Osvita.ua Вища освіта Виші мають бути більш прозорими, - міністр
Виші мають бути більш прозорими, - міністр

Найпрозорішим навчальним закладом України визначено Києво-Могилянську академію

Виші мають бути більш прозорими, - міністр

Серед університетів, що зайняли низькі місця у рейтингу прозорості, є виші з ТОП-20 ВНЗ, які збільшили обсяг свого держзамовлення завдяки принципу “місце йде за вступником”, що може підривати довіру абітурієнтів до обраних ними вишів. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час обговорення “Рейтингу прозорості університетів 2016”, підготовленого аналітичним центром CEDOS.

“Ми спробували порівняти рейтинг університетів, що змогли збільшити своє держзамовлення завдяки цьогорічній системі вступу, з рейтингом прозорості. Що таке збільшення держзамовлення? Це означає, що вступники з найвищими балами ЗНО мають довіру до обраного вищого навчального закладу. Система вступу цього року дала змогу вищим навчальним закладам збільшити держзамовлення на 25 %. Але ми бачимо, що ті, хто зміг це зробити, за рейтингом прозорості мають 39 місце, 69, є навіть 125 місце”, - підкреслила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що результати дослідження мають стати серйозним предметом розгляду у вищих навчальних закладах, вони мають знайти спосіб повернутися обличчям до суспільства і надати йому повністю всю інформацію про себе. Також вона наголосила, що фінансова звітність університетів є вимогою Закону “Про вищу освіту” і не оприлюднюючи ці звіти університети фактично порушують закон.

“Рейтинг прозорості університетів 2016” був підготовлений аналітичним центром CEDOS протягом лютого - липня 2016 року на основі контент-аналізу інформації, оприлюдненої на офіційних сайтах університетів, їхніх факультетів та кафедр.

Дослідження охопило майже всі державні виші - 186 вищих навчальних закладів, в яких навчається 1,25 млн студентів, тобто понад 91 % усіх студентів вищих навчальних закладів.

За результатами рейтингу, найпрозорішим навчальним закладом України визначено Національний університет „Києво-Могилянська академія”.

Друге місце посів Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, третє - Національний університет біоресурсів і природокористування.

Четверту і п'яту сходинки отримали Прикарпатський національний університет ім. Стефаника та Уманський державний педагогічний університет ім. Тичини.

Шосте місце посів Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського. Сьоме - Національний університет “Львівська політехніка”.

Восьме і дев'яте місця отримали Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка та Київський національний університет ім. Шевченка. Замикає ТОП-10 найбільш прозорих вишів країни Уманський національний університет садівництва.

Рейтинг прозорості університетів

Освіта.ua
14.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
А які результати показав би сайт самого МОН та тією самою методикою?
Бодя
Галімі університети з програмами що відстали десь на 10 років... А решта то взагалі ппц...
Юрій
А ще потрібно відмінити всі пільги, особливо за проходження підготовчих курсів. Чому дитина із Мухосранська не може поступити в університет в Київ, бо не відвідувала курси, а киянин за символичну платню купує 10 баллів. Де прозорість. Про дітей шахтарів я вже мовчу.... Але виші не підуть на відміну балів. бо хто тоді буде на курсах вчитися.
как вариант
Для Юрій: ЭТО пытался отменить Квит. ДА ректорский корпус сильнее. ДА и КТО откажется от дармовых денег. Так что ЭТОГО никто не сделает, поскольку деньги не пахнут
Юрій
Так тогда не нужно говорить высоких речей о прозорости и прочем
Коментувати
Випускниця
Потрібно зобов’язати виші ,щоб вони забезпечували своїх студентів можливістю проходження практики по спеціальності на реальних державних (чи приватних) підприємствах, а не вимагали від дітей довідку про проходження практики, добуту хтозна - де і хтозна - яким чином. Якщо є держзамовлення, то повинні бути і підприємства, які цих спеціалістів замовляли.
людина
То, что "мысце йде за випускником", может быть, и правильно, но рейтинг школ показывает огромнейшую разницу знаний выпускников школ Украины. И почему перед детьми необластных городов должны закрываться двери вузов только из-за того, что их учителя не дотягивают до своих коллег, которые работают в Киеве, Львове и т. д.?
как вариант
Для людина: а головой ТКО думать будет? Это Учителя не дотягивают, или в чём-то другом проблема? Господи, как достали вот такие близорукие. По самое немогу
людина
Конечно, учителя, которые, будучи самими грамотными членами общества, всегда и во всем соглашаются со своими работодателями. Это безмолвные и апатичные учителя достали, ведь открывают тому, кто стучит. И кто хочет, тот ищет возможность, а заробитчанин всегда ищет причину.
Anna
Для людина: то есть человек с баллом 180 из Киева должен не получить место а человек с баллом 160 из области получить только потому что в целом в областях учителя учат хуже?? С какой стати вообще??
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!