Міносвіти виступає проти скасування стипендій

Лілія Гриневич заявляє, що не поділяє позицій міністерства фінансів про скасування студентських стипендій

Міносвіти виступає проти скасування стипендій

Міністерство освіти і науки вступає проти скасування стипендій. Про це, за інформацією Української правди. Життя, перед початком засідання Кабміну в середу заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Я можу сказати, ми не поділяємо позицій про скасування стипендій. Міністерство освіти і науки вважає, що стипендії повинні бути обов'язково", – зазначила вона.

Водночас вона розкритикувала кидок тортом студентами в заступника міністра фінансів.

"Кидати тортом – це не те, що не етично, це взагалі зневаження гідності іншої людини", – додала Гриневич.

Як відомо, у Міністерстві фінансів заявляють, що не мають наміру підтримувати ситуацію, коли 75% студентів отримують стипендію просто тому, що вони вчаться.

"Це неправильно, просто смішно – ми утримуємо всіх студентів за рахунок кращих. Тому ми будемо підтримувати кращих, а стипендіальний фонд мінятися не буде", – сказав заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Освіта.ua
31.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег Грица
готуйтесь, що стипендію "не відмінять", але буде на рівні 4,5 (4,9)- 5,...
Шиншилла
Все равно вся стипендия уходит на ксерокопии и оплату зачетов тем преподавателям, которые не хотят принимать зачеты в аудиториии, не хотят трудиться, особенно с заочниками.
007
Для Шиншилла: У заочников никогда стипендии не было
Коментувати
VVV
Сергій Марченко навчався в Академії державної податкової служби України, там, де ректором був хабарник Мельник. Йому смішно, що треба платити студентам стипендію, бо вони вчаться?
007
Для VVV: А академия гос. налоговой службы в советское время была техникумом, вот и имеем первые результаты реформы образования Украины на ярком примере.
Шиншилла
Для VVV: Надо было Марченко зеленкой из шприца угостить.
Коментувати
Аделіна
Не хочете платити стипендію , то назвіть її правильно матеріальна підтримка або соціальна допомога студентам , прожитковий мінімум, який повинен отримати студент. Для того щоб вчитися , а не думати , де заробити на кусок хліба і як виживати, чим заплатити за гуртожиток, за що купити зошити та підручники. Бо вижити в сучасних умовах студенту дуже тяжко та нереально без підтримки батьків. Чому за кордоном у багатьох країнах освіта безкоштовна??? Бо країна зацікавлена в освідченій молоді та спеціалістах, які будуть піднімати добробут цієї країни. А в нас що роблять??? Наше міністерство фінансів замість того, щоб думати, де взяти кошти, щоб захистити своїх студентів, майбутнє країни, як здерти шкуру із студентів та їх батьків... А кращим платіть ще й стипендію в додачу .
Настя
Для Аделіна: НАСТУПНИЙ РАЗ БУДЕ ГРАНАТА, А НЕ ТОРТ.ВСЕ УЖЕ ДОСТАЛО.
Олег Грица
Для Настя: "не перегибайте!"
Настя
Треба вчити бидло.
Коментувати
Олег Грица
кидок тортом - це в порівнянні з кидком гранати в студентів зі скасування стипендій як маленькі пустощі і попередження. думайте з чим граєтесь. я за цих активістів. і на їх місці спробував б попасти в лице.
ТАРАС
Для Олег Грица: Про суть говори, а сидиш тут і тарабаниш, що тебе витирають.
Настя
НАСТУПНИЙ РАЗ БУДЕ ГРАНАТА, А НЕ ТОРТ.ВСЕ УЖЕ ДОСТАЛО.
Олег Грица
Для Настя: "не перегибайте!"
Коментувати
Крик душі
Навіщо платити стипендії студентам педвузів, якщо випускники масово не бажають працювати у школах за спеціальністю, залишається дуже багато незаповнених вакансій на початок навчального року (математика, фізика, іноземна, хімія)? Державі потрібні спеціалісти, яких вона вивчила за свій кошт, а ті відмовляються працювати вчителями. Тому навіщо даремно витрачати державі кошти на стипендії??? Отже, знову слід відновити відпрацювання молодими спеціалістами певного терміну за фахом, аби не втратити диплом (або ж при небажанні працювати компенсувати державі витрати на навчання)
VVV
Для Крик душі: Державі треба справедливо оцінювати працю вчителя, тоді і конкурс буде при вступі в педвуз, і випускники масово забажають працювати у школах за спеціальністю.
Anna
Для Крик душі: на самом деле не только учителя не работают по специальности и забирать стипендию у всех студентов пед вузов не правильно
Катерина
Тогда я не понимаю, зачем идти учиться на учителя, зная что платят зарплату минимальную и потом отказываться работать учителем? Педагоги, медики - это призвание! Надо поддерживать и финансово и законно, но только тех, кто и на минимум идет работать, т.к. школа, больница - это вся его жизнь.
Коментувати
Наталія
А скільки відсотків студентів отримують стипендію у медвузах, де потрібно пахати й пахати на четвірку???
Anna
Откуда цифра в 75%? В шеве меньше четверти группы получают стипендию. То есть где-то стипендию получает больше 75% группы, если не секрет, скажите, где???
Kate
Для Anna: не буду наполягати на правильності своєї версії, але маю думку, що цифра 75% звідси: "Розмір стипендіального фонду вищого навчального закладу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як двом третинам і не більш як 75 відсоткам студентів" - коротко з закону. P.S. Щодо груп - не певна, що таке взагалі десь є (моя ситуація: у групі 41 людина, бюджетників 5, у всіх стипендія).
VVV
70-75% студентів по ВНЗ отримують стипендію. У першому семестрі на 1 і 5 курсах всі, хто поступив на бюджет мають стипендію, а на інших курсах 25-45% студентів з групи отримують стипендію.
007
Пример по Шеве; В группе стипендию получают меньше 57% студентов, при этом следующий претендент на стипендию сдавший сесию на отлично, кроме одного предмета по которому хорошо, уже стипендии не имеет т.к. с ним процент получающих оказывается 75,1%. Как вам такое? Хотелось бы услышать посторонее мнение должен ли такой студент получать стипендию или нет? Ведь по законодательству нижний предел в 2/3 ВУЗом не соблюден.
Коментувати
людина
Уже совсем не секрет, что деканы устанавливают лимит на стипендию-ее получают 45-50% студентов группы. Остальное-экономия бюджетных средств.