В Україні буде два види стипендій, - прем’єр

Володимир Гройсман запевняє, що студентські стипендії будуть неодмінно залишені

В Україні буде два види стипендій, - прем’єр

Прем’єр Володимир Гройсман запевняє, що студенти отримуватимуть стипендії. Про це він написав у своєму Facebook.

«Вкотре вражає те, що популісти готові перебрехати все, що тільки можна. Зі здивуванням дізнався, що деякі політики у деяких вузах сьогодні розповідали, що тепер ніби-то вже і стипендій не буде!», - наголосив Гройсман.

За його словами, стипендії будуть поділені на два рівня.

«Стипендії були, є і будуть. Причому навіть двох видів - академічні, які призначаються за успіхи у навчанні, і соціальні, які мають отримувати ті студенти, хто реально потребує державної підтримки. Ці стипендії будуть призначатись за чіткими критеріями», - повідомив прем’єр.

Освіта.ua
02.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
dyv
ldfnbgfcnbgtylbqgjecgtdftvjcnb-gjcrjhjnb-12,fkkmyfz-cbcntvf-[jnz-cvjnhz-rnj-rfrcjdtncrbtdhtvtyf-,skj-[jhjibcn--jnkbxybrlheujq-chtlyzrrfrjqdepytdjpmvb-,elengbnmjx`yjve-xnjrfp;lsf,bnehbtn-’njgbdyfz,jxrfytdf;yjrfrpyftnghtlvtn-[jnzyflt.cm-’njxnj-njlfcn-dccch-[jnm-erhfqyf,skfcfvjxbnftvjqcnhfyjq-fctqxfc-ytgjqv`i-ytk.ltq-ytyhfdjd-zytj,bnehbtyn-ldtajhvscnbgtylbtcnmto`djrcajhltdfyukbq-ghjcnjbynthtcyjchfdybdfnm-erhfqyecfyukbtq-pyfybtfyukbqcrjujevtyzgbcmvtysqyf5fyfhfpujdjhysqlfdytymrj-ythfpujdfhbdfk-yffyukbqcrjv-;tkf.-elfxb-dex`,t[jnzbnfrcelzgjvjtverjvtynfhb.-fyukbqcrbqpyf.[jhjij
Олег Грица
готуйтесь, що стипендію "не відмінять", але буде на рівні 4,5 (4,9)- 5,...
Марія
А для чого соціальні стипендії!????????? Стипендія повинна бути за навчання! А так звані малозабезпечені (ті що їхні батьки працюють неофіційно за зарплату десятки тисяч або за кордоном) і так отримують непогану допомогу соцзабесу. То тільки діти вчителів, які отримують ОФІЦІЙНУ зарплату 2 тис грн всіх допомог позбавлені.
Педагог
Усі види стипендій повинні вкладатися у квоту: 75%. Якщо соціальних стипендій багато, то відповідно треба "урізати" академічні стипендії, в іншому випадку прийдеться ВНЗ платити стипендії із позабюджетних коштів. Дуже хитро соціальні проблеми вирішуються за рахунок міністерства освіти.
Спасибі Гройсману
А навіщо взагалі ті стипендії. Скоро наступить економічне процвітання, так розповідає Гройсман, і ми отримаєм еуропейські зарплати і зможем відправити наших дітей в Сорбонну, все як на Майдані обіцяли. Тому ви там тримайтесь студенти, всього доброго і хорошого настрою
007
Читаем по поводу стипендий http://www.niknews.mk.ua/2016/09/02/v-vuzah-nachali-vyjasnjat-dannye-o-dohodah-roditelej-studentov/
Олег Грица
Для 007: імхо - Андрей Черных бавиться в політику. послідкуй що він робить і біля кого він.
Коментувати
людина
Знаю, що у ВНЗ Донецької обл. стипендії отримували ті, хто не мав жодної трійки під час сесії. Але деканати ще встановлюють ліміт-5о% бюджетників можуть її отримувати. Уявіть собі, яка боротьба розгортається в групах, щоб потрапити в цей ліміт. Тому дивно чути, що є університети, де стипендію отримують всі бюджетники.
Настя
За якими ще критеріями? Середній бал 5.0. чи ще крім цього ти маєш бути інвалідом і зайняти перше місце на олімпіаді? Що ще нового придумають?
Kate
Для Настя: середній бал "5" - і це ще не межа, можуть виставити як вимогу і всі дисципліни на "відмінно".
Anna
Для Kate: так средний балл 5 может получится только если по всем предметам 5. Иначе будет там 4.9 .
Kate
Для Anna: я просто не врахувала стобальної шкали оцінювання у попередньому своєму коментарі, у моєму університеті "відмінно" починається з 91 бала, а п’ятибальна шкала не використовується взагалі, тож і переводила за звичкою. Тому у мене "четвірку-83" можна перекрити "п’ятірками-100, 98, 96..." і мати середню оцінку "відмінно".
Коментувати
Антон
Чому буде? Вони і зараз є?. Навіщо ці гучні заяви, які не несуть ніякої нової інформації?
R
«Ці стипендії будуть призначатись за чіткими критеріями» - Критерії в студію!
Михаил
Для R: у 80 роки критерій стипендіі був- сесія без трійок- звичайна, всі 5-підвищена, одна четвірка, решту 5- друга підвищена. Нині критеріі інші- бальна система, то вона повинна бути аналогічною, наприклад, 90- 100-це максимум- підвищена ( все відмінно), 80- 89: друга підвищена, 70-89: звичайна мінімальна. Соціальноі стипендіі у вузах не повинно бути, це повинно бути на затратах міністерства соціальноі політики, а не на затратах вузів та міністерства освіти. Всі кошти, виділені на освіту з бюджету повинні йти на освіту- чи на стипендіі, чи на зарплату викладачам, вчителям. Це моя думка як свідомого платника податків і чесного. Не потрібно перекладати проблеми соціальноі політики на інші міністерства.
Мама
Полностью согласна.Стипендия при любом уровне доходов студентов-стимул к учебе.Не всех мотивируют долгосрочные перспективы.(На опыте своих детей) .Поддержка малообеспеченных граждан не входит в задачи министерства образования. Назначение стипендий не должно зависеть от решения комиссий или должностных лиц при нашем уровне коррупции-только результаты учебы.Не должно зависеть и от справок про доходы, очень многие работают без официального трудоустройства, имея высокие заработки и без проблем считаясь малообеспеченными.Студент должен иметь СВОИ деньги, которые зависят от результатов ЕГО учебы, а не от чиновника или возможностей родителей.
Мама
"Конституція України Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі." Не лишнее было-бы нашим "високопосадовцям" читать конституцию.А тем кто не знает законов, не показывает положительных результатов своей работы (судя по уровню жизни народа Украины это все правительство и депутаты)не платить заработную плату и прочие выплаты.Только тем, кто принесет справку о малообеспеченности или докажет эффективность своей работы(уровень жизни граждан достигнет уровня жизни...
Коментувати