлись для доньок і невісток потрібних людей, які ледве з трійки на трійку переповзали, а випускникам з червоними дипломами пропонували декретні місця в забитому селі. А тепер, надіюсь, моя дитина-медик, яка навчається на бюджеті, може сама вибирати свою долю.
Коментувати