У Броварах відкрили навчальний центр

Центр створено завдяки співпраці Міністерства освіти та науки та Швейцарського бюро співробітництва

У Броварах відкрили навчальний центр

6 вересня 2016 року в професійно-технічному навчальному закладі «Броварський професійний ліцей» відбулось відкриття нового міжрегіонального навчально-практичного центру з підготовки фахівців у сфері санітарних технологій. У Міністерстві освіти повідомили, що Центр створено завдяки співпраці відомства та Швейцарського бюро співробітництва, а також швейцарської компанії Geberit International Sales AG.

«Для якісного навчання кваліфікованого робітника необхідні три компоненти: по-перше – майстри, які знаються на новітніх технологіях, по-друге – сучасне устаткування, на якому будуть навчатися учні. По-третє – розхідні матеріали, що будуть використовуватися під час навчання. І все це ми маємо завдяки українсько-швейцарському проекту державно-приватного партнерства», - зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Він також повідомив, що такі центри створено в Рівненській Чернігівській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях.

«Понад 2 млн грн вкладено в кожне з училищ на створення навчально-практичного центру. Подібні центри піднімуть престижність робітничої професії, адже готуватимуть якісних фахівців, які матимуть попит на ринку праці», - підкреслив Хобзей.

У свою чергу, директор Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Хольгер Тауш підкреслив важливість розвитку державно-приватного партнерства в професійній освіті та впровадження такого досвіду в Україні.

«Ми впроваджуємо в Україні модель партнерства з приватним сектором - компанією Geberit. Завдяки поєднанню фінансування від народу Швейцарії та приватної компанії досягається позитивний результат. У Швейцарії в цьому напрямку є досить багатий та успішний досвід, який можна адаптувати в українській професійній освіті», - наголосив Хольгер Тауш.

За словами директора ліцею Миколи Ладана, ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» єдиний навчальний заклад серед ПТНЗ Київської області, який здійснює підготовку за професією «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

У цьому закладі разом із здобуттям робітничої кваліфікації випускники мають можливість отримати повну загальну середню освіту.

Освіта.ua
06.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів