У регіонах створені ради професійно-технічної освіти

У Міносвіти відбулась Всеукраїнська нарада з питань професійно-технічної освіти

У регіонах створені ради професійно-технічної освіти

21 вересня 2016 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея відбулась Всеукраїнська нарада з питань професійно-технічної освіти за участю представників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Учасники наради обговорили питання фінансування професійно-технічних навчальних закладів, розроблення регіональних планів розвитку професійно-технічної освіти, формування регіонального замовлення на підготовку кадрів у ПТНЗ, удосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів тощо.

За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, у рамках децентралізації влади в Україні головним є забезпечення конституційного права осіб на професійну освіту в будь-якому регіоні.

З метою формування регіонального замовлення та оптимальної мережі професійно-технічних навчальних закладів у регіонах зараз створюються ради професійно-технічної освіти.

Микола Кучинський, директор департаменту професійної освіти МОН поінформував, що станом на 20 серпня 2016 року такі ради створені та працюють у 20 областях та столиці. Також затверджено регіональне замовлення на підготовку кадрів у 2016/17 навчальному році в професійно-технічних навчальних закладах у 22 областях та Києві.

Для визначення шляхів взаємодії органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади та громадських організацій Міністерством освіти і науки підготовлено проект розпорядження КМУ «Про схвалення методичних рекомендацій щодо формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, фахівців», який направлено на погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Освіта.ua
22.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
зінгер
Бідолашні керівники департаментів не знають як без ради професійної освіти управляти закладами. Чергова пострадянська мулька, аби уникнути відповідальності за необхідні до прийняття рішення. А вони очевидні, існуюча система профтехосвіти не витримує критики і є звичайною кормушкою для чиновників від освіти. Потрібні виробничо -навчальні комплекси, професійний відбір, а не марнотратне витрачання державного бюджету на псевдонавчання після якого 70% випускників не приймають на роботу по причині невідповідності професії. МОН! Перестань брехати, що ти потрібне, бо без тебе підприємці самі давно б вже налагодили підготовку кадрів для своїх потреб набагато краще і професійніше!