В МОН готують перелік професій державного значення

У Міністерстві освіти і науки відбулась міжвідомча нарада щодо важливих для держави професій

В МОН готують перелік професій державного значення

У Міністерстві освіти і науки відбулась міжвідомча нарада, в ході якої були обговорені пропозиції щодо переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими буде здійснюватися за кошти державного бюджету.

«Наше спільне завдання виокремити ті професії, підготовка за якими буде здійснюватися за цільовою програмою з бюджету. Йдеться про професії, за якими готуються робітничі кадри для потреб держави, або ті, які потрібні не тільки в окремому регіоні, а всій країні», - зауважив заступник міністра Павло Хобзей.

Він також нагадав, що у 2016 році було змінено порядок фінансування на підготовку з робітничих професій у професійно-технічних закладах, зокрема, їх забезпечення здійснюється з місцевих бюджетів. Бюджети невеликих міст зазнали значного навантаження, а ПТНЗ, що розташовані в них, не отримують належного фінансування.

Наступного року планується, що професійно-технічні заклади будуть утримуватися за рахунок бюджетів областей та міст – обласних центрів. Окрім того, буде визначено перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюватиметься за кошти державного бюджету. Наразі проект переліку таких професій з урахуванням пропозицій міністерств, роботодавців, профспілок підготувало Міністерство освіти і науки України.

МОН направило на погодження всім заінтересованим органам виконавчої влади та соціальним партнерам проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету». За пропозицією Міністерства проект переліку складається з 24 професій загальнодержавного значення. Під час підготовки проекту було враховано аналіз пропозицій роботодавців, а також перелік тих професій, що мають найбільшу кількість вакансій станом на 1 квітня 2016 року.

За підсумками наради було прийнято рішення доопрацювати проект постанови з урахуванням пріоритетності та перспективності професій для економіки України та подати його на розгляд Кабінетові Міністрів України в установленому порядку.

Освіта.ua
23.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий
То биш, учителя, программисты, военные нашему государству ненужны. Бджоляр, виноградарь, ну естественно - мы же аграрная страна.
Друзілла Галицька
Для Юрий: читайте уважно. мова йде про профтехосвіту (робітничі спеціальності).
Коментувати
Yana Ivasenko
Виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції - професія "Живописець" - ось такі тепер замовлення у держави! Цікаво, я художники знають, що виробляють неметалеву мінеральну продукцію?
Геннадий
http://profapk.org.ua/uploadfiles/fckeditor/%D0%9F%D0%A2%D0%A31.pdf
Кузьміч
Огласите весь список, пожалуйста. Огласите весь список, пожалуйста. Огласите весь список, пожалуйста. Огласите весь список, пожалуйста. Огласите весь список, пожалуйста.
Юрій
Да, ну. Професія "Ювелір" входить до загальнодержавних потреб, а "маляр", або "муляр" - не. Гнати вас всіх звідти треба. Йолопи.
Сергійович
Для Юрій: і скільки ж навчальних закладів в Україні готують професію "ювелір"? Поцікавтесь. Разом з тим взнаєте про ціну отримання такої професії. Буде що розповісти знайомим. Хоча я також погоджуюсь з тим, що таку професію в обовязкову державну враховувати - це вже занадто.
ТАТА
Для Сергійович: Каждому, у власти стоящему, нужен свой ювелир! Кто будет делать золотые батоны?
Коментувати